Prezident Yoshlar kuni munosabati bilan yurtimizning faol va tashabbuskor yosh avlod vakillaridan bir guruhini mukofotladi

20:53 29 Iyun 2022 Siyosat
1089 0

Foto: president.uz

Mamlakatimizda yosh avlodni qoʻllab-quvvatlash, ularning davlat va jamiyat hayotidagi faolligini oshirish maqsadida oʻzining yuksak azmu shijoati, bilim va salohiyati, isteʼdod va qobiliyatini namoyon etib, turli sohalarda erishgan yutuqlari bilan Yangi Oʻzbekiston taraqqiyotiga, uning shon-shuhratini jahon miqyosida yanada yuksaltirishga munosib hissa qoʻshayotgan, el-yurtimizga mehri va sadoqati, namunali xulqi va odobi hamda vatanparvarlik fazilatlari bilan tengdoshlariga har tomonlama oʻrnak boʻlib kelayotgan quyidagi tashabbuskor va yetakchi yoshlarimiz “Kelajak bunyodkori” medali bilan mukofotlansin:

Matmuratov Gulomjon Gafurovich - Xoʻjayli tumanidagi “Gʻafur-Gʻulom chorva” masʼuliyati cheklangan jamiyati rahbari, Qoraqalpogʻiston Respublikasi

Oteshova Gulayim Begim qizi - Qoraqalpoq davlat universitetining 2-bosqich talabasi, Qoraqalpogʻiston Respublikasi

Odiljonova Sarvinoz Azizbek qizi - Andijon davlat universitetining 2-bosqich talabasi, Andijon viloyati

Ortiqxojiyev Omatilloxon Xusniddin oʻgʻli - Asaka tumanidagi “Zamon mirishkorlari” fermer xoʻjaligi boshligʻi, Andijon viloyati

Atoyeva Vazirabonu Alisherovna - “Hunarmand” uyushmasining Buxoro viloyati boʻlimi aʼzosi, kashtadoʻz

Xamdamova Shamshoda Saidaxmat qizi - Buxoro shahridagi 24-koʻrish boʻyicha imkoniyati cheklangan bolalar uchun ixtisoslashtirilgan davlat taʼlim muassasasi targʻibotchisi, Buxoro viloyati

Turakulov Sardorjon Yorqin oʻgʻli - Respublika ixtisoslashtirilgan kardiologiya ilmiy-amaliy tibbiyot markazining Jizzax filiali kardiojarrohi, Jizzax viloyati

Ergasheva Dilchehra Urolboy qizi - Paxtakor tumanidagi “Silverleafe” qoʻshma korxonasi “John Deere” kombayni operatori, Jizzax viloyati

Qahorova Zabarjad Abdurasul qizi -Respublika “Qizlar ovozi” klubining Mirishkor tumani boʻlimi rahbari, Qashqadaryo viloyati

Tursunov Adham Asomiddin oʻgʻli - “Uzbekistan GTL” masʼuliyati cheklangan jamiyatining markaziy laboratoriyasi smena muhandisi, Qashqadaryo viloyati

Quvondiqov Ulugʻbek Gʻayrat oʻgʻli - “Navoiy kon-metallurgiya kombinati” aksiyadorlik jamiyatining Gidrometallurgiya zavodi sianlash va sorbsiya sexi boshligʻi, Navoiy viloyati

Sharipova Mahliyo Esan qizi - «Navoiyazot» aksiyadorlik jamiyatining Polivinilxlorid ishlab chiqarish, kaustik soda va metanol majmuasi sex smena muhandisi, Navoiy viloyati

Isaqova Moxidil Xusanboy qizi - Uychi tumanidagi “Asmus Gold Mega Textile” ishlab chiqarish kooperativi rahbari, Namangan viloyati

Raximjanov Dostonbek Ulugʻbek oʻgʻli - Namangan shahridagi “Innovation Language Centre” nodavlat taʼlim muassasasi rahbari, Namangan viloyati

Omonova Nilufar Joʻrabek qizi - Samarqand shahridagi “MIT IT academy” masʼuliyati cheklangan jamiyati direktori, Samarqand viloyati

Temurov Anvar Ibodullo oʻgʻli - Urgut tumanidagi “Sam-Negin” masʼuliyati cheklangan jamiyati direktori, Samarqand viloyati

Anvarov Oybek Toʻlqinjonovich - “Dasturiy mahsulotlar va axborot texnologiyalari texnoparki direksiyasi – IT Park” masʼuliyati cheklangan jamiyatining Sirdaryo viloyati filiali boshligʻi

Boʻronova Dilsora Sharifjon qizi - Xovos tumanidagi “Textile Fashion” masʼuliyati cheklangan jamiyatining tikuv sexi ustasi, Sirdaryo viloyati

Sobirova Nazokat Rashid qizi - “Hunarmand” uyushmasining Boysun tumani boʻlimi aʼzosi, gilamdoʻz, Surxondaryo viloyati

Xushboq Ulugʻbek Baxrom oʻgʻli - Qiziriq tumanidagi “Janub tongi diyori” fermer xoʻjaligi boshligʻi, Surxondaryo viloyati

Maxsimova Risolat Qosimjon qizi - Parkent tumanidagi 5-ixtisoslashtirilgan umumiy oʻrta taʼlim maktabining ijodiy-madaniy masalalar boʻyicha targʻibotchisi, Toshkent viloyati

Tursunboyeva Zuhra Botir qizi - Boʻstonliq tumanidagi 17-bolalar musiqa va sanʼat maktabining akademik xonandalik boʻyicha oʻqituvchisi, Toshkent viloyati

Adxambekova Shabnam Yovsinzoda - Soʻx tumanidagi “Happy kids academy” nodavlat maktabgacha taʼlim muassasasi rahbari, Fargʻona viloyati

Ubaydullayeva Zarnigor Hasanboy qizi - Oʻzbekiston Respublikasi Yoshlar ishlari agentligining Fargʻona viloyati boshqarmasi axborot va media xizmati boʻyicha mutaxassisi

Allaberganova Shahnoza Allabergan qizi - Urganch davlat universitetining 2-bosqich talabasi, Xorazm viloyati

Matkarimov Raxmatjon Jumanazarovich - Hazorasp tumanidagi “Nur Muhammad Islom obod” masʼuliyati cheklangan jamiyati rahbari, Xorazm viloyati

Ruzmuxamedova Xodjiya Shokir qizi - Olmazor tumanidagi 102-zaif eshituvchi bolalar uchun ixtisoslashtirilgan maktab-internatining eshitish idroki fani oʻqituvchisi, Toshkent shahri

Umurzakov Islom Ilxom oʻgʻli - Toshkent shahridagi “Yosh maqomchilar” ansambli badiiy rahbari

Abdikarimov Kanat Alimjanovich - Axborot va ommaviy kommunikatsiyalar agentligining PR-markazi yetakchi mutaxassisi

Avazova Sevinch Pulat qizi - Toshkent davlat oʻzbek tili va adabiyoti universitetining 4-bosqich talabasi

Amirov Elmurod Mansuriddin oʻgʻli - Geologiya fanlari universitetining Geologiya va geofizika instituti mineralogiya laboratoriyasi boshligʻi

Boʻtaxonov Ziyodulla Zoyirjon oʻgʻli - Oʻzbekiston Respublikasi Innovatsion rivojlanish vazirligi mutaxassisi

Gʻulomov Axmadjon Shavkat oʻgʻli - “Uzbekistan airways” aksiyadorlik jamiyatining Uchuvchilar xizmati departamenti A-320 havo kemasi komandiri

Dadaboyev Dilshod Abdujalil oʻgʻli - Ijtimoiy tarmoqlardagi “Uzbekistan official” sahifalari administratori, bloger

Yevstafeyev Yevgeniy Aleksandrovich - I.M.Gubkin nomidagi Rossiya davlat neft va gaz universitetining Toshkent shahridagi filiali 4-bosqich talabasi

Jaloliddinov Jasurbek Jamshid oʻgʻli - Futbol boʻyicha Oʻzbekiston Olimpiya terma jamoasi (U-23) sardori

Iminoxunov Nuruddin Abduqahhorovich - “EPAM Systems” kompaniyasining Oʻzbekistondagi vakolatxonasi mahsulotlar menejeri

Nematzoda Firdavs Nematovich - Oʻzbekiston Respublikasi Innovatsion rivojlanish vazirligining Yoshlar akademiyasi faoliyatini muvofiqlashtirish boshqarmasi boshligʻi

Norchayev Xusain Toʻraqul oʻgʻli - Futbol boʻyicha Oʻzbekiston Olimpiya terma jamoasi (U-23) aʼzosi

Ruziyev Bekzod Dilmurodovich - «Boshtransloyiha» aksiyadorlik jamiyatining meʼmor-qurilish boʻlimi loyihalar bosh muhandisi

Safarov Akmal Umar oʻgʻli - Oʻzbekiston kompozitorlari va bastakorlari uyushmasining yosh ijodkorlar bilan ishlash shoʻbasi bosh mutaxassisi

Turgʻunboyev Shaxzod Nodir oʻgʻli - Oʻzbekiston yoshlari umumjahon assotsiatsiyasining Janubiy Koreyadagi vakili

Xasanova Yoqutxon Baxodirjon qizi - M.Turgʻunboyeva nomidagi “Bahor” davlat raqs ansambli raqqosasi

Xodjayeva Shaxlo Murodovna - Amerika Qoʻshma Shtatlarining “Amazon” kompaniyasi biznes tahlil boʻyicha muhandisi

Erkinov Hojimat Botir oʻgʻli - Futbol boʻyicha Oʻzbekiston Olimpiya terma jamoasi (U-23) aʼzosi

Tavsiya etamiz

Izohlar

Hozircha hech kim fikr bildirmagan. Balki Siz birinchilardan bo'larsiz?