Oʻzbekistonga Pfizer, Moderna yoki JSST tasdiqlagan boshqa vaksina kelishi kutilmoqda — Botir Qurbonov
Chet elga oʻqishga ketmoqchi boʻlgan fuqarolarimizdan savollar kelib tushmoqda: Nega Oʻzbekistonda JSST tasdiqlagan vaksinalar bilan emlash olib borilmayapti?
Ushbu savolga Sanitariya-epidemiologik osoyishtalik va jamoat salomatligi xizmati boshligʻi oʻrinbosari Botir Qurbonov javob berdi:
“Avgust oyida Oʻzbekistonga ”Covax" dasturi doirasida AstraZeneca (CovieShield emas), Pfizer, Moderna yoki JSST tasdiqlagan boshqa vaksina kelishi kutilmoqda”, deydi Qurbonov.

Botir Kurbanov:Pfizer, Moderna or another WHO-approved vaccines are expected to arrive in Uzbekistan
Many citizens who want to study abroad ask the following question: Why is Uzbekistan not vaccinated with WHO-approved vaccines?
Deputy Head of the Sanitary and Epidemiological Surveillance and Public Health Service Botir Kurbanov answered the question:
"In August, AstraZeneca (not CovieShield), Pfizer, Moderna or another WHO-approved vaccines are expected to arrive in Uzbekistan as part of the COVAX program".
- New Resolution: From May 1, Households to pay 800 UZS instead of 900 for mid-range (201 – 500 kWh) electricity usage