Janubiy Koreyaning Namseul universitetida “Oʻzbekshunoslik” kafedrasi ochildi
“Ipak yoʻli” turizm va madaniy meros xalqaro universiteti tashabbusi bilan Koreya Respublikasining Namseul universitetida “Oʻzbekshunoslik” kafedrasi ochildi. Bu haqda “Dunyo” axborot agentligi xabar berdi.
Qayd etilishicha, “Ipak yoʻli” turizm va madaniy meros xalqaro universiteti Turizm kafedrasi mudiri Akmaljon Odilov hamda kafedra oʻqituvchisi Muslima Amiriddinova 17-iyul kuni Namseul universitetiga tashrif buyurdi. Safar davomida universitet vitse-prezidenti, professor Yun-Seok Li va boshqa masʼullar bilan uchrashuv oʻtkazildi. Unda ikki universitet vakillari kelishuvi asosida ochilayotgan “Oʻzbekshunoslik” kafedrasi faoliyatini qoʻllab-quvvatlash masalalari koʻrib chiqildi.
Tomonlar kafedraning Oʻzbekiston tarixi va madaniyati, oʻzbek tili va adabiyotini Koreya Respublikasida keng targʻib qilishda muhim oʻrin egallashiga umid bildirdi.
Namseul universiteti vitse-prezidenti Yun-Seok Li “Oʻzbekshunoslik” kafedrasiga masʼul etib universitetning oʻzbekistonlik professori Zoir Sattarovni tayinlanganini maʼlum qildi.