“Fenomen” seriali tasvirga olinmoqda
Kinematografiya agentligi buyurtmasiga binoan, Oʻzbekiston milliy kinematografiyani rivojlantirish markazi va “Alpha technologies” MCHJ bilan hamkorlikda “Fenomen” seriali suratga olinmoqda.
“Fenomen” cerialda para-psixologik kuchga ega boʻlgan gʻayritabiiy imkoniyatdagi Humoyun ismli yigit taqdiri hikoya qilinadi. Kinokartinada oilaga hurmatsizlik, hiyonat, sutxoʻrlik, odam savdosi, onlayn-qimor, korrupsiya, giyohvandlik, ommaviy bezorilik, jinoyatchilik, shirk amallar va tuxmat kabi biz jamiyatda duch keladigan ijtimoiy muammolar qoralanadi.
Film prodyuseri - Alisher Ahmadjonov, rejissyor - Sardor Sagdiyev, ssenariy muallifi - Sirojiddin Rustamov, Operator - Alisher Ahmedov.
Bosh rollarni Bekzod Abdumalikov, Lola Eltoyeva, Maftuna Ibragimova, Gulshan Marshal, Zokir Ochildiyev va Muyassar Berdiqulova kabi aktyorlar ijro etishmoqda.
Hozirda serialning suratga olish jarayoni nihoyalanib, montaj ishlari boshlangan.