Yoshlarni maʼnaviy tahdidlardan asraylik
Samarqand davlat tibbiyot universitetida “Jaholatga qarshi maʼrifat” mavzusida maʼnaviy-maʼrifiy hamda profilaktik tadbir boʻlib oʻtdi.
Tadbirda Oʻzbekiston Respublikasi Din ishlari boʻyicha qoʻmitasi Samarqand viloyati hududiy boshqarmasi boshligi S. Boymurodov, ichki ishlar organlari xodimlari, universitet masʼullari va talabalari ishtirok etdi.
Tadbirda yoshlarda sogʻlom dunyoqarashni shakllantirish, yot gʻoyalardan asrash, inson qadri va huquqlarining ustuvorligini taʼminlash masalalari yuzasidan batafsil tushunchalar berildi. Jamiyat taraqqiyotida inson omili va uning qadriyatlarini yuksaltirish, yoshlarni turli yot gʻoyalar, zararli axborot oqimlari va maʼnaviy tahdidlardan asrash haqida soʻz yuritildi.
Shuningdek, tadbir davomida talaba-yoshlar oʻrtasida jinoyatchilik va huquqbuzarliklarni oldini olishga qaratilgan tushuntirish ishlari ham olib borildi.
Sanjar Shomurodov, “Xalq soʻzi”.