Prezident bir guruh fan, taʼlim, sogʻliqni saqlash, sport, adabiyot, madaniyat, sanʼat sohalari va OAV xodimlarini mukofotladi

22:00 24 Avgust 2021 Hujjatlar
2043 0

Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti “Oʻzbekiston Respublikasi mustaqilligining oʻttiz yilligi munosabati bilan fan, taʼlim, sogʻliqni saqlash, sport, adabiyot, madaniyat, sanʼat sohalari va ommaviy axborot vositalari xodimlaridan bir guruhini mukofotlash toʻgʻrisida”gi Farmonni imzoladi. 

Unga koʻra, Vatanimiz mustaqilligini mustahkamlash, xalqimiz maʼnaviyatini yuksaltirish ishlariga qoʻshgan munosib hissasi, oʻzining yorqin isteʼdodi, serqirra ijodi, samarali ilmiy-amaliy faoliyati bilan mamlakatimizning ilm-fan, taʼlim, sogʻliqni saqlash, sport, adabiyot, madaniyat va sanʼat sohalarini rivojlantirish, yoshlarimizni ona yurtga muhabbat va sadoqat, umuminsoniy qadriyatlarga hurmat ruhida tarbiyalash yoʻlidagi katta xizmatlari hamda jamoat ishlaridagi faol ishtiroki uchun quyidagilarga faxriy unvonlar berildi:

“Oʻzbekiston Respublikasi fan arbobi” faxriy unvoni

Axmedov Babomurot Jurayevich - Oʻzbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasi Astronomiya institutining nazariy astrofizika boʻlimi mudiri

Sagdullayev Shamansur Shaxsaidovich - Oʻzbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasining Oʻsimlik moddalari kimyosi instituti direktori

“Oʻzbekiston Respublikasi xalq yozuvchisi” faxriy unvoni

Karimov Kenes Aytmuratovich - Qoraqalpogʻiston Yozuvchilar uyushmasi raisi

Sultonov Isajon Abduraimovich - Oʻzbekiston Yozuvchilar uyushmasi aʼzosi, yozuvchi

“Oʻzbekiston Respublikasi xalq artisti” faxriy unvoni

Axmedov Elmurod Gʻanisherovich - Oʻzbek milliy maqom sanʼati markazining Yunus Rajabiy nomidagi “Maqom” ansambli oliy toifali artist-maqomchisi

Ashiraliyev Furqatbek Davron oʻgʻli - Oʻzbek milliy maqom sanʼati markazining Yunus Rajabiy nomidagi “Maqom” ansambli oliy toifali artist-maqomchisi

Piyazov Jenisbek Burkitovich - Oʻzbekiston Respublikasida xizmat koʻrsatgan artist, opera xonandasi

“Oʻzbekiston Respublikasi xalq baxshisi” faxriy unvoni

Axmedov Boyqoʻchqor Shodiyevich - Qarshi tumanidagi 7-bolalar musiqa va sanʼat maktabining baxshichilik toʻgaragi rahbari, baxshi, Qashqadaryo viloyati

“Oʻzbekiston Respublikasi xalq rassomi” faxriy unvoni

Baltabayev Tayir Ilyasovich - Oʻzbekiston Badiiy ijodkorlar uyushmasi aʼzosi, miniatyurachi rassom

“Oʻzbekiston Respublikasi xalq ustasi” faxriy unvoni

Ablakulov Nuʼmon Maxkamovich - Respublika “Hunarmand” uyushmasi aʼzosi, kulol, Samarqand viloyati

Narzullayev Abdulla Ibodullayevich - Respublika “Hunarmand” uyushmasi aʼzosi, kulol, Buxoro viloyati

“Oʻzbekiston Respublikasida xizmat koʻrsatgan artist” faxriy unvoni

Arabov Ilyos Ismatovich - Yunus Rajabiy nomidagi oʻzbek milliy musiqa sanʼati institutining maqom cholgʻu ijrochiligi kafedrasi mudiri

Isroilova Xuriyat Ismagilovna - Qashqadaryo viloyati musiqali drama teatrining birinchi toifali vokal artisti

Tashpulatov Xamid Artikbayevich - Oʻzbek Milliy akademik drama teatri aktyori

Shamurotova Mohichehra Abdinabiyevna - Yunus Rajabiy nomidagi oʻzbek milliy musiqa sanʼati institutining maqom xonandaligi kafedrasi oʻqituvchisi

“Oʻzbekiston Respublikasida xizmat koʻrsatgan yoshlar murabbiysi” faxriy unvoni

Axmedov Muxammat-Ali - Xalqaro Amir Temur jamgʻarmasi raisi, yozuvchi

Ibragimov Oqilxon Akbarovich - Oʻzbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasining Sanʼatshunoslik ilmiy-tadqiqot instituti boʻlim mudiri

Iskandarova Sharifa Madaliyevna - Fargʻona davlat universitetining oʻzbek tilshunosligi kafedrasi professori, Fargʻona viloyati

Isoqov Toʻlagan Oʻlmasovich - Oʻzbekiston futbol assotsiatsiyasining faxriylar bilan ishlash boʻlimi boshligʻi

Matxalikov Ismoiljon Ikromjonovich - Respublika olimpiya zaxiralari kollejining gandbol boʻyicha murabbiysi

Rizayev Shuxratulla Tursunovich - Oʻzbekiston Respublikasi Kinematografiya agentligi bosh direktorining birinchi oʻrinbosari

Sirojiddinov Shuhrat Samariddinovich - Alisher Navoiy nomidagi Toshkent davlat oʻzbek tili va adabiyoti universiteti rektori

“Oʻzbekiston Respublikasida xizmat koʻrsatgan madaniyat xodimi” faxriy unvoni

Isomutdinov Zuxridin Nizamutdinovich - Oʻzbekiston Yozuvchilar uyushmasi aʼzosi, adabiyotshunos

Madraimov Abdumajid Abduraimovich - Oʻzbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasining Temuriylar tarixi davlat muzeyi boʻlim mudiri

Moʻminova Zulfiya Mardonovna - Oʻzbekiston Yozuvchilar uyushmasi aʼzosi, shoir

Namuratov Eshbek Kungirovich - Bulungʻur tumani madaniyat boʻlimiga qarashli “Chavqi” folklor-etnografik xalq ansambli badiiy rahbari, Samarqand viloyati

Nizanov Muratbay - Qoraqalpogʻiston Respublikasi “Bilim” nashriyoti direktori, Oʻzbekiston Yozuvchilar uyushmasi aʼzosi, yozuvchi

Norxoʻrazov Kurbon - Oʻzbekiston Badiiy ijodkorlar uyushmasi aʼzosi, haykaltarosh

“Oʻzbekiston Respublikasida xizmat koʻrsatgan sogʻliqni saqlash xodimi” faxriy unvoni

Kurbanov Xoltura Absatovich - Surxondaryo viloyati ftiziatriya va pulmonologiya markazining jarrohlik boʻlimi mudiri

Tuxtanazarova Gulnora Maxmadjonovna - Toshkent viloyati psixofizik rivojlanishi buzilgan bolalar uchun ixtisoslashtirilgan bolalar uyi bosh shifokori

“Oʻzbekiston Respublikasida xizmat koʻrsatgan sport ustozi” faxriy unvoni

Ergashev Abdikamol Xasanovich - Chiroqchi tumanidagi 1-bolalar va oʻsmirlar sport maktabi shaxmat murabbiysi, Qashqadaryo viloyati

Xalqimizning ilmiy-intellektual salohiyati va maʼnaviyatini yuksaltirish, taʼlim, sogʻliqni saqlash, madaniyat, adabiyot, sanʼat, jismoniy tarbiya va sport sohalari hamda ommaviy axborot vositalarini rivojlantirishdagi alohida xizmatlari, yurtimiz taraqqiyotini taʼminlash, jamiyatda tinchlik va ijtimoiy-maʼnaviy barqarorlikni mustahkamlash, yosh avlodni vatanparvarlik ruhida sogʻlom va barkamol etib tarbiyalashga qoʻshgan katta hissasi hamda jamoatchilik ishlaridagi faolligi uchun quyidagilar mukofotlansin:

“Fidokorona xizmatlari uchun” ordeni bilan

Akbarov Xabibulla Asatovich - Toshkent davlat texnika universiteti professori

Ayapov Sharapatdin - Respublika Maʼnaviyat va maʼrifat markazining Qoraqalpogʻiston boʻlimi yetakchi mutaxassisi

Muminov Tesha Xusainovich - Oʻzbek Milliy akademik drama teatri aktyori

Raximova Mukambar Xakimovna - “Oʻzbekfilm” kinokonserni» davlat unitar korxonasining dublyaj boʻlimi badiiy rahbari

Safarov Firidon Sattarovich - Alisher Navoiy nomidagi Oʻzbekiston davlat akademik katta teatri sahnalashtiruvchi rejissyori

Usmanov Timurbek - Oʻzbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasining Ion-plazma va lazer texnologiyalari instituti laboratoriya mudiri

“Mehnat shuhrati” ordeni bilan

Abdukunduzov Muxamadali - Oʻzbek Milliy akademik drama teatri aktyori

Adilov Baxodir Kamilovich - “Oʻzbekfilm” kinokonserni» davlat unitar korxonasi direktori

Azimova Arzu Nishanovna - Oʻzbekiston davlat konservatoriyasining musiqa nazariyasi kafedrasi professori

Azimova Shaxnoz Sadikovna - Oʻzbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasining Oʻsimlik moddalari kimyosi instituti laboratoriya mudiri

Ziyamuxamedova Yodgor Saidjonovna - Oʻzbekiston davlat yosh tomoshabinlar teatri oliy toifali artisti

Ibodinov Alisher Umarovich - Oʻzbekiston Yozuvchilar uyushmasi aʼzosi, yozuvchi, Fargʻona viloyati

Isayev Rixsi - Toshkent axborot texnologiyalari universitetining telekommunikatsiya injiniringi kafedrasi professori

Ismailova Shoxida Gaparovna - Oʻzbek Milliy akademik drama teatri aktyori

Ismoilov Abduraxim Isroilovich - Oʻzbekiston davlat sanʼat va madaniyat institutining ovoz rejissyorligi va operatorlik mahorati kafedrasi professori

Karimov Rustam Karimovich - Oʻzbek Milliy akademik drama teatri aktyori

Quryazov Mansur Shavkatovich - Xonqa tumanidagi “Jayhun” xalq qoʻgʻirchoq teatri rejissyori, Xorazm viloyati

Majidov Qahramon Xalimovich - Buxoro muhandislik-texnologiya institutining oziq-ovqat texnologiyasi kafedrasi professori

Mamatov Farmon Murtozevich - Toshkent irrigatsiya va qishloq xoʻjaligini mexanizatsiyalash muhandislari institutining Qarshi filiali umumtexnika fanlari kafedrasi professori, Qashqadaryo viloyati

Mansurova Manzuraxon - Qoʻqon davlat muzey-qoʻriqxonasi direktori, Fargʻona viloyati

Maxmudov Shuxrat Mansurovich - Oʻzbekiston Kinoarboblar ijodiy uyushmasi aʼzosi, kinorejissyor

Muxamedov Gafurdjan Israilovich - Chirchiq davlat pedagogika instituti rektori

Muxiddinov Fatxiddin Fazliddinovich - Axborot va ommaviy kommunikatsiyalar agentligi boʻlim boshligʻi

Narmetov Roʻzimboy - Shovot tumani madaniyat boʻlimi qoshidagi “Avazxon” folklor-etnografik xalq ansambli badiiy rahbari, baxshi, Xorazm viloyati

Naumchenko Tatyana Petrovna - Ohangaron shahridagi “Muruvvat” nogironlar uchun erkaklar internat uyi hamshirasi, Toshkent viloyati

Ochilov Ergash Zakirovich - Oʻzbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasining Oʻzbek tili, adabiyoti va folklori instituti katta ilmiy xodimi

Pardayev Tuyma - Samarqand viloyati musiqali drama teatri yetakchi sahna ustasi

Pirmatov Sherzod Tursunovich - Oʻzbekiston davlat sanʼat va madaniyat institutining vokal kafedrasi professori

Saidov Sirojiddin Saloxovich - Oʻzbekiston Yozuvchilar uyushmasi raisi

Uzakova Karima Kabulovna - Muqimiy nomidagi Oʻzbekiston davlat musiqali teatri baletmeysteri

Ulukova Muxtaram Mamatxanovna - Oʻzbekiston Yozuvchilar uyushmasi aʼzosi, shoir

Umarova Faridaxon Joʻrayevna - Oʻzbekiston davlat yosh tomoshabinlar teatri aktyori

Urinbayev Kamoliddin Turdimuratovich - Oʻzbekiston davlat konservatoriyasi rektori

Xolikov Rashid Turgunovich - “Oʻzbekkonsert” davlat muassasasi xonandasi

Shadmanov Suleyman Nurullayevich - Alisher Navoiy nomidagi Oʻzbekiston davlat akademik katta teatri bosh xormeysteri

Shukurov Joʻraqul Tilavovich - Oʻzbekiston davlat sanʼat va madaniyat institutining milliy qoʻshiqchilik kafedrasi professori

“Doʻstlik” ordeni bilan

Abdukarimov Abdusattor - Oʻzbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasining Genomika va bioinformatika markazi bosh ilmiy xodimi

Adashev Radjab Xalimovich - Oʻzbekiston Kinoarboblar ijodiy uyushmasi aʼzosi, kinoaktyor

Azizov Toxtamurat Xalmaximetovich - erkin ijodkor, badiiy soʻz ustasi

Ashurov Nigmat Rustamovich - Oʻzbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasining Polimerlar kimyosi va fizikasi instituti laboratoriya mudiri

Bayboboyev Nabijon Gulomovich - Namangan muhandislik-qurilish institutining transport logistikasi va xizmatlar sohasi kafedrasi professori, Namangan viloyati

Bekimmetov Umidjan Tajimurotovich - Xorazm Maʼmun akademiyasi tayanch doktoranti, Xorazm viloyati

Vaskiv Natalya Ivanovna - Quvasoy shahar tibbiyot birlashmasining koʻp tarmoqli markaziy poliklinikasi shifokor-infeksionisti, Fargʻona viloyati

Jumaniyazova Gulsara Karajanovna - Berdaq nomidagi qoraqalpoq davlat musiqali teatri vokal artisti, Qoraqalpogʻiston Respublikasi

Joʻrayev Zafar Botirovich - Andijon mashinasozlik institutining innovatsion taʼlim texnologiyalari boʻlimi professori, Andijon viloyati

Ibatulina Amina Afraimovna - Oʻzbekiston davlat satira teatrining oliy toifali drama artisti

Islomkulov Memankul - Oʻzbekiston Yozuvchilar uyushmasi aʼzosi, yozuvchi, tarjimon

Ismailova Gulnoraxon Alijonovna - Andijon viloyati axborot-kutubxona markazi direktori

Israilov Shukurulla Axmadkulovich - “Oʻzbekkonsert” davlat muassasasi badiiy soʻz ustasi

Kadirov Batir Raxmankulovich - M.Lomonosov nomidagi Moskva davlat universitetining Toshkent shahridagi filiali psixologiya kafedrasi professori

Karimov Shukrilla Xamidillayevich - Oʻzbekiston xokkey federatsiyasi bosh kotibi

Karimova Natalya Ermanovna - Toshkent davlat sharqshunoslik universitetining Xitoy tarixi, madaniyati, siyosati va iqtisodiyoti kafedrasi professori

Kartayev Anvar Rashidovich - Oʻzbekiston davlat yoshlar teatri aktyori

Komilov Rovshanjon Raximovich - “Oʻzbekkonsert” davlat muassasasi xonandasi

Laqayev Saidaxmat Norjigitovich - Samarqand davlat universitetining matematik fizika va funksional analiz kafedrasi mudiri

Maripova Moxinissa Ulkanovna - Pop tumanidagi “Muruvvat” nogironlar uchun erkaklar internat uyi direktori, Namangan viloyati

Mirzayeva Muborak Gayratovna - Toshkent shahridagi “Sabo” milliy raqs ansambli badiiy rahbari

Muradova Saodat Gʻaniyevna - Ishtixon tumanidagi 3-maktabgacha taʼlim muassasasi tarbiyachisi, Samarqand viloyati

Mustayev Kamol Turonovich - “Ipak yoʻli” turizm xalqaro universitetining kompleks turizm tadqiqotlari kafedrasi dotsenti, Samarqand viloyati

Nazarova Elvira Narimanovna - Toshkent shahridagi Puchon universitetining maktabgacha taʼlim kafedrasi mudiri

Ovchinnikova Olga Danilovna - Oʻzbekiston davlat akademik rus drama teatri aktyori

Olimov Kosim - Oʻzbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasining Fizika-texnika instituti laboratoriya mudiri

Ostonov Ravshan Ramazonovich - Qiziltepa tumanidagi “Vangʻozi” folklor-etnografik xalq havaskorlik jamoasi badiiy rahbari, Navoiy viloyati

Otambetov Oralbay Najimatdinovich - Nukus ixtisoslashtirilgan madaniyat maktabi oʻqituvchisi, baxshi, Qoraqalpogʻiston Respublikasi

Otaxonov Olim Qobilovich - Oʻzbekiston Yozuvchilar uyushmasi aʼzosi, tarjimon

Pazildjanov Jaxongir Gayratovich - “Oʻzbekkonsert” davlat muassasasi xonandasi

Paxratdinov Ajiniyaz Sharapatdinovich - Oʻzbekiston davlat filarmoniyasining Qoraqalpogʻiston Respublikasi boʻlinmasi badiiy rahbari

Rastrigin Vyacheslav Vasilyevich - Sportning qishki va murakkab texnik turlari boʻyicha respublika oliy sport mahorati maktabi triatlon boʻyicha murabbiysi

Raxmatullayeva Yokutxon Tursunbayevna - Namangan shahar madaniyat boʻlimining “Yor-yor” folklor xalq jamoasi badiiy rahbari, Namangan viloyati

Raximov Xurram - Oʻzbekiston davlat jahon tillari universitetining nemis tili nazariyasi va amaliyoti kafedrasi dotsenti

Ruziyev Chorsham Yuldashevich - Oʻzbekiston Yozuvchilar uyushmasi aʼzosi, shoir

Savatyugin Oleg Mixaylovich - Sport oʻyinlari boʻyicha respublika oliy sport mahorati maktabining badminton boʻyicha bosh murabbiysi

Sagdullayev Rustam Abdullayevich - Oʻzbekiston Kinoarboblar ijodiy uyushmasi aʼzosi, kinoaktyor

Saidov Aziz Djurayevich - Oʻzbekiston Yozuvchilar uyushmasi aʼzosi, shoir

Salixova Natalya Vladimirovna - Oʻzbekiston davlat musiqali komediya (operetta) teatri sahnalashtiruvchi rejissyori

Salomov Shodmonqul Jumayevich - Oʻzbekiston Yozuvchilar uyushmasi aʼzosi, shoir

Suropova Toʻxtaxon Ibragimovna - Oʻzbekiston davlat drama teatri drama artisti

Teregulov Rinat Ravilovich - Oʻzbekiston davlat filarmoniyasining B.Zokirov nomidagi estrada-simfonik orkestri oliy toifali artisti

Umarova Xidoyatxon Moʻminovna - Respublika “Hunarmand” uyushmasi aʼzosi, doʻppidoʻz, Fargʻona viloyati

Fayazov Kudratillo Sadridinovich - Toshkent shahridagi Turin politexnika universitetining tabiiy-matematika fanlari kafedrasi professori

Xadjayev Aʼlo Maksumovich - Oʻzbekiston Jurnalistlari ijodiy uyushmasi aʼzosi

Xalbutayev Nadirjon Januzakovich - Oʻzbekiston Yozuvchilar uyushmasi raisining birinchi oʻrinbosari

Xamidov Bosit Nabiyevich - Oʻzbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasining Umumiy va noorganik kimyo instituti laboratoriya mudiri

Xanimqulov Aliqul Joʻliyevich - Oʻzbekiston Jurnalistlari ijodiy uyushmasi aʼzosi, Sirdaryo viloyati

Xegay Tatyana Rudolfovna - Oʻzbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasining Immunologiya va inson genomikasi instituti laboratoriya mudiri

Xujayev Saidaxmad - Oʻzbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasining Yadro fizikasi instituti laboratoriya mudiri

Setsura Galina Afanasyevna - Nukus shahridagi 37-ixtisoslashtirilgan umumiy oʻrta taʼlim maktabining boshlangʻich sinf oʻqituvchisi, Qoraqalpogʻiston Respublikasi

Chutanova Gulnora Fozilovna - Nurota tumanidagi “Muruvvat” nogironlar uchun erkaklar internat uyi enagasi, Navoiy viloyati

Sherayev Mamasidik Qamchiboyevich - Margʻilon shahar musiqali maqom teatri oliy toifali drama artisti, Fargʻona viloyati

Shtern Vladimir Aronovich - Oʻzbekiston futbol assotsiatsiyasining faxriylar kengashi aʼzosi

Erbutayeva Ugiloy Suyunovna - Guliston davlat universitetining Qatagʻon qurbonlari xotirasi muzeyi direktori, Sirdaryo viloyati

Yuldashev Bobur Baxadirovich - “Diydor” yoshlar eksperimental teatr-studiyasi» davlat muassasasi badiiy rahbari

Yuldashev Valeriy Muratovich - Oʻzbekiston davlat musiqali komediya (operetta) teatri aktyori

I darajali “Sogʻlom avlod uchun” ordeni bilan

Abdullayev Farxod Badalovich - Oʻzbek Milliy akademik drama teatri aktyori

Bobajonov Bogʻibek Sharipovich - Xonqa tumanidagi bolalar va oʻsmirlar sport maktabi direktori, Xorazm viloyati

Mamagiyazova Oynisa - Boʻstonliq tumani tibbiyot birlashmasining koʻp tarmoqli markaziy poliklinikasi pediatri, Toshkent viloyati

II darajali “Sogʻlom avlod uchun” ordeni bilan

Axmedov Anvarjon Xomidovich - Sportning yakka kurash turlariga ixtisoslashtirilgan bolalar va oʻsmirlar sport maktabi ot sporti boʻyicha bosh murabbiysi

Axmedov Nurmaxamat Xolmatovich - Yunusobod tumanidagi 21-umumiy oʻrta taʼlim maktabi direktori, Toshkent shahri

Babaxanova Nargiza Nusratullayevna - Respublika ixtisoslashtirilgan Gematologiya ilmiy-amaliy tibbiyot markazining 1-bolalar gematologiya boʻlimi mudiri

Bekbosinova Perdegul Keulimjayevna - Qoraoʻzak tumani tibbiyot birlashmasining shoshilinch tez tibbiy yordam boʻlimi bolalar shifokori, Qoraqalpogʻiston Respublikasi

Botirova Gulandam Shakirovna - Tuproqqalʼa tumani tibbiyot birlashmasining koʻp tarmoqli markaziy poliklinikasi shifokori, Xorazm viloyati

Djalilova Tursunoy Sharifovna - Buloqboshi tumanidagi 21-maktabgacha taʼlim muassasasi tarbiyachisi, Andijon viloyati

Durdiyeva Raximajon - Urganch tumanidagi 1-oilaviy bolalar uyi direktori, Xorazm viloyati

Zaylobov Laziz Turgʻunovich - Toshkent pediatriya tibbiyot institutining akademik litseyi kimyo fani oʻqituvchisi

Ibragimova Munavvara Ibragimovna - “Sogʻlom avlod uchun” xalqaro xayriya fondining Buxoro viloyati hududiy filiali hamshirasi

Kazakov Allayar Radjapovich - Qoraqalpoq davlat universitetining jismoniy madaniyat nazariyasi va metodikasi kafedrasi dotsenti, Qoraqalpogʻiston Respublikasi

Karabayev Kamaljan - Fargʻona viloyati sogʻliqni saqlash boshqarmasining davolash-profilaktika, sogʻlomlashtirish ishlarini tashkil etish boʻlimi bosh mutaxassisi

Mamanova Umida Ilxomjonovna - Toshkent shahridagi 21-Mehribonlik uyi direktori

Mamatkulova Nasiba Alibayevna - Jarqoʻrgʻon tumanidagi 12-ixtisoslashtirilgan umumiy oʻrta taʼlim maktab-internatining matematika fani oʻqituvchisi, Surxondaryo viloyati

Matkarimov Toshpoʻlat Qarshiboyevich - Ohangaron shahridagi “Qurama” folklor-etnografik xalq ansambli rahbari, Toshkent viloyati

Mirzayeva Raxbar Mamadjanovna - Qoʻqon shahridagi 12-Mehribonlik uyi direktori, Fargʻona viloyati

Oripova Bibisara - Samarqand viloyati “Rahmdillik” jamiyati rahbari

Xolmatova Dilfuza Xolboboyevna - Sariosiyo tumanidagi “Muruvvat” nogironlar uchun ayollar internat uyi enagasi, Surxondaryo viloyati

Xusanboyeva Lolaxon Kobulovna - Jizzax viloyati xalq taʼlimi boshqarmasiga qarashli zaif eshituvchi bolalar maxsus maktab-internati oʻqituvchisi

Yafarov Shamil Gazisovich - Oʻzbekiston futbol assotsiatsiyasining faxriylar kengashi aʼzosi

I darajali “Salomatlik” ordeni

Baxritdinov Fazlitdin Shamsitdinovich - Akademik V.Vohidov nomidagi Respublika ixtisoslashtirilgan xirurgiya ilmiy-amaliy tibbiyot markazi shifokor-transplantologi

Narzullayeva Guzal Normuradovna - Mirzo Ulugʻbek tumanidagi 7-oilaviy poliklinika bosh shifokori, Toshkent shahri

Subxankulov Islam Subxankulovich - mehnat faxriysi, Jizzax viloyati

Ubaydullayev Gʻaybulla - Respublika shoshilinch tibbiy yordam ilmiy markazining Jizzax filiali xirurgiya boʻlimi mudiri, Jizzax viloyati

Sharipova Iroda Pulatovna - Tibbiyot bosh boshqarmasining 1-markaziy konsultativ-diagnostika poliklinikasi shifokor-infeksionisti

Ergashev Berdikul Jurakulovich - Kattaqoʻrgʻon tumanidagi “Ergash ota” xususiy tibbiyot markazi bosh shifokori, Samarqand viloyati

II darajali “Salomatlik” ordeni

Abdullayeva Muattarxon Ilesovna - Yashnobod tumani tibbiyot birlashmasi bosh shifokori, Toshkent shahri

Abidov Nodir Shukurovich - Tibbiyot bosh boshqarmasining 1-markaziy klinik shifoxonasi kompyuter tomografiya boʻlimi shifokori

Axmedov Anvar Mixmonovich - Oʻzbekiston kasaba uyushmalari Federatsiyasining sanator-kurortlar boshqarmasi boshligʻi

Boboyev Alisher Shukrullayevich - Kitob tumanidagi “Salomatlik akademiyasi” xususiy klinikasi rahbari, Qashqadaryo viloyati

Boltayev Alimardon - Jizzax viloyati onkologiya dispanserining xirurgiya boʻlimi mudiri

Gafner Natalya Vladimirovna - Respublika ixtisoslashtirilgan ftiziatriya va pulmonologiya ilmiy-amaliy tibbiyot markazi shifokor-pulmonologi

Dusanov Djoʻraqul Naraliyevich - Zarbdor tumani koʻp tarmoqli markaziy shifoxonasining shifokor-infeksionisti, Jizzax viloyati

Ibadov Ravshan Aliyevich - Akademik V.Vohidov nomidagi Respublika ixtisoslashtirilgan xirurgiya ilmiy-amaliy tibbiyot markazi reanimatsiya va intensiv terapiya boʻlimi mudiri

Moʻminov Abdisalim Nuritdinovich - Respublika ixtisoslashtirilgan onkologiya va radiologiya ilmiy-amaliy tibbiyot markazining Qashqadaryo filiali boʻlim mudiri

Muminov Kobiljon Nurmatovich - Baliqchi tumani tibbiyot birlashmasining 13-qishloq oilaviy poliklinikasi umumiy amaliyot shifokori, Andijon viloyati

Musinova Sanovar Yusufovna - Tibbiyot bosh boshqarmasi 2-markaziy klinik shifoxonasi bosh shifokorining davolash ishlari boʻyicha oʻrinbosari

Mustafayev Tojiddin Qurbonovich - Respublika ixtisoslashtirilgan onkologiya va radiologiya ilmiy-amaliy tibbiyot markazining bolalar onkologiyasi jarrohligi boʻlimi mudiri

Nasirova Rano Raximovna - Chilonzor tumani tibbiyot birlashmasining markaziy koʻp tarmoqli poliklinikasi mudiri, Toshkent shahri

Raximova Olima Aminovna - Samarqand viloyati koʻp tarmoqli tibbiyot markazining anesteziologiya va reanimatsiya boʻlimi shifokori

Saparov Kutfiddin Mamarasulovich - Xatirchi tumani tibbiyot birlashmasining shoshilinch tez tibbiy yordam boʻlimi mudiri, Navoiy viloyati

Togayev Rajab Egamberdiyevich - Qashqadaryo viloyati bolalar koʻp tarmoqli tibbiyot markazining gematologiya boʻlimi shifokori

Turdiyeva Niso Sayitkulovna - Samarqand viloyati bolalar koʻp tarmoqli tibbiyot markazining kardioxirurgiya boʻlimi shifokor-kardioxirurgi

Umarov Abbos Kazimdjanovich - Shayxontohur tumanidagi “Toʻrtinchi stomatologik poliklinika” masʼuliyati cheklangan jamiyati rahbari, Toshkent shahri

Urunbayev Sundr Davlatovich - Respublika ixtisoslashtirilgan onkologiya va radiologiya ilmiy-amaliy tibbiyot markazining Sirdaryo filiali direktori

Xakimov Begali Bobokulovich - Koronavirus infeksiyasi bilan kasallangan bemorlarni davolashga moʻljallangan maxsus “2-Zangiota” shifoxonasi reanimatsiya boʻlimi mudiri

Xasanov Saidakram Askarovich - Toshkent pediatriya tibbiyot instituti otorinolaringologiya kafedrasi professori

“Sogʻlom turmush” medali bilan

Baymuratova Jamila Abdijaliyevna - Olimpiya va milliy sport turlari boʻyicha

Nukus oliy sport mahorati maktabining basketbol boʻyicha murabbiysi, Qoraqalpogʻiston Respublikasi

Baltabayev Rasul Tuxtabayevich - Ellikqalʼa tumani bolalar va oʻsmirlar sport maktabining sambo kurashi boʻyicha murabbiysi

Gayupov Anarkul Satimbekovich - Sportning qishki va murakkab texnik turlari boʻyicha respublika oliy sport mahorati maktabi togʻ changʻisi boʻyicha murabbiysi

Mirzaxalov Ilxomjon Erkinovich - Chust tumanidagi bolalar va oʻsmirlar sport maktabi uslubchisi, Namangan viloyati

Normurodova Inobat Kodirovna - Oʻzbekiston Milliy teleradiokompaniyasining “Oʻzbekiston” teleradiokanali» davlat muassasasi siyosiy sharhlovchisi

Olennikova Faina Mixaylovna - “Bunyodkor” stadioni qoshidagi velosport toʻgaragi faxriy aʼzosi, Toshkent shahri

Pardayeva Marhabo Davlatovna - Respublika Maʼnaviyat va maʼrifat markazining Buxoro viloyati boʻlimi rahbari

Primova Sanam Jumiyozovna - Urganch olimpiya zaxiralari kollejining voleybol boʻyicha murabbiysi, Xorazm viloyati

Rasulova Minojat Xashimovna - Fargʻona tumanidagi “Kelajak avlod” nodavlat maktabgacha taʼlim muassasasi rahbari, Fargʻona viloyati

Saidxodjayev Sobirxodja Sultanxodjayevich - Fargʻona viloyati sport oʻyinlari va yengil atletikaga ixtisoslashtirilgan bolalar va oʻsmirlar sport maktabi direktori

Xakimov Karim - faxriy velosportchi, Fargʻona viloyati

Yuldasheva Iroda Salaxutdinovna - Sergeli tumanidagi 7-umumiy oʻrta taʼlim maktabi direktori, Toshkent shahri

“Kelajak bunyodkori” medali bilan

Ayapov Salamat Baxiyevich - Qoraqalpoq davlat universitetining sanʼat kafedrasi mudiri, Qoraqalpogʻiston Respublikasi

Qurbonov Bekzod Nabiyevich - Ot sporti boʻyicha respublika oliy sport mahorati maktabi sportchisi

Madraximova Dilorom Alisher qizi - Oʻzbekiston davlat filarmoniyasining “Navbahor” ashula va raqs ansambli birinchi toifali balet artisti

Meldebekov Akjol Meldebekovich - Oʻzbekiston davlat konservatoriyasining estrada xonandaligi kafedrasi oʻqituvchisi

Poʻlatov Laziz Azamat oʻgʻli - Respublika oʻsmirlar oliy sport mahorati maktabining taekvondo boʻyicha murabbiysi

Raxmanqulov Sardorbek Usmonovich - “Darakchi” gazetasi muxbiri

Roʻzioxunov Alisher Anvar oʻgʻli - “Ijtimoiy-huquqiy media markazi” nodavlat notijorat tashkiloti muharriri, Toshkent shahri

Rustamova Dilafruz Ismoiljon qizi - “Oʻzbekkonsert” davlat muassasasi xonandasi

Semenova Irina Muradovna - Shaxmat boʻyicha Oʻzbekiston ayollar terma jamoasi aʼzosi

Tashkenbayeva Sabina Talat qizi - Gimnastika boʻyicha respublika oliy sport mahorati maktabining badiiy gimnastika boʻyicha sportchisi

Tursunxoʻjayev Saidakmalxoʻja Saidmurodxoʻja oʻgʻli - Toshkent shahridagi “Yoshlar ijod saroyi” nodavlat notijorat tashkilotining “Yoshlar milliy ansambli” badiiy rahbari, doirachi

Umarov Yorqinxoʻja Aziz oʻgʻli - Toshkent shahridagi markaziy madaniyat saroyining opera studiyasi badiiy rahbari

“Shuhrat” medali bilan

Abdirimov Bekzod Muratbayevich - Respublika Maʼnaviyat va maʼrifat markazining Xorazm viloyati boʻlimi rahbari

Abdugapparov Abdupattax Abdurazzakovich - Oʻzbekiston davlat konservatoriyasining vokal va cholgʻu ijrochiligi pedagoglarini tayyorlash kafedrasi mudiri

Abdujabbarov Axmadjon Adiljanovich - Oʻzbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasining Astronomiya instituti bosh ilmiy xodimi

Abdulloyev Manuchexr Murodulloyevich - Sportning eshkak eshish turlari boʻyicha respublika ixtisoslashtirilgan olimpiya zaxiralari bolalar va oʻsmirlar sport maktabi akademik eshkak eshish boʻyicha katta murabbiysi

Abduraxmanov Rasulbek Yuldashboyevich - Yunus Rajabiy nomidagi oʻzbek milliy musiqa sanʼati institutining doston ijrochiligi kafedrasi joʻrnavozi

Abduraxmanova Mexribon Dustmuratovna - Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetining oʻzbek va rus tillari kafedrasi mudiri

Azizoxunov Avazbek Anvarbekovich - “Oʻzbekkonsert” davlat muassasasi badiiy soʻz ustasi

Altman Kiril Zaminovich - Toshkent shahridagi “Kirill Altman” xususiy korxonasi rahbari, bloger

Askarov Zafar Turobovich - Oʻzbekiston davlat yosh tomoshabinlar teatri rejissyori

Bakarov Normurat Mirzayevich - Termiz ixtisoslashtirilgan sanʼat maktabining xalq cholgʻulari kafedrasi oʻqituvchisi, Surxondaryo viloyati

Bekova Mahkamtosh Kupaysinovna - Toshkent shahridagi Prezident maktabining ona tili va adabiyot fani oʻqituvchisi

Boybayeva Nurxon Abdukadirovna - Chust tumanidagi hunarmand-doʻppidoʻz, Namangan viloyati

Boqixanova Muyassar Mashrabxonovna - Toʻraqoʻrgʻon tumanidagi Isʼhoqxon Ibrat nomidagi ijod maktabining oʻzbek tili va adabiyoti fani oʻqituvchisi, Namangan viloyati

Giyasova Ugulxon Mamasharipovna - Namangan shahridagi “Saxovat” keksalar va nogironligi boʻlgan shaxslar uchun internat uyi xoʻjalik bekasi, Namangan viloyati

Gafurjonova Umida Maribjonovna - Qoʻrgʻontepa tumanidagi “Muruvvat” nogironligi boʻlgan bolalar uchun internat uyi enagasi, Andijon viloyati

Djenaliyeva Roza Sheraliyevna - Yuqori Chirchiq tumanidagi “Baldirgʻan bobe” nodavlat maktabgacha taʼlim muassasasi rahbari, Toshkent viloyati

Doʻstov Asliddin Fazliddinovich - Oʻzbekiston davlat filarmoniyasi xonandasi

Jabbarova Dilyaram Mirzamaxmudovna - Andijon tumanidagi 7-musiqaga ixtisoslashtirilgan maktab-internati chang sinfi oʻqituvchisi, Andijon viloyati

Jumayev Shonazar Ravshanovich - Respublika “Hunarmand” uyushmasi aʼzosi, yogʻoch oʻymakor ustasi, Buxoro viloyati

Jumanyazova Guzal Azamatovna - “Oʻzbekkonsert” davlat muassasasi xonandasi

Joʻrayev Shohjahon Sherali oʻgʻli - “Oʻzbekkonsert” davlat muassasasi xonandasi

Ziyadov Xurshid Fayzullayevich - Oʻzbekiston davlat filarmoniyasining Sirdaryo viloyati boʻlinmasi xonandasi

Zohidov Abror Olimovich - “Kun.uz” veb-sayti muxbiri

Isakov Abdulxay Umarovich - Qoʻqon shahridagi ot anjomlarini yasovchi hunarmand, Fargʻona viloyati

Ismailov Dilshod Raxmanaliyevich - Guliston olimpiya zaxiralari kollejining erkin kurash boʻyicha murabbiysi, Sirdaryo viloyati

Ismatova Nargiza Kamaritdinovna - “Ziyo-zukko taʼlim maskani” nodavlat taʼlim muassasasi direktori, Toshkent shahri

Ismoilova Adolat Soliyevna - Oʻzbek milliy maqom sanʼati markazining Yunus Rajabiy nomidagi “Maqom” ansambli maqomchisi

Ismoilova Yorkinoy Karimovna - Qarshi shahridagi “Muruvvat” nogironligi boʻlgan bolalar uchun internat uyi enagasi, Qashqadaryo viloyati

Isoqov Gʻayrat Suyundikovich - Jomboy tumanidagi “Chorvachi” fermer xoʻjaligi boshligʻi, chavandoz, Samarqand viloyati

Ishchanov Sherzodjon Shavkatovich - Toʻrtkoʻl tumani madaniyat boʻlimining “Maqom” xalq jamoasi joʻrnavozi, Qoraqalpogʻiston Respublikasi

Yoʻldoshev Abdurashid - “Oʻzbekkonsert” davlat muassasasi xonandasi

Kabulov Davron Ravshanovich - “Bravo Music” masʼuliyati cheklangan jamiyati rahbari va prodyuseri, Toshkent shahri

Qodirov Botir Sheraliyevich - “Oʻzbekkonsert” davlat muassasasi xonandasi

Mamatillaxunova Mavluda Adilovna - Sirdaryo viloyati musiqali drama teatrining oliy toifali drama artisti

Mamatmurodov Ravshan Boboraimovich - Denov tumanidagi 16-bolalar musiqa va sanʼat maktabining baxshichilik sinfi oʻqituvchisi, Surxondaryo viloyati

Maxmudova Nasiba Akmalovna - Shayxontohur tumanidagi 40-oilaviy poliklinika hamshirasi, Toshkent shahri

Mirmaxsudov Baxodir Mirfozilovich - Oʻzbekiston davlat drama teatri aktyori

Muxamedxodjayev Utkur Baxodirovich - Oʻzbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi madaniyat saroyining ashula va raqs ansambli boshligʻi oʻrinbosari

Nasirova Saodat Abdullayevna - Konfutsiy nomidagi oʻzbek-xitoy instituti direktori, Toshkent shahri

Nishonova Sevara Norjigitovna - “Daryo.uz” veb-sayti boʻlim muharriri

Normatova Malika Rahimovna - Alisher Navoiy nomidagi Oʻzbekiston davlat akademik katta teatri opera solisti

Otajonov Bahodir Sultonovich - Respublika “Hunarmand” uyushmasi aʼzosi, kulol, Xorazm viloyati

Rajabov Hikmat Jumayevich - Oʻzbekiston davlat sanʼat va madaniyat institutining xalq cholgʻulari ijrochiligi kafedrasi dotsenti, bastakor

Rasulov Xurshid Numonovich - “Oʻzbekkonsert” davlat muassasasi xonandasi

Rizayeva Munisaxon Baxodirovna - “Oʻzbekkonsert” davlat muassasasi xonandasi

Rozumova Raxila Abdikarimovna - Oʻzbekiston davlat filarmoniyasining “Lazgi” ashula va raqs ansambli oliy toifali xonandasi

Saidzoda Ozoda Parpiyevna - “Oʻzbekkonsert” davlat muassasi xonandasi

Sadullayev Kuranbay Ibadullayevich - “Monoq masxarabozlari” xalq ansambli badiiy rahbari, Xorazm viloyati

Sirimbetov Bakbergen Jaksilikovich - Nukus ixtisoslashtirilgan madaniyat maktabi oʻqituvchisi, jirov, Qoraqalpogʻiston Respublikasi

Solijonova Gulbahor Oʻtkiraliyevna - Namangan viloyati ixtisoslashtirilgan sanʼat maktabining akademik vokal xonandaligi kafedrasi mudiri

Tillanazarov Ozodjon Muhammadjonovich - Oʻzbek milliy maqom sanʼati markazining

Yunus Rajabiy nomidagi “Maqom” ansambli oliy toifali artist-maqomchisi

Toʻrayeva Klara Avazovna - Oʻzbek milliy maqom sanʼati markazining

Yunus Rajabiy nomidagi “Maqom” ansambli birinchi toifali artist-maqomchisi

Tursunova Manzura Tursunovna - Jarqoʻrgʻon tumanidagi bolalar va oʻsmirlar sport maktabi kurash boʻyicha murabbiysi, Surxondaryo viloyati

Toʻxtashev Orif Abdumajidovich - Oʻzbekiston Yozuvchilar uyushmasi aʼzosi, shoir

Uzoqov Dilmurod Sultonovich - Oʻzbekiston davlat sanʼat va madaniyat institutining vokal kafedrasi katta oʻqituvchisi, aktyor

Xakimov Ilxom Xalilovich - Samarqand davlat muzey-qoʻriqxonasi direktorining ilmiy ishlar boʻyicha oʻrinbosari, Samarqand viloyati

Xakimov Umedjan Baxadirovich - Oʻzbekiston Badiiy akademiyasining Respublika ixtisoslashtirilgan rassomlik maktabi direktori

Xakimov Xurshid Anvarovich - Respublika ixtisoslashtirilgan kardiologiya ilmiy-amaliy tibbiyot markazining Sirdaryo mintaqaviy filiali rentgenendovaskulyar jarrohlik boʻlimi boshligʻi

Xakimova Nilufar Ibragimxanovna - “Oʻzbekkonsert” davlat muassasasi xonandasi

Xojasov Maxset Mambetniyazovich - “Ayqulash” qoraqalpoq davlat milliy folklor ansambli sozandasi, Qoraqalpogʻiston Respublikasi

Xudayberdiyev Sarvar Xudayorovich - Oʻzbekiston davlat simfonik orkestrining oliy toifali orkestr artisti

Xoʻjayev Otabek Kadambayevich - Toshkent axborot texnologiyalari universitetining Urganch filiali axborot texnologiyalari kafedrasi mudiri, Xorazm viloyati

Shayxov Qamariddin Qutbiddin oʻgʻli - “Qalampir.uz” veb-sayti bosh muharriri

Sharipov Marat Mustafayevich - Surxondaryo viloyati musiqali drama teatrining oliy toifali drama aktyori

Shirinov Dilshod Kudratovich - Koronavirus infeksiyasi bilan kasallangan bemorlarni davolashga moʻljallangan maxsus “1-Zangiota” shifoxonasi boʻlim mudiri

Egamberdiyeva Malika Baxtiyorovna - “Oʻzbekkonsert” davlat muassasasi xonandasi

 

Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Sh.Mirziyoyev

Tavsiya etamiz

Izohlar

Hozircha hech kim fikr bildirmagan. Balki Siz birinchilardan bo'larsiz?