Toshkentda issiq suv quvuri yorilib ketdi (video)
Ijtimoiy tarmoqlarda Toshkent shahrida issiq suv quvurida avariya yuz bergani tasvirlangan video tarqaldi. Mirobod tumani hokimligi hodisa yuzasidan maʼlumot berdi.
Qayd etilishicha, holat gidravlik sinov vaqtida “Fayziobod GAI” hududida roʻy bergan va shu joyning oʻzida barcha choralar koʻrilgan. Hodisa oqibatida hech kim jabrlanmagan.
Qoʻshimcha qilinishicha, ayni kunlarda Toshkent shahrida issiqlik tarmoqlarini gidravlik sinovdan oʻtkazish ishlari davom etmoqda.
“20-iyundan 2-avgustgacha Toshkent shahrida issiqlik tarmoqlarining gidravlik sinovlari (mexanik kuch va zichlik uchun yuqori bosim ostida issiqlik tarmoqlarining sinovlari) oʻtkaziladi. Sinovlar davomida issiqlik tarmoqlari quvurlarining shikastlanishi, issiq suv yoʻllar va yoʻlaklarga chiqishi mumkin”, deyiladi xabarda.
Eslatib oʻtamiz, joriy yilning 3-iyul kuni Toshkent shahri Yunusobod tumanida joylashgan katta suv oʻtkazgich tarmogʻida nosozlik vujudga kelgani ortidan koʻchalarni suv bosgan edi.