Oʻzbekistonda karantin cheklovlari tugatilishi rostmi?
Ayrim ijtimoiy tarmoqlarda yaqinda Respublika maxsus komissiya tomonidan kiritilgan karantin cheklovlari tugatilishi haqida asossiz xabarlar tarqaldi. Xabarlarga SSV munosabat bildirdi.
«Respublika maxsus komissiyasi tomonidan bir qator cheklovlar bilan birga kafe, restoran va boshqa koʻngilochar muassasalarning 08:00 dan 20:00 gacha ishlashiga ruxsat berilgan edi», deyiladi xabarda.
Qayd etilishicha, mazkur holat yuzasidan Sogʻliqni saqlash vazirligi shuni maʼlum qiladiki, ushbu tartiblar Respublika maxsus komissiyasi tomonidan maʼlum bir muddat uchun qabul qilingan emas, yaʼni epidemiologik vaziyat barqarorlashganda ushbu cheklovlar bekor qilinadi. Ammo hozirda ularga hech qanday oʻzgarish kiritilmagan.
«Agar karantin qoidalariga oid biror oʻzgarish kiritilsa, buni Sogʻliqni saqlash vazirligi rasmiy sahifalari orqali eʼlon qilinadi», deyiladi munosabatda.