«Башакшеҳир» Туркия Суперлигасини дуранг билан бошлади
Кеча, 17-август Туркия Суперлигасининг 2-тур ўйинлари бўлиб ўтди. Тур доирасида ўзбекистонлик футболчилар Элдор Шомуродов ва Аббосбек Файзуллаев тўп сураётган «Истанбул Башакшеҳир» клуби ўз майдонида Қайсери шаҳрининг «Қайсериспор» жамоасини қабул қилди.
Мазкур баҳс 1:1 ҳисобидаги дуранг натижаси билан якунланди. «Истанбулликлар» таркибида голга Иван Брнич муаллифлик қилди. Меҳмонлар киритган гол эса Мигел Кардосо ҳисобига ёзилди.
Ўзбекистон терма жамоаси сардори Элдор Шомуродов ўйинни асосий таркибда бошлади ва 70-дақиқада Беяз Фарукка алмаштирилди. Элдорнинг ўйини «Sofascore» портали томонидан 6,7 баллга баҳоланди.
«Башакшеҳир» Туркия чемпионатидаги кейинги ўйинини 24-август куни «Ризеспор»га қарши ўтказади. Маълумот учун, ушбу клубда ҳам ўзбекистонлик футболчи – Ҳусниддин Алиқулов тўп сурмоқда.