Марказий ҳарбий округ ҳарбий хизматчилари билан учрашув
Марказий ҳарбий округ маънавият ва маърифат марказида Самарқанд вилоят ҳокими Э. Турдимовнинг ҳарбий хизматчилар, Ўзбекистон Республикаси Қуролли Кучлари Кичик мутахассислар тайёрлаш маркази тингловчилари, муддатли ҳарбий хизматни ўтаётган аскарлар билан учрашуви бўлиб ўтди.
Аскарларнинг Ўзбекистон Республикаси Давлат мадҳиясини ижро этиши билан бошланган тадбирда вилоят ҳокими ҳарбийларни байрам билан қутлади. Шундан сўнг иштирокчиларга миллий армиямизда Ўзбекистон Республикаси Қуролли Кучлари Кичик мутахассислар тайёрлаш марказидан етишиб чиққан кичик мутахассисларнинг ўрни ва вазифаси, марказда яратилган шароитлар ҳақидаги видеоролик намойиш этилди.
“Ватанпарварлик ойлиги” доирасида ўтказилаётган учрашувда вилоят ҳокими ёш ҳарбийлар билан соҳадаги ўзгаришлар, янгиланишлар хусусида мулоқот ўтказди.
Очиқ мулоқот шаклидаги учрашувда ёш аскарлар ўз фикр-мулоҳазалари,талаб ва таклифларини билдиришди.
Абдулазиз Йўлдошев “Халқ сўзи”.