Shavkat Mirziyoyev: "Vatanimiz mustaqilligi, 36 milliondan ziyod aziz xalqimning tinchligi va farovonligi uchun shaxsan javobgar ekanimni yurak-yuragimdan his etib turibman".
12:44 14 Iyul 2023 Siyosat
2926 0
"Olijanob va bag‘rikeng xalqimiz menga yana bir bor katta ishonch bildirib, buyuk Vatanimiz taqdiri uchun butun mas’uliyatni o‘z  zimmamga  olish  imkonini berganini shu hayajonli lahzalarda yanada chuqur anglab, qalbim cheksiz g‘urur va iftixor tuyg‘ulariga to‘lmoqda.
Shu bilan birga, bugun yelkamga qanday ulug‘vor mas’uliyat olayotganimni, Vatanimiz mustaqilligi, 36 milliondan ziyod aziz xalqimning tinchligi va farovonligi uchun shaxsan javobgar ekanimni yurak-yuragimdan his etib turibman.
Mana shunday yuksak ishonch uchun, hurmat va e’tibor uchun ko‘pmillatli, mard va donishmand xalqimizga farzandlik mehri va sadoqati bilan ta’zim qilaman", – dedi Prezidentimiz.

Shavkat Mirziyoyev: "I feel in my heart that I am personally responsible for the independence of our country, the peace and well – being of more than 36 million people of Uzbekistan."
12:44 14 July 2023 Politcs
2932 0
"In these exciting moments, I am overwhelmed with feelings of infinite pride and honor, understanding more deeply that our noble and tolerant people have once again put great trust in me and allowed me to take full responsibility of our great Motherland 's fate.
At the same time, I feel in my heart that today I am shouldering a glorious responsibility for the independence of our Motherland, the peace and well-being of more than 36 million people of Uzbekistan.
I bow with filial love and loyalty to our multinational, courageous and wise people for high trust, respect and attention," the President said.