Oʻrta Chirchiqdagi sexda 1,1 mlrd soʻmlik gaz oʻgʻirlandi
Toshkent viloyati Oʻrta Chirchiq tumanida 1 mlrd soʻmlik tabiiy gazdan noqonuniy foydalanish holati aniqlandi. Bu haqda “Hududgaztaʼminot” AJ xabar berdi.
Maʼlum qilinishicha, “Hududgaz Toshkent” GTF komplayens nazorat tuzilmalari, gaz taʼminoti boʻlimi va Oʻzenergoinspeksiya xodimlari ishtirokida Toshkent viloyatining Oʻrta Chirchiq tumanida oʻtkazilgan xatlov jarayonida “zangori yoqilgʻi”dan oʻgʻrincha foydalanish holati fosh etilgan.
Tumanning “Yangi turmush” MFYda joylashgan “O.T.M.” oilaviy korxonasiga qarashli ziravor ishlab chiqarish sexida isteʼmolchi ijro-texnik hujjatlarisiz tarmoqqa ulanib olgan holda, tabiiy gazdan noqonuniy foydalanayotgani aniqlangan.
Bildirilishicha, holat boʻyicha dalolatnoma tuzilib, 1 milliard 10 million soʻmlik zarar qayta hisob-kitob qilingan. Barcha hujjatlar huquqni muhofaza qiluvchi organlarga yuborilgan.