Ugom-Chotqol togʻ tizmasidagi meteostansiya xodimi evakuatsiya qilindi
Ugom-Chotqolda meteorologik stansiya xodimi harbiylar koʻmagida muvaffaqiyatli evakuatsiya qilindi, deb xabar bermoqda Mudofaa vazirligi matbuot xizmati.
Maʼlum qilinishicha, 5-yanvar kuni “Oʻzgidromet” rahbariyati tomonidan Mudofaa vazirligiga Toshkent viloyati hududidagi Ugom-Chotqol togʻ tizmasining borish qiyin boʻlgan, murakkab relyefga ega hududida joylashgan “Oygaing” yuqori togʻli meteorologik kuzatuv stansiyasida xizmat olib borayotgan xodimi ogʻir ahvolda qolganini maʼlum qilib, uni Harbiy havo kuchlari yordamida evakuatsiya qilish zarur ekanligi bildirilgan.
Shundan soʻng Mudofaa vazirligi harbiy-havo kuchlarining navbatchi qidiruv-qutqaruv vertolyoti yordamida tungi vaqtda qutqaruv tadbirlari amalga oshirilib, xodim tezkorlik bilan Chirchiq shahridagi tibbiyot muassasasiga yetkazilgan va shifokorlar tomonidan unga oʻz vaqtida tibbiy yordam koʻrsatilgan.