Shavkat Mirziyoyev 8-mart – Xalqaro xotin-qizlar kuni munosabati bilan bir guruh xotin-qizlarni davlat mukofotlari bilan taqdirladi

23:30 05 Mart 2024 Hujjatlar
1267 0

Arxiv surat

8-mart – Xalqaro xotin-qizlar kuni munosabati bilan mukofotlash toʻgʻrisida

Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining Farmoni

Mamlakatimizda moʻtabar ayol zotiga ulkan ehtirom koʻrsatish, davlat va jamiyat hayotida tutgan oʻrni va nufuzini oshirish, shuningdek, oʻzining samarali mehnati, boy tajribasi bilan yurtimizda olib borilayotgan keng koʻlamli islohotlar jarayonida faol qatnashib, Yangi Oʻzbekistonni barpo etish, xalqimiz farovonligini yuksaltirish yoʻlida tashabbus va ibrat koʻrsatib kelayotgan, oilalarda maʼnaviy-axloqiy muhitni mustahkamlash, yoshlarimizni ona Vatanga muhabbat, milliy va umuminsoniy qadriyatlarga hurmat ruhida tarbiyalashga katta hissa qoʻshayotgan xotin-qizlarni munosib taqdirlash maqsadida quyidagilar mukofotlansin:

“Mehnat shuhrati” ordeni bilan

Annaklicheva Gulistan Axmedovna — “Qoraqalpoq adabiyoti” gazetasi bosh muharriri, Qoraqalpogʻiston Respublikasi

Bagʻishova Bilimxon Alimbekovna — Chortoq tumanidagi “Soz-soy” mahalla fuqarolar yigʻini xotin-qizlar faoli, Namangan viloyati

Joʻraqulova Rano Muhamedjanovna — Samarqand viloyati musiqali drama teatrining drama artisti

Raximova Guloro — Xorazm viloyati musiqali drama teatrining yetakchi sahna ustasi

Raximova Rayxon Abdurasulovna — Surxondaryo viloyati hokimligi huzuridagi fuqarolarning oʻzini oʻzi boshqarish organlari xodimlarining malakasini oshirish oʻquv kursi direktori

Egamberdiyeva Turgunoy Axamadjonovna — Fargʻona davlat universitetining Oʻzbekiston tarixi kafedrasi professori, Fargʻona viloyati

“Doʻstlik” ordeni bilan

Aymuratova Liza Aytmuratovna — “Quoʻanish jarma” irrigatsiya tizimi boshqarmasi muhandis-gidrotexnigi, Qoraqalpogʻiston Respublikasi

Aslonova Emma Sergeyevna — Oʻzbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasining Byudjet va iqtisodiy islohotlar qoʻmitasi aʼzosi

Axmedova Maxsuma Toʻxtamurodovna — Oʻzbekiston Yozuvchilar uyushmasi aʼzosi, yozuvchi

Baxramova Rizvon Axrorovna — Buxoro viloyati bosh imom-xatibining xotin-qizlar masalalari boʻyicha yordamchisi, bosh otinoyisi

Voxidova Matlubaxon Manonovna — Soʻx tumanidagi “Mulki Bovohid” masʼuliyati cheklangan jamiyati rahbari, Fargʻona viloyati

Djakeyeva Zamira Derbisovna — Tomdi tumani sanitariya-epidemiologik osoyishtalik va jamoat salomatligi boʻlimi boshligʻi, Navoiy viloyati

Djuraliyeva Azamat Turayevna — Termiz tumanidagi “Temur bobo” fermer xoʻjaligi agronomi, Surxondaryo viloyati

Doʻliboyeva Barchinoy Abdurasulovna — Baxmal tumanidagi “Barlos” folklor jamoasi badiiy rahbari, Jizzax viloyati

Yesimxanova Regina Aleksandrovna — “Oʻzbekiston temir yoʻllari” aksiyadorlik jamiyatining Toshkent yuk vagon deposi vagon yigʻuv sexi kran mashinisti

Zyangurova Ruzaliya Shafkatovna — Sirdaryo viloyati ixtisoslashtirilgan sport maktabining yengil atletika boʻyicha murabbiysi

Iskandarova Roza Raxmanovna — Oʻzbekiston davlat xoreografiya akademiyasining xoreografiya pedagogikasi kafedrasi dotsenti

Kayumova Malikaxon Abduraximovna — Pop tumanidagi “Papfen” masʼuliyati cheklangan jamiyati operatori, Namangan viloyati

Muradova Gulzira Sariyevna — Mirishkor tumanidagi “Yangi Mirishkor agropilla” masʼuliyati cheklangan jamiyati pillachisi, Qashqadaryo viloyati

Sergeyeva Yuliya Vladimirovna — Oʻrta Chirchiq tumanidagi “Kim Pen Xva chorva” fermer xoʻjaligi boshligʻi, Toshkent viloyati

Xamroyeva Gulnoza Mamatmuratovna — Pastdargʻom tumanidagi 8-oilaviy bolalar uyi rahbari, Samarqand viloyati

Xodjayeva Sayyora Ataxanovna — Demokratiya va inson huquqlari instituti direktori

Sherova Saodat Otajanovna — Shovot tumanidagi “Shovot qalʼa bioservis” masʼuliyati cheklangan jamiyati rahbari, Xorazm viloyati

Ergaziyeva Mayramxon Satvoldiyevna — “Hunarmand” uyushmasining Andijon viloyati boshqarmasi aʼzosi, doʻppidoʻz

Yagafarova Nailya Munirovna — «12-trest” aksiyadorlik jamiyatining arxitektorlar va dizaynerlar boʻlimi yetakchi arxitektori, Toshkent shahri

II darajali “Sogʻlom avlod uchun” ordeni bilan

Bafoyeva Sidiqa Xamroyevna — Kogon shahridagi “Arabxona” mahalla fuqarolar yigʻini xotin-qizlar faoli, Buxoro viloyati

Norbayeva Zevarjon Tangriberganovna — Qoʻshkoʻpir tumanidagi 1-ixtisoslashtirilgan umumiy oʻrta taʼlim maktab-internatining kimyo fani oʻqituvchisi, Xorazm viloyati

Tashmatova Zulfiya Azizovna — Chilonzor tumanidagi “Koʻrkam” mahalla fuqarolar yigʻini raisi, Toshkent shahri

II darajali “Salomatlik” ordeni bilan

Buriyeva Sharofat — Paxtachi tumanidagi “Hakimqul” oilaviy shifokorlik punkti mudiri, Samarqand viloyati

Normurodova Maʼrifat Egamurodovna - Sherobod tumanidagi “Euro Med Plus” diagnostika va davolash markazi rahbari, Surxondaryo viloyati

Xolboyeva Gulnoz Baxadirovna — Toshkent shahri tez tibbiy yordam klinik shifoxonasi anesteziolog- reanimatologi

“Sogʻlom turmush” medali bilan

Azimova Rano Ismailjanovna — Xonobod shahridagi “Kampirrovot” oilaviy shifokorlik punkti patronaj hamshirasi, Andijon viloyati

Xalikova Olga Andreyevna — Yuqori Chirchiq tumani sport maktabi direktori, Toshkent viloyati

“Sodiq xizmatlari uchun” medali bilan

Imamova Yulduz Allanazarovna — Jarqoʻrgʻon tumani ichki ishlar boʻlimining huquqbuzarliklar profilaktikasi boʻlinmasi xotin-qizlar masalalari boʻyicha katta inspektori, Surxondaryo viloyati

Rasulova Gulbaxor Obidovna — Jizzax shahar ichki ishlar boshqarmasining 2-ichki ishlar boʻlimi huquqbuzarliklar profilaktikasi guruhi xotin-qizlar masalalari boʻyicha katta inspektori, Jizzax viloyati

“Kelajak bunyodkori” medali bilan

Atadjanova Dildora Adilbek qizi — Sergeli tumanidagi “Dalatech Systems” masʼuliyati cheklangan jamiyati rahbari, Toshkent shahri

Mamatmoʻminova Iqbol Erkin qizi — Shoʻrchi tumani “Doʻstlik” mahalla fuqarolar yigʻinidagi yoshlar yetakchisi, Surxondaryo viloyati

Mashrabova Muxlisa Alijon qizi — Andijon davlat universitetining sanʼatshunoslik fakulteti 4-bosqich talabasi, Andijon viloyati

Xudoyberdiyeva Malika Valijon qizi — Uchquduq tumani “Doʻstlik” mahalla fuqarolar yigʻinidagi yoshlar yetakchisi, Navoiy viloyati

“Shuhrat” medali bilan

Abdugʻofurova Feruzaxon Tojimatovna — Buloqboshi tumanidagi “Toʻlan fayz” masʼuliyati cheklangan jamiyati direktori, Andijon viloyati

Abdukarimova Saodat Jumanazarovna — Yangiariq tumani “Yangiariq” mahalla fuqarolar yigʻinidagi hokim yordamchisi, Xorazm viloyati

Ametova Gauxar Gulmuratovna — “Taxiatosh issiqlik elektr stansiyasi” aksiyadorlik jamiyatining boʻlim muhandisi, Qoraqalpogʻiston Respublikasi

Atoyeva Rahima Kamolovna — Xalq deputatlari Romitan tumani Kengashi kotibiyati mudiri, Buxoro viloyati

Achilova Firuza Kurbanovna — Toshkent axborot texnologiyalari universitetining Qarshi filiali logistikada axborot texnologiyalari kafedrasi dotsenti, Qashqadaryo viloyati

Bobokulova Gulnora Normatovna — Jizzax shahridagi “Zilol” mahalla fuqarolar yigʻini raisi, Jizzax viloyati

Giyozova Inobat Sulaymonovna — Parkent tumanidagi “Kumushkon saxovati” oilaviy turizm korxonasi direktori, Toshkent viloyati

Dulabova Nafisa Yusupovna — Oʻzbekiston Respublikasi Togʻ-kon sanoati va geologiya vazirligining regional va rudali geologiya boʻlimi boshligʻi

Jumanazarova Gulchexira Jumaxmetovna — Kegeyli tumani “Xalqobod” mahalla fuqarolar yigʻinidagi hokim yordamchisi, Qoraqalpogʻiston Respublikasi

Ismoilova Mamlakat Norqulovna — “Navoiy issiqlik elektr stansiyasi” aksiyadorlik jamiyatining markaziy taʼmirlash sexi kran mashinisti, Navoiy viloyati

Israilova Buayshaxon Abdurasulovna — Uchqoʻrgʻon tumanidagi “Uchkurgan Textile” masʼuliyati cheklangan jamiyatining “John Deere” paxta terim kombayni mexanizatori, Namangan viloyati

Ishonqulova Dilrabo Sayfiyevna — Shoʻrtan neft va gaz qazib chiqarish boshqarmasining sex qurilmasi kuzatuvchisi, Qashqadaryo viloyati

Karimberdiyeva Dilbar Ziyatdinovna — Toʻrtkoʻl tumanidagi “Ayaz yurt” oilaviy turizm korxonasi direktori, Qoraqalpogʻiston Respublikasi

Koshipjonova Uktamxon Salimovna — Toshloq tumanidagi “Zamin Aziya Farm” masʼuliyati cheklangan jamiyati taʼsischisi, Fargʻona viloyati

Kurbanova Munavvara Abdujabbarovna — Toshkent davlat oʻzbek tili va adabiyoti universitetining til nazariyasi kafedrasi dotsenti

Kuchkarova Sayyora Yuldashevna — “Olmaliq kon-metallurgiya kombinati” aksiyadorlik jamiyatining Rux zavodi velslash sexi shixtalovchisi, Toshkent viloyati

Qodirova Nodira Gʻofurovna — Rishton tumanidagi “Olimjon Ilyosbek” masʼuliyati cheklangan jamiyati rahbari, Fargʻona viloyati

Mirmaxsudova Tamara Narkulovna — Oʻzbekiston davlat drama teatrining drama artisti

Negmatova Ulugoy Musanovna — Sardoba tumani telekommunikatsiya bogʻlamasining stansiya inshootlari guruhi aloqa elektr mexanigi, Sirdaryo viloyati

Nuriddinova Manzura Toshqulovna - “Navoiyuran” davlat korxonasining “Uchquduq” ishlab chiqarish maydoni geotexnologik koni apparatchisi, Navoiy viloyati

Patxitdinova Shaxnaza Abdaliyevna — “Oʻzbekiston metallurgiya kombinati” aksiyadorlik jamiyatining elektrda poʻlat eritish sexi kran mashinisti, Toshkent viloyati

Primova Xolida Anorboyevna — Toshkent axborot texnologiyalari universitetining Samarqand filiali axborot texnologiyalari kafedrasi professori, Samarqand viloyati

Pulatova Saboxat Usmanovna — Buxoro muhandislik-texnologiya institutining tikuvchilik sanoatida innovatsion texnologiyalar kafedrasi professori, Buxoro viloyati

Ruziyeva Dilorom Muxitdinovna — “Hunarmand” uyushmasining Buxoro viloyati boshqarmasi aʼzosi, zardoʻz

Soxibova Xusniobod Maxammadovna — Asaka tumanidagi 16-koʻzi ojiz bolalar uchun ixtisoslashtirilgan maktab-internatining ona tili va adabiyot fani oʻqituvchisi, Andijon viloyati

Supiyeva Ziyoda Mirxakimovna — Shayxontohur tumanidagi “Lotus Gaz Invest” masʼuliyati cheklangan jamiyatining minorali kran mashinisti, Toshkent shahri

Toshmatova Xakimaxon Raximjonovna — Namangan shahridagi “Mega Star Flowers” masʼuliyati cheklangan jamiyati rahbari, Namangan viloyati

Toʻychiyeva Shoxista Xolboyevna — Nurota tumanidagi “Nurota qorakoʻl naslchilik” masʼuliyati cheklangan jamiyati bosh choʻponi, Navoiy viloyati

Turayeva Qunduz Xaitovna — “Oʻzbekiston temir yoʻllari” aksiyadorlik jamiyatining “Qarshi mintaqaviy temir yoʻl uzeli” unitar korxonasi katta elektr mexanigi, Qashqadaryo viloyati

Xudaynazarova Maloxat Juramuradovna — Yangiyer shahridagi “Muruvvat” nogironligi boʻlgan shaxslar uchun ayollar internat uyi farroshi, Sirdaryo viloyati

Shamalikova Dilfuza Shayunusovna — “Gʻuncha” jurnali bosh muharriri

Shukurova Etibar Mirazizovna — Toshkent shahri obodonlashtirish bosh boshqarmasining markaziy maydonlarni obodonlashtirishga ixtisoslashtirilgan boshqarmasi ishchisi

Egamberdiyeva Xurshida Primkulovna — Boyovut tumanidagi “Ibrat asademy” oʻquv markazi rahbari, Sirdaryo viloyati

Yulborsova Motluba Omonovna — “Oʻzyoʻlkoʻprik” klasterining Fargʻona viloyati filiali yoʻl boʻlimi ishchisi

Yakubova Sharapat Mannonovna — Sharof Rashidov tumani obodonlashtirish boshqarmasi hudud tozalovchisi, Jizzax viloyati

Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Ш.Мирзиёев

Tavsiya etamiz

Izohlar

Hozircha hech kim fikr bildirmagan. Balki Siz birinchilardan bo'larsiz?

Ko‘p o‘qilganlar

Yangiliklar taqvimi

Кластер