Toshkentdagi “Harbiy qabriston” hududi obodonlashtirildi
9 may – Xotira va qadrlash kuni yaqinlashmoqda. Xalqimiz mazkur sanani munosib nishonlash, bayram tadbirlarini sifatli o‘tkazish borasidagi sa’y-harakatlarni allaqachon boshlab yuborgan.
Respublikamiz fuqarolari, xususan, Mudofaa vazirligi harbiy xizmatchilari ham umumxalq bayramiga tayyorgarlik ishlarida faollik va jonbozlik ko‘rsatmoqda.
Poytaxtimizdagi “Harbiy qabriston” majmuasida Mudofaa vazirligi tashabbusi bilan o‘tkazilgan hashar ham shunday tadbirlardan biridir.
– Mudofaa vazirligi tashabbusi sabab, majmua hududi obodonlashtirilmoqda, – deydi Yakkasaroy tumani qabristonlar uchastka boshlig‘i Sanjar Imomnazarov. – Bir guruh harbiy xizmatchilar turli daraxtlarga ishlov berish va oqlashdi, hududni o‘t-o‘lanlardan tozalashdi.
Mudofaa vazirligi Matbuot xizmati tomonidan ma’lum qilinishicha, bu kabi tadbirlar bir kunlik emas. Xayrli ishlar davom ettiriladi..