Касаба уюшмалари фидойилари тақдирланди
Фото: Акмал Муҳаммадов / “Халқ сўзи”
Пойтахтимиздаги «Chinabad Plaza» санаторийсида 11 ноябрь – Ўзбекистон касаба уюшмалари куни ҳамда Ўзбекистон касаба уюшмалари ҳаракатининг 120 йиллиги муносабати билан касаба уюшмалари фахрийларини, «Ўзбекистон касаба уюшмалари Федерацияси лауреати» мукофоти ҳамда «Эҳтиром» нишони совриндорларини, шунингдек, «Касаба ишончи» республика танлови ғолибларини тақдирлаш маросими бўлиб ўтди.
Тадбирда республикамизнинг турли ҳудудларидан меҳмонлар иштирок этди.
Тадбир давомида Ўзбекистон касаба уюшмалари Федерацияси раиси Қудратилла Рафиқов бир гуруҳ фахрийларга Ўзбекистон касаба уюшмалари Федерациясининг Фахрий Ёрлиғи, қимматбаҳо совға, «Ўзбекистон касаба уюшмаларининг 120 йиллиги» эсдалик кўкрак нишони ҳамда Касаба уюшмалари тарихи китобини топширди.
Тақдирланганлар орасида Дилбар Жаҳонгирова, Мавжуда Халилова, Шавкат Адилов, Озода Муҳитдинова каби бир гуруҳ фидойилар бор.