Rossiyada qarovsiz qolgan 4 nafar bola Oʻzbekistonga qaytarildi
Rossiyada qarovsiz qolgan 4 nafar bola Oʻzbekistonga qaytarildi. Bu haqda Ijtimoiy himoya milliy agentligi matbuot xizmati xabar berdi.
Qayd etilishicha, bugun, 17-oktyabr kuni Ichki ishlar vazirligi va Ijtimoiy himoya milliy agentligi xodimlari Toshkent shahar xalqaro aeroportida yana 4 nafar voyaga yetmagan Oʻzbekiston fuqarosini kutib olgan.
Ular Rossiya Federatsiyasi Ichki ishlar vazirligi Moskva shahri bosh boshqarmasining Voyaga yetmagan huquqbuzarlarni vaqtincha saqlash markazi xodimlari tomonidan “MDH ishtirokchi davlatlarining voyaga yetmaganlarni doimiy yashash joyiga qaytarish masalalarida hamkorlik toʻgʻrisidagi bitim” doirasida vataniga qaytarilgan.
Agentlik xabar qilishicha, 2024-yilda jami 100 nafar voyaga yetmagan Oʻzbekiston fuqarosi qaytarilib, ota-onalari yoki yaqin qarindoshlari qaramogʻiga topshirilgan.
Eslatib oʻtamiz, joriy yilning 15-oktyabr kuni ham xorijda ota-ona qaramogʻisiz qolgan 3 nafar bola Oʻzbekistonga olib kelingandi.