Rossiyadagi qurilishda 22 yoshli oʻzbekistonlik yigit halok boʻldi
Rossiyaning Arxangelsk shahridagi qurilish ishlayotgan 22 yoshli oʻzbekistonlik yigit 5-qavatdan yiqilib, halok boʻldi. Bu haqda 29.ru xabar berdi.
Maʼlum qilinishicha, joriy yilning 1-oktyabr kuni 22 yoshli Oʻzbekiston fuqarosi N.S. Arxangelsk shahridagi “Koritsa” turar-joy kompleksida olib borilayotgan qurilish ishlari davomida obyektning 5 qavatidan tushib ketib, vafot etgan.
Ushbu holat yuzasidan Oʻzbekistonning Sankt-Peterburg shahridagi Bosh konsulxonasi tomonidan Rossiya Tashqi ishlar vazirligining Arxangelsk viloyatidagi vakolatxonasiga tegishli nota yuborilgan.
Mazkur voqea boʻyicha Arxangelsk shahri Solombal okrugi tergov boʻlimi tomonidan RF Jinoyat kodeksining 216-moddasi 2-qismi bilan (qurilish yoki boshqa ishlarni bajarishda xavfsizlik qoidalarini buzish) jinoyat ishi qoʻzgʻatilgan. Hozirda tergov harakatlari olib borilmoqda.
“Ushbu holat Bosh konsulxona nazoratiga olingan”, deyiladi Oʻzbekistonning Sankt-Peterburg shahridagi Bosh konsulxonasi xabarida.