Motokross boʻyicha Oʻzbekiston terma jamoasi xalqaro musobaqa sovrindori boʻldi
Joriy yilning 10-11-iyun kunlari Rossiya Federatsiyasining Krasnodar oʻlkasidagi Qora dengiz sohilida joylashgan mototrassada 15 ta davlat sportchilari oʻrtasida motokross boʻyicha "Winline Hamdoʻstlik Kubogi – 2023" xalqaro musobaqasi boʻlib oʻtdi.
Oʻzbekiston Respublikasi mudofaasiga koʻmaklashuvchi “Vatanparvar” tashkiloti Matbuot xizmati xabariga koʻra, musobaqada Rossiya, Armaniston, Belorus, Qozogʻiston, Oʻzbekiston, Qirgʻiziston, Tojikiston, Ozarbayjon, Moʻgʻuliston, Janubiy Koreya, Xitoy, Hindiston, Turkiya va Italiyaning eng yaxshi motokrosschilari 65 kub.sm, 85 kub.sm, 125 kub.sm (ayollar, yoshlar), "MX1“, ”MX2" va "MX Open" sinflarida oʻzaro bellashdilar.
Foto: “Vatanparvar” tashkiloti Matbuot xizmati
Aytish mumkinki, ushbu nufuzli bellashuvni ikki kun davomida butun dunyo boʻylab ekstremal sport muxlislari katta qiziqish va hayajon bilan kuzatdilar.
Quvonarlisi, xalqaro musobaqasida Oʻzbekiston Respublikasi mudofaasiga koʻmaklashuvchi “Vatanparvar” tashkiloti sportchilaridan iborat Oʻzbekiston milliy terma jamoasi aʼzolari Emran Ablyazov 125 kub.sm ("MX2"), Jasur Samatov 250 kub.sm ("MX1") va Konstantin Sichyov "MX Open" sinflarida qatnashib, umumjamoa hisobida faxrli uchinchi oʻrinni egalladilar.
Birinchi oʻrin Rossiya, ikkinchi oʻrin esa Qozogʻiston terma jamoalariga nasib etdi. Gʻoliblar va sovrindorlar tashkilotchilarning belgilangan pul mukofotlari, medallari va esdalik sovgʻalari bilan taqdirlandilar.

Сборная Узбекистана по мотокроссу – призёр международного соревнования
10-11 июня текущего года на мототрассе, расположенной на Черноморском побережье Краснодарского края Российской Федерации, состоялся международный лично-командный мотокросс «Winline Кубок Содружества – 2023», между спортсменами из 15 стран мира.
Лучшие спортсмены из России, Армении, Белоруссии, Южной Осетии, Казахстана, Узбекистана, Кыргызстана, Таджикистана, Азербайджана, Монголии, Южной Кореи, Китая, Индии, Турции и Италии состязались в классах 65 куб.см, 85 куб.см, 125 куб.см (женщины, юниоры), «MX1», «MX2» и «MX Open».
Фото: Пресс-служба организации «Ватанпарвар»
Можно сказать, что за этим престижным соревнованием с большим интересом и волнением наблюдали любители экстрима всего мира в течение двух дней.
Отрадно, что члены сборной команды Узбекистана, состоящей из спортсменов организации содействия обороне Республики Узбекистан «Ватанпарвар», в международном кубковом соревновании – Эмран Аблязов в классе 125 куб.см («МХ2»), Джасур Саматов в классе 250 куб.см («MX1») и Константин Сычев в классе «MX Open», заняли почетное третье место в общекомандном зачете.
По итогам соревнований «Winline FMC Cup 2023» первое место досталось сборной России, а второе место сборной Казахстана.
Организаторами соревнований победители и призеры были награждены денежными призами, медалями и памятными подарками.