12:25 18 May 2023 Iqtisodiyot
Davlatimiz rahbari joriy yilning 31 mart kuni Xorazm viloyatiga tashrifi davomida “UzAuto Motors” AJ Xorazm filialida “Damas” va “Labo” avtomobillarini ishlab chiqarish hajmini 1,5 baravarga oshirish topshirig‘ini bergan edi.
Ushbu vazifa ijrosini ta’minlash, mahalliylashtirilgan mahsulotlar ishlab chiqarishni kengaytirish hamda transport xarajatlarini maqbullashtirish maqsadida Xorazm viloyatining 40 nafardan ziyod tadbirkorlari vodiy viloyatlarida bo‘ldilar. Ular Andijon, Farg‘ona va Namangan viloyatlarida joylashgan mahalliy korxonalarda ishlab chiqarilayotgan butlovchi qismlarni Xorazm viloyatida ishlab chiqarishni yo‘lga qo‘yish bo‘yicha muzokaralar olib bordilar.
Ushbu amaliy ishlar natijasida 74 turdagi detallarni Xorazmda ishlab chiqarish bo‘yicha kelishuvlarga erishildi, 5 ta yirik ishlab chiqaruvchilar bilan kooperasiya aloqalari o‘rnatildi.
Odilbek Odamboyev, “Xalq so‘zi”.