Poytaxtda “MAZ” yuk avtomobili hamda “BYD” ishtirokida YTH yuz berdi
Toshkent shahrida “MAZ” yuk avtomobili hamda “BYD” ishtirokida yoʻl-transport hodisasi sodir boʻldi. Bu haqida Toshkent shahar IIBB YHXB maʼlumot berdi.
Unda aytilishicha, bugun, 15-fevral kuni soat 00:40 larda Yunusobod tumani Ahmad Donish koʻchasida haydovchi 1982-yilda tugʻilgan Oʻ.Q. boshqaruvida boʻlgan “MAZ” rusumli yuk avtomobilini boshqarib ketayotib keskin toʻxtagan.
Natijada bir yoʻnalishda harakatlanib kelayotgan haydovchi 1994-yilda tugʻilgan J.M. boshqaruvidagi “BYD” rusumli avtomobilining ustiga “MAZ” yuk avtomobilining bort qismidagi yuki tushib ketib, yoʻl-transport hodisasi sodir boʻlgan.
Soʻnggi maʼlumotlarga koʻra, mazkur YTH oqibatida tan jarohat olganlar aniqlanmagan. Hozirda mazkur holat yuzasidan Toshkent shahar IIBB YHXB masʼul xodimlari tomonidan surishtiruv ishlari olib borilmoqda.