Тошкентда маст эркак девордан танишининг машинаси устига сакраб, уни ҳайдаб кетди
Ижтимоий тармоқларда номаълум шахс автотураргоҳдаги автомашинага девордан сакраб тушиб, уни бошқаргани акс этган видео тарқалди. Ҳодиса кенг муҳокамаларга сабаб бўлди.
Маълум бўлишича, воқеа 9 август куни соат 08:00 ларда Бектемир туманидаги савдо мажмуаларидан бирида содир бўлган. 1991 йилда туғилган Б.К. маст ҳолда таниши — 1996 йилда туғилган Н.Б.га тегишли «Ваз-2108» автомашинаси устига автотураргоҳ деворидан сакраб тушиб, том қисмига шикаст етказган.
Шундан сўнг у автомашинани автотураргоҳ ҳудудида ҳайдаб юрган. Аниқланишича, Б.К. маст ҳолатда бўлгани сабабли савдо мажмуасига киритилмаган. Тезкор чора-тадбирлар натижасида у ушланган.
Мазкур ҳолат юзасидан Б.К.га Ўзбекистон Республикаси Маъмурий жавобгарлик тўғрисидаги кодекснинг 200-моддаси («Ўзбошимчалик»), 183-моддаси («Майда безорилик») ва 194-моддаси («Ички ишлар органлари ходимининг қонуний талабларини бажармаслик») бўйича баённома расмийлаштирилган.