Andijonda yangi OTM ochildi
Bugun Andijon iqtisodiyot va qurilish institutining ochilish marosimiga bagʻishlangan tadbir boʻlib oʻtdi. Bu haqda viloyat hokimligi axborot xizmati xabar berdi.
Tadbirda Andijon viloyati xokimi Shuhratbek Abdurahmonov ishtirok etdi. Viloyat rahbari tadbir mobaynida 2020-2021 oʻquv yilida oʻqishga qabul qilingan talabalar bilan ham uchrashuv oʻtkazib, ularni talabalikka qabul qilinganligi munosabati bilan muborakbod etdi. Tadbirda viloyatdagi oliy taʼlim muassasalari rektorlari, mehnat faxriylari ishtirok etdi.
Maʼlumot uchun, Oliy va oʻrta maxsus taʼlim vazirligining “Oliy taʼlim muassasalarini rivojlantirish mablagʻlari jamgʻarmasi” mablagʻlari hisobidan oʻquv binolarini joriy taʼmirlash va jihozlash ishlari uchun 2 mlrd 485 mln soʻm mablagʻ ajratilgan. Ushbu mablagʻlarni 2 mlrd soʻmi oʻquv binolarini joriy taʼmirlash ishlariga 485 mln soʻmi esa jihozlash uchun sarflandi.