Наманганда икки «Damas» тўқнашди. Йўловчи қурбон бўлди (+видео)
Ижтимоий тармоқларда Норин туманида икки «Damas» иштирокида йўл-транспорт ҳодисаси содир бўлгани ҳақидаги видеотасвирлар кенг тарқалди. Мазкур ҳолат юзасидан Наманган вилояти ИИБ ЙҲХБ маълумот берди.
Унда айтилишича, бугун, 18 февраль куни соат 10:00 ларда Норин тумани Хўжақўрғонча МФЙ ҳудудидан ўтган Д-115 автомобиль йўлининг 10-километрида «Damas» русумли автомобилни бошқариб кетаётган ҳайдовчи Норин-Чўжа йўналишида белгиланган тезликни ошириб, қарама-қарши йўналишга ўтиб кетган ва ўз йўналишида ҳаракатланиб келаётган бошқа бир «Damas» русумли транспорт воситаси билан тўқнашган.
Ҳодиса оқибатида тўқнашув келиб чиқишига сабаб бўлган «Damas» автомашинасининг олд ўриндиғида бўлган 1 нафар йўловчи оғир тан жароҳати билан шифохонада вафот этган. Автомобиль ҳайдовчилари ва яна 2 нафар йўловчи эса турли даражадаги тан жароҳатлари билан касалхонага ётқизилган.
Ҳозирда мазкур ҳолат юзасидан Норин туман ИИБ ҳузуридаги Тергов бўлинмаси томонидан терговга қадар текширув ҳаракатлари бошлаб юборилган.