Oʻzbekiston Respublikasi davlat mustaqilligining oʻttiz bir yilligi munosabati bilan harbiy xizmatchilar va huquqni muhofaza qilish organlari xodimlaridan bir guruhini mukofotlash toʻgʻrisida

10:16 30 Avgust 2022 Hujjatlar
1391 0

Foto: president.uz

Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining farmoni

Mamlakatimiz Qurolli Kuchlarining jangovar tayyorgarligini oshirishdagi alohida xizmatlari, milliy manfaatlarimizni himoya qilish, qonun ustuvorligi va tinchlikni taʼminlash, barqarorlik va jamoat tartibini mustahkamlash borasidagi sharafli burchini bajarish chogʻida mardlik, jasorat va fidoyilik koʻrsatgani, sohada yuqori malakali kadrlarni tayyorlash, yosh avlodni ona Vatanga muhabbat va sadoqat ruhida tarbiyalash yoʻlidagi koʻp yillik samarali mehnati hamda ijtimoiy hayotdagi faol ishtiroki uchun quyidagilar orden va medallar bilan mukofotlansin:

 

II darajali “Shon-sharaf” ordeni bilan

1. Bazarbayev Zairdjan Gulimmatovich - Oʻzbekiston Respublikasi mudofaa vazirining oʻrinbosari

2. Kurbanov Ismail Xudaynazarovich - Oʻzbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy okrug qoʻshinlari qoʻmondonining oʻrinbosari

3. Sormonkulov Adxamjon Rayimovich - Oʻzbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi qoʻmondonining oʻrinbosari

4. Yuldashev Erkin Turakulovich - Oʻzbekiston Respublikasi Bosh prokurorining oʻrinbosari

“Doʻstlik” ordeni bilan

1. Gafurov Askarjon Boyisovich - Oʻzbekiston Respublikasi Konstitutsiyaviy sudi raisining oʻrinbosari

2. Kim Oksana Rudolfovna - Oʻzbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi Markaziy harbiy klinik gospitali tibbiyot hamshirasi

3. Madreymov Salamat Kubeysinovich - Oʻzbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasining Qoraqalpogʻiston Respublikasi boʻyicha boshqarmasi boshligʻining oʻrinbosari

4. Xakimov Rinat Fidailovich - Oʻzbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi boʻlim boshligʻi

“Mardlik” ordeni bilan

1. Abdurahmonov Rafik Faxriddinovich - Navoiy viloyati Ichki ishlar boshqarmasi otryad komandiri

2. Zayniddinov Xumoyun Aloviddin oʻgʻli - Oʻzbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi boshqarmasi ofitseri

3. Izbasarov Baxtjan Almaxanovich - Qoraqalpogʻiston Respublikasi ichki ishlar vazirining oʻrinbosari – jamoat xavfsizligi xizmati boshligʻi

4. Toʻlayev Farhodboy Fayziboyevich - Oʻzbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism guruh mutaxassisi

5. Turaxodjayev Najmiddin Sadirovich - Oʻzbekiston Respublikasi ichki ishlar vazirining oʻrinbosari

6. Xakimov Muxammadbobir Sayfidinovich - Oʻzbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism komandiri

7. Elmurodov Husniddin Xolmuminovich - Oʻzbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism vzvod komandiri

II darajali “Salomatlik” ordeni bilan

1. Alixanov Pirnazar Buranovich - Oʻzbekiston Respublikasi Davlat xavfsizlik xizmati Chegara qoʻshinlari boʻlim boshligʻi

2. Xarina Lyubov Veniaminovna - Oʻzbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi Markaziy harbiy klinik gospitali vrach-anesteziolog-reanimatologi

3. Shakarov Anvar Doliyevich - Oʻzbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi Markaziy harbiy klinik gospitali boshligʻining oʻrinbosari

“Jasorat” medali bilan

1. Artikov Saparbek Jumabayevich - Qoraqalpogʻiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi maxsus qabulxonasi boshligʻi

2. Askarov Dilmurod Umaraliyevich - Oʻzbekiston Respublikasi Davlat xavfsizlik xizmati Chegara qoʻshinlari harbiy qism komandiri

3. Ataxonov Baxodir Maxmudjonovich - Oʻzbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism guruh mutaxassisi

4. Babayev Alibek Adilbekovich - Oʻzbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy okrug vzvodi mutaxassisi

5. Bulakov Jaxongir Asrol oʻgʻli - Oʻzbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism guruh komandiri

6. Gʻofforov Ulugʻbek Rustamali oʻgʻli - Oʻzbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism boʻlim katta ofitseri

7. Dadaxanov Shavkat Shakirovich - Fargʻona viloyati Ichki ishlar boshqarmasi boshqarma boshligʻi

8. Darxanov Madraxim Abdukarimovich - Oʻzbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism vzvod komandiri

9. Imomov Sobir Turakulovich - Oʻzbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligining Surxondaryo viloyati boʻyicha maxsus otryadi guruh komandiri – bosh mutaxassis

10. Israilov Xamza Xakim oʻgʻli - Oʻzbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism guruh komandiri

11. Karabayev Anvar Abdugapparovich - Toshkent viloyati Ichki ishlar bosh boshqarmasi otryad komandiri

12. Raxmonov Ilxom Bozorboy oʻgʻli - Oʻzbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi harbiy qism guruh haydovchisi

13. Toʻrayev Xurshid Abdikarimovich - Oʻzbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi eskadrilyasi zveno komandiri

14. Turapov Isomiddin Namazovich - Samarqand viloyati Bojxona boshqarmasi “Ulugʻbek” tashqi iqtisodiy faoliyat bojxona posti boshligʻi

15. Tursunbayev Maksat Urazbay oʻgʻli - Oʻzbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi qoʻriqlash boʻlimi qoʻriqlash markazi xodimi

16. Yakubov Azamat Uralbayevich - Oʻzbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism vzvod mutaxassisi

“Sodiq xizmatlari uchun” medali bilan

1. Abdullayev Murodilla Raxmatullayevich - Oʻzbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi harbiy qism guruh mutaxassisi

2. Alimov Muradbek Radjabovich - Sirdaryo viloyati Ichki ishlar boshqarmasi patrul-post xizmati batalyoni safdor xodimi

3. Aliyarov Raim Abdullayevich - Oʻzbekiston Respublikasi Davlat xavfsizlik xizmati Chegara qoʻshinlari mutaxassisi

4. Almamedov Ulugbek Alidjanovich - Toshkent shahar maʼmuriy sudining raisi

5. Bobonov Xasan Alisherovich - Oʻzbekiston Respublikasi Favqulodda vaziyatlar vazirligi Maxsus yongʻin-qutqaruv boshqarmasi boshligʻi

6. Bozorov Gʻolibjon Alijonovich - Oʻzbekiston Respublikasi Davlat xavfsizlik xizmati Chegara qoʻshinlari xizmat boshligʻi

7. Botirov Nodir Normuminovich - Oʻzbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi harbiy qism komandiri

8. Boʻriyev Xayrulla Raximberdiyevich - Toshkent viloyati Chirchiq shahar prokurori

9. Djubanishev Janibek Ayazbayevich - Qoraqalpogʻiston Respublikasi Favqulodda vaziyatlar boshqarmasi Nukus shahar favqulodda vaziyatlar boʻlimi boshligʻi

10. Jumayev Hamdam Panjiyevich - Qashqadaryo viloyati Ichki ishlar boshqarmasi patrul-post xizmati batalyoni safdor xodimi

11. Zuparov Sanjar Taxirovich - Oʻzbekiston Respublikasi Favqulodda vaziyatlar vazirligi bosh boshqarmasi boshligʻi

12. Kodirov Zokir Kuziyevich - Buxoro viloyati Ichki ishlar boshqarmasi huzuridagi Tergov boshqarmasi oʻta muhim ishlar boʻyicha tergovchisi

13. Kurbanov Xamidulla Serabboyevich - Toshkent shahar Yashnobod tumani boʻyicha Ichki ishlar organlari faoliyatini muvofiqlashtirish boshqarmasi profilaktika katta inspektori

14. Mamatkulov Ulugʻbek Iskandarovich - Oʻzbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi Transport va turizm obyektlarida xavfsizlikni taʼminlash departamenti yoʻlovchilar poyezdlarini kuzatish batalyoni safdor xodimi

15. Mamatqulov Sardorjon Jumaniyozovich - Oʻzbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi harbiy qism otryad komandiri

16. Mamatqulova Surayyoxon Qodiraliyevna - Andijon viloyati Shahrixon tumani ichki ishlar boʻlimi xotin-qizlar masalalari boʻyicha katta inspektori

17. Maxammadiyev Eshbek Ashirovich - Jizzax viloyati Adliya boshqarmasi boshligʻining birinchi oʻrinbosari

18. Musayeva Gulrux Ikramovna - Oʻzbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi Markaziy harbiy klinik gospitali bosh tibbiyot hamshirasi

19. Mustafayeva Shirinoy Farxodjonovna - Oʻzbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi Fargʻona “Temurbeklar maktabi” harbiy akademik litseyi psixologi

20. Nasiloyev Komil Poʻlotovich - Oʻzbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi harbiy qism seksiya komandiri

21. Nasritdinov Chorikuli Raxmatovich - Oʻzbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi Chirchiq oliy tank qoʻmondonlik muhandislik bilim yurti kafedrasi dotsenti

22. Nurmatov Isroiljon Ibraimjonovich - Jizzax viloyati Gʻallaorol tumani ichki ishlar boʻlimi boshligʻi

23. Rasulov Abdillo Sayfilloyevich - Oʻzbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi harbiy qism guruh katta mutaxassisi

24. Raximov Narimon Ibroximovich - Oʻzbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi boshqarma boshligʻi

25. Raximov Sherzod Baxtiyorovich - Namangan viloyati Uychi tumani prokurori

26. Sabirov Kurbanbay Tangirbergenovich - Oʻzbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi harbiy qism tibbiyot punkti feldsheri

27. Sattarov Diyorbek Nematjonovich - Oʻzbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi Tashkiliy departamenti boshqarma boshligʻi

28. Sattarov Furkat Ablfatovich - Oʻzbekiston Respublikasi Bosh prokuraturasi boshqarma boshligʻi

29. Toshturov Voxid Eshonkulovich - Oʻzbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi harbiy qism guruh komandiri oʻrinbosari

30. Toʻrayev Shavkat Shonazarovich - “Islom Karimov nomidagi “Toshkent” xalqaro aeroporti” chegara bojxona posti boshligʻi

31. Tursunov Kamariddin Gulomovich - Oʻzbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi harbiy qism komandiri

32. Tuxtasinova Shaxlo Axmadjonovna - Oʻzbekiston Respublikasi Davlat xavfsizlik xizmati Chegara qoʻshinlari mutaxassisi

33. Usmonqulov Ikromjon Xolbutayevich - Oʻzbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi harbiy qism guruh komandiri oʻrinbosari

34. Xaytmatov Ziyovuddin Xakimovich - Toshkent shahar Favqulodda vaziyatlar boshqarmasi Olmazor tumani favqulodda vaziyatlar boʻlimi instruktor-qutqaruvchisi

35. Xatamov Jaxongir Jurayevich - Samarqand viloyati prokurori

36. Xodjayev Shuxrat Nigmatullayevich - Oʻzbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi Migratsiya va fuqarolikni rasmiylashtirish bosh boshqarmasi boshligʻining birinchi oʻrinbosari

37. Yusupxonov Maxmud Karimjonovich - Oʻzbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism komandiri

“Shuhrat” medali bilan

1. Abdullayev Obidjon Xayitovich - “Navoiy kon-metallurgiya kombinati” Davlat korxonasi “Markaz” kon boshqarmasi yongʻin qutqaruv qismi haydovchi-qutqaruvchisi

2. Baxramov Zokirjon Ismoilovich - Namangan viloyati Kosonsoy tumani ichki ishlar boʻlimi boʻlinma boshligʻi

3. Boboqoziyev Janobiddin - Fargʻona viloyati Soʻx tumani davlat soliq inspeksiyasi bosh inspektori

4. Vaxidov Baxtiyor Muxammadjonovich - Toshkent shahar prokuraturasi boʻlim boshligʻi

5. Jumayev Shuhrat Allaberdiyevich - Surxondaryo viloyati Sherobod tumani davlat soliq inspeksiyasi boshligʻi

6. Qilichov Oybek Raximboyevich - Xorazm viloyati Ichki ishlar boshqarmasi Yoʻl harakati xavfsizligi boshqarmasi yoʻl-patrul xizmati inspektori

7. Maxsudov Odiljon Arifjanovich - Oʻzbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlari Akademiyasi kafedrasi katta oʻqituvchisi

8. Mekkamov Bekzod Shavkatovich - Oʻzbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism xizmat boshligʻi

9. Moʻminov Bahodir Ismoilovich - Samarqand viloyati Jomboy tumani ichki ishlar boʻlimi katta tezkor vakili

10. Muratov Nurali Burxanovich - Jizzax viloyati Favqulodda vaziyatlar boshqarmasi guruh komandiri

11. Murodov Baxtiyorjon Baxodirovich - Oʻzbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi Akademiyasi dastlabki tergov va kriminalistika kafedrasi boshligʻi

12. Nizamutdinova Gulnora Ibadullayevna - Oʻzbekiston Respublikasi Davlat soliq qoʻmitasi boshqarma boshligʻi

13. Nurkobilov Otabek Yoʻldoshevich - Surxondaryo viloyati Favqulodda vaziyatlar boshqarmasi Termiz shahri favqulodda vaziyatlar boʻlimi yoʻriqchi-qutqaruvchisi

14. Pardayeva Gulrux Buriyevna - Oʻzbekiston Respublikasi mudofaa vaziri oʻrinbosarining taʼminot guruhi boshligʻi

15. Salamov Baxrom - Toshkent shahridagi “Sanktaleks” advokatlik firmasi advokati

16. Safarov Islom Teshayevich - Buxoro viloyati Buxoro shahar davlat soliq inspeksiyasi davlat soliq katta inspektori

17. Tojiyev Tulqin Ximmatovich - Oʻzbekiston Respublikasi Davlat xavfsizlik xizmati Chegara qoʻshinlari kater komandiri

18. Toshxoʻjayev Oʻtkirbek Aminjonovich - Oʻzbekiston Respublikasi Bosh prokuraturasi huzuridagi Iqtisodiy jinoyatlarga qarshi kurashish departamentining Fargʻona viloyati boshqarmasi boʻlim boshligʻi

19. Umarov Baxtiyorjon Maxmudovich - Oʻzbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi harbiy qism komandiri

20. Umarova Zilola Umar qizi - Oʻzbekiston Respublikasi Bosh prokuraturasi huzuridagi Majburiy ijro byurosining Sirdaryo viloyati Yangiyer shahar boʻlimi davlat ijrochisi

21. Usmanov Foziljon Kuvandikovich - Navoiy viloyati Konimex tumani davlat soliq inspeksiyasi boʻlim boshligʻi

22. Xalbayev Xurshid Xoljigitovich - Surxondaryo viloyati Bojxona boshqarmasi boshligʻining oʻrinbosari

23. Xojimatova Xurshida Abdullayevna - Andijon viloyati Bojxona boshqarmasi “Doʻstlik” chegara bojxona posti katta inspektori

24. Sherliyev Murodbek Atabekovich - Oʻzbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi Yoʻl harakati xavfsizligi xizmati boʻlim boshligʻi

25. Ergasheva Guzalxon Saidaminovna - Oʻzbekiston Respublikasi Adliya vazirligi Qonunchilikni tizimlashtirish va tartibga solish taʼsirini baholash boshqarmasi bosh maslahatchisi

26. Eshnazarov Murodqosim Xamzayevich - Oʻzbekiston Respublikasi Bosh prokuraturasi boshqarma boshligʻi

 

Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti                           Sh.Mirziyoyev

Tavsiya etamiz

Izohlar

Hozircha hech kim fikr bildirmagan. Balki Siz birinchilardan bo'larsiz?