Uzcard va Humo kartalari bankomatlarini birlashtirish ishlari to‘liq yakunlandi
O‘zbekistonda Uzcard va Humo to‘lov tizimlarining bankomatlari integratsiyasi muvaffaqiyatli yakunlandi. Bu haqda Uzcard xabar berdi.
Xabarda yozilishicha, barcha tijorat banklarining bankomatlari ikkala to‘lov tizimining kartalarini qabul qilishi uchun birlashtirildi.
“Endi O‘zbekiston Respublikasi hududidagi barcha bankomatlar ushbu imkoniyatni qo‘llab-quvvatlaydi va siz mos bankomat izlab vaqt yo‘qotmaysiz. Har bir bankomat Uzcard va Humo kartalaridan tranzaksiyalarni amalga oshirish va naqd pul yechib olish imkonini beradi”, — deya xabar bergan kompaniya.
May oyida “Yagona umumrespublika prosessing markazi” MCHJ milliy banklararo to‘lov tizimi bilan birgalikda Uzcard va Humo to‘lov tizimlari bankomatlarini integratsiya qilish bo‘yicha texnik ishlarni yakunlagandi.

Integration of ATMs for Uzcard and Humo cards fully completed
The integration of ATMs of Uzcard and Humo cards was successfully completed in Uzbekistan. This was reported by Uzcard.
As it is stated , ATMs of all commercial banks are integrated to accept cards of both payment systems.
"Now all ATMs in the territory of the Republic of Uzbekistan support this feature, and you will not waste time searching a suitable ATM. "Each ATM allows you to make transactions and withdraw cash from Uzcard and Humo cards," the company reported.
In May, the "Yagona umumrespublika protsesing markazi" LLC completed technical works on the integration of Uzcard and Humo payment system in ATMs together with the national interbank payment system.