Shavkat Mirziyoyev tantanali qasamyod qilib, o‘z lavozimiga kirishdi
O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi va Senatining qo‘shma majlisida O‘zbekiston Respublikasi saylangan Prezidenti Shavkat Mirziyoyev tantanali qasamyod qilib, o‘z lavozimiga kirishdi.
Ayni paytda davlatimiz rahbari nutq so‘zlamoqda.
"Menga yuksak ishonch bildirib, O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti etib saylagan barcha yurtdoshlarimga yana bir bor chin qalbimdan samimiy minnatdorchilik bildiraman.
Muqaddas Vatanimiz timsoli va mustaqilligimiz ramzi bo‘lgan O‘zbekiston Respublikasi davlat bayrog‘iga, madhiyamiz va gerbimizga, menga topshirilgan Prezidentlik Oliy nishoni va bayrog‘iga yuksak hurmat bajo keltiraman.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti lavozimiga saylanishimni men inson huquq va erkinliklarini, xalq manfaatini ta’minlashga qaratilgan siyosatimizning yana bir yuksak e’tirofi sifatida qabul qilaman", – dedi Prezident.

Shavkat Mirziyoyev gave the solemn oath and took the office
At a joint session of the Legislative Chamber and the Senate of the Oliy Majlis of the Republic of Uzbekistan, President-elect Shavkat Mirziyoyev took the oath of office.
At this moment, head of our state is giving a speech.
"Once again, I sincerely thank from the bottom of my heart all my compatriots who put their trust in me and elected me as the President of the Republic of Uzbekistan.
I have great respect for the State Flag, Coat of Arms and Anthem of the Republic of Uzbekistan which are symbols of our holy Motherland and our independence, as well as for the Presidential badge and flag that I have been awarded.
I accept my election to the post of President of the Republic of Uzbekistan as another high recognition of our policy aimed at ensuring human rights and freedoms, also the interests of the people," said the President.