2024 yildan Bekobod, Xo‘jakent va Angren yo‘nalishlarini poytaxt bilan bog‘laydigan 10 ta elektropoyezd harakati yo‘lga qo‘yiladi
15:10 07 Iyul 2023 Jamiyat
3572 0
Bu haqda prezidentlikka nomzod Shavkat Mirziyoyev Toshkent viloyati saylovchilari bilan uchrashuvda ma’lum qildi.
“Bugungi kunda Toshkent viloyatida bundan 30-40 yil oldin olib kelingan 4 ta elektropoyezd harakatlanmoqda.
Shu bois, odamlarimizning uzog‘ini yaqin qilish, ularga ko‘rsatiladigan xizmatlar sifatini oshirish maqsadida elektropoyezdlar to‘liq yangilanadi.
Jumladan, 2024 yildan Bekobod, Xo‘jakent va Angren yo‘nalishlarini poytaxt bilan bog‘laydigan 10 ta elektropoyezd harakati yo‘lga qo‘yiladi”, – dedi nomzod.

Ten electric trains linking Bekabad, Khojakent and Angren with the capital city will be launched from 2024.
Candidate for presidency Shavkat Mirziyoyev said about it at the meeting with voters from Tashkent region.
"Today, four electric trains that were brought 30-40 years ago are running in Tashkent region.
Therefore, electric trains will be completely modernised in order to create good transport conditions and improve the quality of services provided to our people.
Particularly, from 2024 ten electric trains connecting Bekobad, Khojakent and Angren with the capital will be launched." said the candidate.