«Ипак йўлида» фильми яна бир халқаро фестивалда ғолиб бўлди
Кинематография агентлиги буюртмасига биноан «Ёшлик» киностудияси томонидан суратга олинган «Ипак йўлида» қисқа метражли фильми жорий йилнинг 1-21 июль кунлари Россиянинг Москва шаҳрида ўтказилган Патрики халқаро кинофестивалида «Энг яхши режиссёр иши» номинацияси бўйича ғолиб бўлди.
Мазкур кинокартина «Ипак йўли дурдонаси» Тошкент халқаро кинофестивали дастуридаги «Кино 5 кунда» ёш режиссёрлар лойиҳасида суратга олинган. Кинофестивалнинг бош соврини «Гран-При» ҳамда «Энг яхши актёр» номинациясида ғолибликни қўлга киритган.
Сценарий муаллифи Шоҳжаҳон Субҳонов, постановкачи режиссёр Шерзод Назаров, постановкачи оператор, Диёр Исматов, рассом Эркин Ҳушматов, бадиий раҳбар Али Ҳамроев.
Эслатиб ўтамиз, «Ипак йўлида» қисқа метражли фильми бундан ташқари яна бир нечта халқаро кино фестивалларда иштирок этиб, муносиб тақдирланган.