«UzAutoMotors» бош директори жаримага тортилди
«UzAutoMotors»нинг швециялик бош директори Бу Инге Андерссон иш ҳақининг 5 фоизи миқдорида жаримага тортилди. Бу ҳақда Истиқболли лойиҳалар миллий агентлиги корпоратив ахборот ягона порталида маълум қилинди.
Қайд этилишича, Андерссон «UzAutoMotors Powertrain» ташқи савдо операциялари бўйича муддати ўтган дебитор қарзларини ўз вақтида бартараф этиш чораларини кўрмаган. Шу боис, унга нисбатан жарима кўринишидаги интизомий жазо чораси қўлланган.
Қўшимча қилинишича, қарор ижросини таъминлаш чораларини кўриш Жамиятнинг Ходимлар билан ишлаш департаменти директори (И.Абдуллаев) ва Молия директорига (И.Раджабов) юклатилган.
Маълумот учун, Бу Инге Андерссон 2021 йил августида «UzAutoMotors» бош директори этиб тайинланган эди. У автомобилсозлик соҳасидаги топ-менежерлардан бири бўлиб, Швециянинг «Saab», Россиянинг ГАЗ ва АвтоВАЗ компанияларидан ишлаган.