Fargʻonada togʻ orasidagi dara yoʻlda “Captiva” agʻdarilib ketdi. Qurbon bor
Fargʻona tumanida togʻ orasidagi darada sodir boʻlgan yoʻl-transport hodisasi oqibatida haydovchi halok boʻldi. Bu haqda viloyat Yoʻl harakati xavfsizligi boshqarmasi matbuot xizmati xabar berdi.
Qayd etilishicha, voqea kecha, 19-yanvar kuni soat 21:00 larda Fargʻona tumani “Yordon” MFY hududidagi togʻ orasidagi transport vositalari harakatlanishiga moʻljallanmagan kichik dara yoʻlida yuz bergan. 1981-yilda tugʻilgan haydovchi A.A. “Captiva” mashinasida yoʻl qor va sirpanchiq boʻlgani sababli boshqaruvni yoʻqotib agʻdarilib ketgan.
Hodisa oqibatida A.A. bosh miya yopiq shikastlanishi, koma holati bilan shifoxonaga yuborilgan. Koʻrsatilgan tibbiy yordamga qaramasdan u hayotdan koʻz yumgan.
Eslatib oʻtamiz, avvalroq Navoiy viloyati Tomdi tumanida “Zhong Tong Bus” rusumli yoʻlovchi avtobusi agʻdarilib ketishi oqibatida ikki nafar fuqaro jabrlangani xabar qilingan edi.