Oʻzbekiston Respublikasi mustaqilligining oʻttiz bir yilligi munosabati bilan davlat xizmatchilari hamda ishlab chiqarish va ijtimoiy-iqtisodiy sohalar xodimlaridan bir guruhini mukofotlash toʻgʻrisida

10:07 30 Avgust 2022 Hujjatlar
1379 0

Foto: president.uz

Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining farmoni

Mamlakatimizning iqtisodiy qudratini mustahkamlash, barcha soha va tarmoqlarda islohotlarni muvaffaqiyatli amalga oshirish borasidagi koʻp yillik samarali mehnati, yurtimiz taraqqiyoti va xalqimiz farovonligini taʼminlash, Yangi Oʻzbekistonning xalqaro maydondagi obroʻ-eʼtibori va nufuzini yuksaltirishga qoʻshgan munosib hissasi, ilgʻor innovatsion texnologiyalarni amaliyotga joriy qilish, zamonaviy ishlab chiqarish quvvatlarini barpo etish, hududlar infratuzilmasini jadal rivojlantirishdagi ulkan xizmatlari, jamiyatimizda tinchlik va barqarorlikni, millatlararo totuvlikni asrab-avaylash, yosh avlodni Vatanga muhabbat va sadoqat, milliy va umuminsoniy qadriyatlarga hurmat ruhida tarbiyalash ishlaridagi ibratli faoliyati hamda ijtimoiy hayotdagi faol ishtiroki uchun quyidagilar mukofotlansin:

 

“Oʻzbekiston Respublikasida xizmat koʻrsatgan paxtakor” faxriy unvoni bilan

Shayzakov Tashmurat - Boyovut tumanidagi “Shayzoq ota” fermer xoʻjaligi boshligʻi, Sirdaryo viloyati

 

“Oʻzbekiston Respublikasida xizmat koʻrsatgan qishloq xoʻjaligi xodimi” faxriy unvoni bilan

1. Ortiqov Bekdurdi Sadullayevich - Qoʻshkoʻpir tumanidagi “Hamroh” fermer xoʻjaligi boshligʻi, Xorazm viloyati

2. Chutpulatov Chori Ergashevich - Jarqoʻrgʻon tumanidagi “Jarqoʻrgʻon” fermer xoʻjaligi boshligʻi, Surxondaryo viloyati

 

“Oʻzbekiston Respublikasida xizmat koʻrsatgan irrigator” faxriy unvoni bilan

1. Aptiqov Kenjaboy - Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Suv xoʻjaligi obyektlari xavfsizligini nazorat qilish davlat inspeksiyasining Xorazm viloyati inspektori

2. Tulanov Sharofiddin Xudoberdiyevich - “Soʻx-Oqtepa” irrigatsiya tizimi boshqarmasi gidrouchastka boshligʻi, Fargʻona viloyati

 

“Oʻzbekiston Respublikasida xizmat koʻrsatgan chorvador” faxriy unvoni bilan

Nurimov Shalabay Arapbayevich - Qoraoʻzak tumanidagi “Yermak” fermer xoʻjaligi boshligʻi, Qoraqalpogʻiston Respublikasi

 

“Oʻzbekiston Respublikasida xizmat koʻrsatgan pillachi” faxriy unvoni bilan

Tugonova Ulbuvi - Payariq tumanidagi “Toʻgʻonov Bebit bobo” fermer xoʻjaligi pillachisi, Samarqand viloyati

 

“Oʻzbekiston Respublikasida xizmat koʻrsatgan sanoat xodimi” faxriy unvoni bilan

1. Alimatov Omonbek Davronbekovich - “Oʻzbekiston metallurgiya kombinati” aksiyadorlik jamiyatining 1-navli prokat sexi katta ustasi, Toshkent viloyati

2. Ishmuratov Baxrom Napasovich - “Olmaliq kon-metallurgiya kombinati” aksiyadorlik jamiyatining Rux zavodi eritish sexi boshligʻi, Toshkent viloyati

 

“Oʻzbekiston Respublikasida xizmat koʻrsatgan quruvchi” faxriy unvoni bilan

Xalmatov Erkin Irgashevich - Jizzax viloyati ekologiya va atrof-muhitni muhofaza qilish boshqarmasi boshligʻi

 

“Oʻzbekiston Respublikasida xizmat koʻrsatgan transport xodimi” faxriy unvoni bilan

Axmedjanov Yakubdjan Bakidjanovich - “Toshshahartransxizmat” aksiyadorlik jamiyatining “18-avtobus saroyi” filiali avtobus haydovchisi, Toshkent shahri

 

“Oʻzbekiston Respublikasida xizmat koʻrsatgan fuqaro aviatsiyasi xodimi” faxriy unvoni bilan

Umarov Bexzod Nazrullayevich - “Uzbekistan airways” aksiyadorlik jamiyatining Parvozlar xizmati departamenti “Boing-787” havo kemasi komandiri

 

“Oʻzbekiston Respublikasida xizmat koʻrsatgan yoshlar murabbiysi” faxriy unvoni bilan

1. Inoyatov Yanvar Pulatovich - Qashqadaryo viloyati hokimining faxriylar bilan ishlash boʻyicha maslahatchisi

2. Xashimov Amandjan - Fargʻona viloyati nuroniylar jamoatchilik kengashi faoli

 

“Mehnat shuhrati” ordeni bilan

1. Abdurasulov Faxritdin Raupovich - “Uzbekistan GTL” masʼuliyati cheklangan jamiyati bosh direktori, Qashqadaryo viloyati

2. Aytbayev Bahadir Yuldashovich - “Ustyurt qidiruv-burgʻilash boshqarmasi” masʼuliyati cheklangan jamiyati burgʻilovchisi, Qoraqalpogʻiston Respublikasi

3. Arifdjanov Akmal Zakirdjanovich - “Oʻzbektelekom” aksiyadorlik kompaniyasining bosh direktori oʻrinbosari

4. Gadoyev Erkin Fayziyevich - Oʻzbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senatining Byudjet va iqtisodiy islohotlar masalalari qoʻmitasi raisi

5. Qambarov Numonjon Mamajonovich - “UzAuto Motors” aksiyadorlik jamiyatining logistika boʻlimi kran mashinisti, Andijon viloyati

6. Latipov Uktam Xamidovich - “Samarkand Touristic Centre” masʼuliyati cheklangan jamiyati bosh direktori, Samarqand viloyati

7. Suvonqulov Muxammad - Paxtakor tumanidagi “Semrugʻ” fermer xoʻjaligi boshligʻi, Jizzax viloyati

8. Tursunov Akbarxuja - Uchkoʻprik tumanidagi “Toshkentliguzar” mahalla fuqarolar yigʻini raisi, Fargʻona viloyati

9. Xalikulov Elmurad Xudaynazarovich - “Navoiy kon-metallurgiya kombinati” aksiyadorlik jamiyatining Markaziy kon boshqarmasi direktori, Navoiy viloyati

10. Yusupxujayev Saydiagzam Saydiumarovich - “Neft va gaz konlari geologiyasi hamda qidiruvi instituti” davlat muassasasi laboratoriya mudiri

 

“Doʻstlik” ordeni bilan

1. Abdullayeva Xolida Abdujalilovna - Sayxunobod tumanidagi “Sayxunobod agropilla” masʼuliyati cheklangan jamiyati pillachisi, Sirdaryo viloyati

2. Akkulov Uralbay Abduganiyevich - Xalq deputatlari Zomin tumani Kengashi deputati, mehnat faxriysi, Jizzax viloyati

3 .Begnayeva Bibisora - Qarshi tumanidagi “Yertepa” mahalla fuqarolar yigʻini raisi, Qashqadaryo viloyati

4. Boboyev Abdirahmon Yusupovich - Chiroqchi tumanidagi “Abdirahmon bobo asali” xususiy korxonasi rahbari, Qashqadaryo viloyati

5. Giyasov Aʼloxon Kamalovich - Yunusobod tumani nuroniylar jamoatchilik kengashi faoli, Toshkent shahri

6. Jumayev Arabboy Rajabboyevich - Muborak tumani “Muborak” qorakoʻlchilikka ixtisoslashtirilgan masʼuliyati cheklangan jamiyati bosh chorvashunosi, Qashqadaryo viloyati

7. Israilov Ismail Djurayevich - “Oʻzbekiston metallurgiya kombinati” aksiyadorlik jamiyatining energetika sexi 1-qozonxona ustasi, Toshkent viloyati

8. Kalenderov Karamatdin Karajanovich - Nukus shahar mahalla va nuroniylarni qoʻllab-quvvatlash boʻlimi boshligʻi oʻrinbosari, Qoraqalpogʻiston Respublikasi

9. Karayev Djura - Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Suv xoʻjaligi obyektlari xavfsizligini nazorat qilish davlat inspeksiyasining Jizzax viloyati inspektori

10. Matniyazova Oybibi Narimanovna - Shovot tumanidagi “Guliston bioservis” masʼuliyati cheklangan jamiyati rahbari, Xorazm viloyati

11. Mirzayev Muxammad Xamidovich - Oʻzbekiston Xalq demokratik partiyasi Margʻilon shahar Kengashi raisi, Fargʻona viloyati

12. Mirzakulova Oʻlmas Abdurasulovna - Termiz shahridagi “Shodlik” mahalla fuqarolar yigʻini raisi, Surxondaryo viloyati

13. Naydenova Galina Olegovna - “Toshkent mintaqaviy temir yoʻl uzeli” unitar korxonasining Xovos signalizatsiya va aloqa masofasi elektr mexanigi, Sirdaryo viloyati

14. Nosirov Abdusamad - Piskent tumani nuroniylar jamoatchilik kengashi faoli, Toshkent viloyati

15. Oqbutayev Egamberdi Ergashovich - “Quyi Zarafshon” irrigatsiya tizimlari havza boshqarmasining Nasos stansiyalari va energetika boshqarmasi avtokran haydovchisi, Navoiy viloyati

16. Pirnafasov Normat Xoʻjaboyevich - “Tuyamoʻyin gidroelektrostansiyasi” unitar korxonasining turbina sexi mashinisti, Xorazm viloyati

17. Primbetov Aymurza Abilkairovich - Qonlikoʻl tumani yoʻllardan foydalanish unitar korxonasi avtogreyderchisi, Qoraqalpogʻiston Respublikasi

18. Raximov Bozor - Baxmal tumani nuroniylar jamoatchilik kengashi faoli, Jizzax viloyati

19. Rustamov Axmadjon Rajabovich - Mehnat faxriysi, Toshkent viloyati

20. Salixodjayev Zakirxodja Toraxodjayevich - “Toshkent shahar suv taʼminoti” masʼuliyati cheklangan jamiyatining “Qodiriya” bosh suv inshooti dispetcherlik xizmati boshligʻi

21. Sattorov Rustamjon Teshayevich - Samarqand shahridagi “Vad Group” masʼuliyati cheklangan jamiyati direktori, Samarqand viloyati

22. Safarov Sunnatillo Suyunovich - “Navoiyazot” aksiyadorlik jamiyatining Polivinilxlorid, kaustik soda va metanol ishlab chiqarish majmuasi uchastka boshligʻi, Navoiy viloyati

23. Tulyakova Robiya - Surxondaryo viloyati “Buvijonlar” maktabi raisi

24. Turdibayev Hashimjon Pirmatovich - Quvasoy shahridagi “Boʻston” mahalla fuqarolar yigʻini raisi, Fargʻona viloyati

25. Umarova Ilmira Turemuratovna - “Hududgaz Xorazm” gaz taʼminoti filialining markaziy dispetcherlik xizmati dispetcheri, Xorazm viloyati

26. Usmonova Xidoyat Numonovna - Sergeli tumani obodonlashtirish boshqarmasining sanitar-tozalash boʻlimi ishchisi, Toshkent shahri

27. Xaydarova Oydin Nematjon qizi - Mirzo Ulugʻbek tumanidagi “Olimlar” mahalla fuqarolar yigʻini raisi, Toshkent shahri

28. Xaldarova Feruza Muxamad-Aliyevna - Toshkent shahar tatar jamoatchilik madaniy-maʼrifiy markazi raisining oʻrinbosari

29. Xolmirzayeva Mavlyuda Buzrukxodjayevna - Jalaquduq tumani xotin-qizlar jamoatchilik kengashi targʻibot guruhi rahbari, Andijon viloyati

30. Xudoynazarov Tuxta - Tayloq tumani nuroniylar jamoatchilik kengashi faoli, Samarqand viloyati

31. Hamroyev Ilhomjon Orziyevich - “Navoiy kon-metallurgiya kombinati” aksiyadorlik jamiyatining bosh geologi oʻrinbosari, Navoiy viloyati

32. Soy Vladimir Denevich - Davlat geologiya va mineral resurslar qoʻmitasining Mineral resurslar instituti boʻlim boshligʻi

33. Choʻtanov Usmon Nafasovich - Mirzaobod tumani veterinariya va chorvachilikni rivojlantirish boʻlimi veterinari, Sirdaryo viloyati

34. Shabanov Aleksandr Valentinovich - “Uzbekistan airways” aksiyadorlik jamiyatining Parvozlar xizmati departamenti “Boing-787” havo kemasi komandiri

35. Shadmanov Alimdjan Tagayevich - “Olmaliq kon-metallurgiya kombinati” aksiyadorlik jamiyatining Mis eritish zavodi metallurgiya sexi boshligʻi, Toshkent viloyati

36. Shadmanov Yadgarxoja Maxamatovich - Oʻzbekiston Respublikasining Afgʻoniston Islom Respublikasidagi Favqulodda va Muxtor Elchisi

37. Sharipov Ravshan Sodiqovich - “Oʻztemiryoʻlqurilishmontaj” unitar korxonasining Gidrotexnik inshootlar qurish direksiyasi ekskavator mashinisti

38. Shonazarova Dilbar Akaboyevna - Paxtakor tumani hokimining oʻrinbosari – oila va xotin-qizlar boʻlimi boshligʻi, Jizzax viloyati

 

“Sodiq xizmatlari uchun” medali bilan

1. Ajiniyazov Baypolat Joldasbayevich - “Ustyurt geofizika ekspeditsiyasi” filiali bosh mexanigi, Qoraqalpogʻiston Respublikasi

2. Babayev Baxrom Djalolovich - Oʻzbekiston Respublikasining Polsha Respublikasidagi Favqulodda va Muxtor Elchisi

3. Boymatov Isakjon Jalilovich - Oltiariq tumanidagi “Xayrullo Bahrom Boymatov” fermer xoʻjaligi boshligʻi, Fargʻona viloyati

4. Vaxobov Maʼrufjon Malikovich - Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining masʼul xodimi

5. Gabduraxmanov Ilgiz Karimovich - “Uzbekistan airports” aksiyadorlik jamiyatining parvozlar xavfsizligi inspeksiyasi boshligʻi

6. Iminov Abdulvoxid Muxiddinovich - Namangan shahridagi “Bunyodkor-3” masʼuliyati cheklangan jamiyati direktori, Namangan viloyati

7. Isayev Maxmudjon Nimatovich - Oʻzbekiston kasaba uyushmalari Federatsiyasining mehnatkashlarning ijtimoiy-iqtisodiy manfaatlarini himoya qilish boʻlimi mudiri

8. Karimov Gʻulomjon Xusanboyevich - Marhamat tumanidagi “Feruz” fermer xoʻjaligi boshligʻi, Andijon viloyati

9. Kurmanov Alisher Anvarovich - Oʻzbekiston Respublikasining Ukrainadagi Favqulodda va Muxtor Elchisi

10. Maxmudjanov Uktamjon - “Soʻgʻdiyona bino va inshootlardan foydalanish” masʼuliyati cheklangan jamiyati direktori, Jizzax viloyati

11. Nurmatov Baxtiyer Nazirovich - “Angren issiqlik elektr stansiyasi” aksiyadorlik jamiyatining 2-qozon-turbina sexi mashinisti, Toshkent viloyati

12. Olimov Botir Komilovich - Shofirkon tumani mahalla va nuroniylarni qoʻllab-quvvatlash boʻlimi boshligʻining maslahatchisi, Buxoro viloyati

13. Ochilov Xolmat Nayimovich - “Olmaliq kon-metallurgiya kombinati” aksiyadorlik jamiyatining avtomobil transporti boshqarmasi “BelAZ” haydovchisi, Toshkent viloyati

14. Raximberdiyev Xakberdi Xalikberdiyevich - “Sirdaryo issiqlik elektr stansiyasi” aksiyadorlik jamiyatining elektr sexi chilangari, Sirdaryo viloyati

15. Roʻzimatov Xamdamboy Boyjonovich - Yangiariq tumani irrigatsiya boʻlimi gidrotexnigi, Xorazm viloyati

16. Rustamov Nodir Soxibovich - Qarshi shahridagi “NR Construction and Design” masʼuliyati cheklangan jamiyati rahbari, Qashqadaryo viloyati

17. Tuxtayev Yori Qurbonovich - “Talimarjon issiqlik elektr stansiyasi” aksiyadorlik jamiyatining sex smena boshligʻi, Qashqadaryo viloyati

18. Fayziyev Alisher Raxmatovich - “Enter Engineering Pte. Ltd.” kompaniyasining ishlab chiqarishga tayyorlash boʻlimi boshligʻi

19. Fayzullayev Djamal Sabaxonovich - Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining masʼul xodimi

20. Fayzullayev Yarkun Zakirillayevich - Oʻzbekiston kasaba uyushmalari Federatsiyasi raisi oʻrinbosari – Xalqaro ishlar boʻlimi mudiri

21. Xodjayeva Moxira Mirzaxmadovna - Oʻzbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasining Ekologiya va atrof muhitni muhofaza qilish masalalari qoʻmitasi aʼzosi

22. Hamrakulov Dilshod Begimkulovich - “Farhod gidroelektrstansiyasi” unitar korxonasining smena boshligʻi, Sirdaryo viloyati

23. Yuldashev Baxodirjan Shakirdjanovich - “Unicon.uz” fan-texnika va marketing tadqiqotlari markazining ixtisoslashgan ishlab chiqarish departamenti boʻlim boshligʻi

 

“Kelajak bunyodkori” medali bilan

1. Raxmonov Sardorjon Sodiqjonovich - Davlatobod tumani “Tadbirkor” mahalla fuqarolar yigʻinidagi hokim yordamchisi, Namangan viloyati

2. Xabibullayev Sherzod Xayrulla oʻgʻli - “Unicon-Soft” masʼuliyati cheklangan jamiyati direktori, Toshkent shahri

 

“Jasorat” medali bilan

1. Babadjanov Otabek Sadullayevich - Amudaryo tumanidagi maishiy texnika taʼmirlash ustasi, Qoraqalpogʻiston Respublikasi

2. Dexkanbayev Sordarbek Xamidullayevich - Oʻrta Chirchiq tumanidagi hunarmand-tikuvchi, Toshkent viloyati

3. Djurayev Salim Turapovich - Mirobod tumanidagi uy jihozlarini taʼmirlash ustasi, Toshkent shahri

4. Ibotov Tolibjon Shomirovich - Qarshi shahridagi “Qarshi hamkor inventor” oilaviy korxonasi rahbari, Qashqadaryo viloyati

5. Kadirov Yusup Nosirovich - Samarqand shahridagi 2-bolalar va oʻsmirlar sport maktabi murabbiysi, Samarqand viloyati

6. Mamajanov Dilmurat Raximberdiyevich - “Hunarmand” uyushmasining Andijon shahar boʻlimi aʼzosi, esdalik buyumlari yasovchi usta, Andijon viloyati

7. Mamatova Xikmat Eshbekovna - Guliston shahridagi hunarmand-tikuvchi, Sirdaryo viloyati

8. Niyazov Xursanali Akramjonovich - Toʻraqoʻrgʻon tumanidagi shaxsiy tomorqa yer egasi, Namangan viloyati

9. Sayfullayev Baxodir Nurullayevich - Doʻstlik tumanidagi shaxsiy tomorqa yer egasi, Jizzax viloyati

10. Safarbayeva Nazira Kamilovna - Xorazm viloyati “Mehr gulshani” nogiron bolalar va yoshlarni qoʻllab-quvvatlash jamiyati raisi

11. Toʻxtayeva Rajaboy Karimovna - Boysun tumanidagi hunarmand-toʻquvchi, Surxondaryo viloyati

12. Usmonov Aziz Qobiljonovich - Toshloq tumanidagi xususiy tadbirkor, Fargʻona viloyati

13. Xudoyqulov Farxod Bomullayevich - “Hunarmand” uyushmasining Gʻijduvon tumani boʻlimi aʼzosi, toshtarosh usta, Buxoro viloyati

14. Yuldoshov Oybek Oltinovich - Navbahor tumanidagi oilaviy tadbirkor, Navoiy viloyati

 

“Shuhrat” medali bilan

(100 yoshdan oshganlar)

1. Abdurasulov Abdullajon - Asaka tumani, Andijon viloyati

2. Allamova Qizlargul - Yangibozor tumani, Xorazm viloyati

3. Bekbergenova Bazar - Nukus shahri, Qoraqalpogʻiston Respublikasi

4. Djalilova Xelchaxon - Namangan shahri, Namangan viloyati

5. Zulimova Suyma - Zarbdor tumani, Jizzax viloyati

6. Qurolov Xolmurod - Dangʻara tumani, Fargʻona viloyati

7. Markabayeva Razavan Xasrayevna - Olmaliq shahri, Toshkent viloyati

8. Muslimova Xamro - Qiziltepa tumani, Navoiy viloyati

9. Olimova Ulugʻ - Urgut tumani, Samarqand viloyati

10. Toxirov Shenna - Shahrisabz tumani, Qashqadaryo viloyati

11. Usametova Kunduz - Mirzo Ulugʻbek tumani, Toshkent shahri

12. Fozilova Salima - Shofirkon tumani, Buxoro viloyati

13. Xakkulova Yanglish - Xovos tumani, Sirdaryo viloyati

14. Xoliyarova Bibigul - Angor tumani, Surxondaryo viloyati

 

“Shuhrat” medali bilan

1. Abidov Djamshid Kamalitdinovich - “Akfa Dream World” masʼuliyati cheklangan jamiyati direktori, Toshkent shahri

2. Alimuxamedov Ilxom Mizratovich - Oʻzbekiston Respublikasi Innovatsion rivojlanish vazirligi huzuridagi Ilgʻor texnologiyalar markazi laboratoriya mudiri

3. Asatova Laylo Safarovna - Kogon tumani gaz taʼminoti boʻlimining gaz uskunalarini taʼmirlash xizmati chilangari, Buxoro viloyati

4. Bekimbetova Klara Tulegenovna - Aksiyadorlik tijorat Xalq bankining Taxtakoʻpir filiali yetakchi mutaxassisi, Qoraqalpogʻiston Respublikasi

5. Berezuskaya Kseniya Yuryevna - Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining masʼul xodimi

6. Davlyatov Rustamjon Anvarovich - “Davlatov industries” masʼuliyati cheklangan jamiyati rahbari, Toshkent shahri

7. Djalilov Dilmurod Sotvoldiyevich - “UzAuto Motors” aksiyadorlik jamiyatining payvandlash sexi elektr montyori, Andijon viloyati

8. Jamonkulov Akmal Ziyadullayevich - “Navoiy kon-metallurgiya kombinati” aksiyadorlik jamiyatining Janubiy kon boshqarmasi konchilik boʻlimi yetakchi muhandisi, Navoiy viloyati

9. Jumanova Feruza Valijonovna - Norin tumanidagi “Dilizar” dehqon xoʻjaligi boshligʻi, Namangan viloyati

10. Joʻrayev Xaydar - Zomin tumani nuroniylar jamoatchilik kengashi faoli, Jizzax viloyati

11. Isxakov Isoxon Tilovevich - “Samarqandyoʻlkoʻkalam” unitar korxonasi koʻkalamzorlashtiruvchisi, Samarqand viloyati

12. Karimov Farxod Nishonovich - “Uzbekistan airways technics” masʼuliyati cheklangan jamiyatining smena muhandisi

13. Kulmanov Dilshod Yuldashevich - Bektemir tumanidagi “Bektemir maxsustrans” avtotransport filiali haydovchisi, Toshkent shahri

14. Kuchkarov Akram Urazbayevich - “Angren koʻmir koni” filialining 16-konveyer transporti uchastkasi mashinisti, Toshkent viloyati

15. Mamadayev Sherzodbek Shuxratbekovich - Andijon tumanidagi “Sapfir sadaf servis” masʼuliyati cheklangan jamiyati rahbari, Andijon viloyati

16. Mamatmurotov Sherali Xolmoʻminovich - Bandixon tumani “Obod turmush” mahalla fuqarolar yigʻinidagi hokim yordamchisi, Surxondaryo viloyati

17. Mashrapov Xusniddin Tursunaliyevich - Oʻrmon xoʻjaligi ilmiy-tadqiqot instituti doktoranti

18. Muxiddinova Xulkar Kamoldinovna - Namangan shahar obodonlashtirish boshqarmasi gulxona brigadasi ishchisi, Namangan viloyati

19. Nishanaliyeva Ayshaxon - Yunusobod tumani nuroniylar jamoatchilik kengashi faoli, Toshkent shahri

20. Ochilova Inobat Salimovna - Navbahor tumanidagi “Ochilova Inobat” fermer xoʻjaligi boshligʻi, Navoiy viloyati

21. Rahmatov Ikrom Ahmedovich - Oqdaryo tumanidagi “Zarafshon loman parranda” masʼuliyati cheklangan jamiyati taʼsischisi, Samarqand viloyati

22. Roʻziqulov Yoʻldosh Umarovich - “Koʻprikqurilish tresti” unitar korxonasining 67-koʻprik qurilish otryadi montajchisi

23. Sayfitdinova Diloram Fazlitdinovna - Oʻzbekiston Qizil yarim oy jamiyatining Namangan viloyati boʻlimi raisi

24. Toshova Gulsum Jumayevna - Mirishkor tumanidagi “Yangi Mirishkor agropilla” masʼuliyati cheklangan jamiyati pillachisi, Qashqadaryo viloyati

25. Ubaydullayev Erkin Umurovich - “Regionalgeologiya” davlat unitar korxonasining Markaziy Oʻzbekiston geologik tasvirlash dala ekspeditsiyasi burgʻilash qurilmasi mashinisti

26. Urunov Yusubjon Yuldashovich - Olot tumanidagi “Olot agroservis MTP” masʼuliyati cheklangan jamiyati kombayn operatori, Buxoro viloyati

27. Fozilov Xaydar Inamovich - Oʻzbekiston kasaba uyushmalari Federatsiyasi tasarrufidagi kapital qurilish boshqarmasi boshligʻi

28. Xakimova Matluba Xakimovna - Zafarobod tumani agrosanoat majmui xodimlari kasaba uyushmasi kengashi raisi, Jizzax viloyati

29. Xasanov Baxodir Buranbayevich - “Quyuv-mexanika zavodi” shoʻba korxonasining quyuv sexi metall quyuvchisi, Toshkent shahri

30. Xodjabekov Nuriddin Sultanmuradovich - Sirdaryo tumanidagi “Sulton” fermer xoʻjaligi boshligʻi, Sirdaryo viloyati

31. Xusanov Tursunkul Muratbekovich - Sirdaryo tumani “Hikmatli” mahalla fuqarolar yigʻinidagi yoshlar yetakchisi, Sirdaryo viloyati

32. Hasanova Mavjuda Gʻaniyevna - Oʻzbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasining Demokratik institutlar, nodavlat tashkilotlar va fuqarolarning oʻzini oʻzi boshqarish organlari qoʻmitasi aʼzosi

33. Yuldashova Komila Qarshiyevna - Yakkabogʻ tumanidagi “Komila Qarshiyevna” xususiy biolaboratoriyasi rahbari, Qashqadaryo viloyati

34. Yusupov Izzatillo Ahmadovich - Gʻijduvon davlat oʻrmon xoʻjaligining koʻchatchilik boʻlimi oʻrmonbegisi, Buxoro viloyati

 

Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti                                    Sh.Mirziyoyev

Tavsiya etamiz

Izohlar

Hozircha hech kim fikr bildirmagan. Balki Siz birinchilardan bo'larsiz?