Shavkat Mirziyoyev bir guruh oʻqituvchi va murabbiylarni faxriy unvonlar, orden va medallar bilan taqdirladi

19:55 29 Sentyabr 2021 Hujjatlar
2245 0

Arxiv surat

Oʻqituvchi va murabbiylar kuni munosabati bilan taʼlim-tarbiya tizimida alohida oʻrnak koʻrsatgan xodimlardan bir guruhini mukofotlash toʻgʻrisida

Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining Farmoni

Mamlakatimizda taʼlim tizimini xalqaro standartlar asosida rivojlantirish, sohaga doir islohotlarni muvaffaqiyatli amalga oshirish, oʻquv-tarbiya jarayoniga ilgʻor xorijiy tajribalar, innovatsion pedagogik va axborot-kommunikatsiya texnologiyalarini keng joriy etish ishlariga qoʻshgan munosib hissasi, oʻquvchilarga ilm-fan asoslari va zamonaviy kasb-hunarlarni oʻrgatish, ularning intellektual salohiyatini yuksaltirishdagi tashabbuskorligi va fidoyiligi, yuqori malakali kadrlarni tayyorlash, jismoniy va maʼnaviy jihatdan barkamol avlodni shakllantirish, yoshlarimizni vatanparvarlik, milliy va umuminsoniy qadriyatlarga hurmat ruhida buyuk ajdodlarimizga munosib vorislar etib tarbiyalash borasidagi ibratli faoliyati hamda ijtimoiy hayotdagi faol ishtiroki uchun quyidagilar faxriy unvon, orden va medallar bilan mukofotlansin:  

“Oʻzbekiston Respublikasi xalq oʻqituvchisi” faxriy unvoni bilan

Imamova Sayyora Abduraxmanovna    -    Kattaqoʻrgʻon shahridagi 11-ixtisoslashtirilgan umumiy oʻrta taʼlim maktabining 10-V sinf rahbari, fizika fani oʻqituvchisi, Camarqand viloyati

Karimov Raxmatulla Tashbayevich    -    Uchtepa tumanidagi 81-ixtisoslashtirilgan umumiy oʻrta taʼlim maktabining matematika fani oʻqituvchisi, Toshkent shahri

“Oʻzbekiston Respublikasida xizmat koʻrsatgan xalq taʼlimi xodimi”faxriy unvoni bilan

Asetova Sarbike Aleuovna    -    Qonlikoʻl tumanidagi 4-umumiy oʻrta taʼlim maktabining fizika fani oʻqituvchisi, Qoraqalpogʻiston Respublikasi 

Nekrasova Tatyana Pavlovna    -    Mirobod tumanidagi 60-ixtisoslashtirilgan umumiy oʻrta taʼlim maktabi direktori, Toshkent shahri

Normetov Millavoy Jumabayevich    -    Boʻstonliq tumanidagi 44-umumiy oʻrta taʼlim maktabi direktori, Toshkent viloyati

Yuldosheva Shoxida Saʼdullayevna    -    Xatirchi tumanidagi 22-umumiy oʻrta taʼlim maktabining biologiya fani oʻqituvchisi, Navoiy viloyati 

“Oʻzbekiston Respublikasida xizmat koʻrsatgan yoshlar murabbiysi” faxriy unvoni bilan

Kurbanova Nadira Saxabovna    -    Oʻzbekiston Respublikasi Madaniyat vazirligining “Tomosha” bolalar musiqiy teatr-studiyasi direktori

Qarayeva Xosiyat Oʻroqovna    -    Denov tumanidagi 1-umumiy oʻrta taʼlim maktabi direktori, Surxondaryo viloyati

Xikmatov Fazliddin    -    Oʻzbekiston Milliy universitetining quruqlik gidrologiyasi kafedrasi professori

Shnayder Olga Mixaylovna    -    Margʻilon shahridagi 10-bolalar musiqa va sanʼat maktabi direktori, Fargʻona viloyati

“Oʻzbekiston Respublikasida xizmat koʻrsatgan sport ustozi” faxriy unvoni bilan

Murodov Kamol Ergashevich    -    Sport yakkakurashlari boʻyicha respublika oliy sport mahorati maktabining dzyudo boʻlimi murabbiysi

Normuradov Ashur Nazarovich    -    Yengil atletika boʻyicha respublika oliy sport mahorati maktabi murabbiysi 

“Fidokorona xizmatlari uchun” ordeni bilan

Karimova Uguljon Salayevna    -    Toshkent axborot texnologiyalari universiteti Urganch filiali akademik litseyining matematika fani oʻqituvchisi, Xorazm viloyati  

Kurambayev Karimbay    -    Nukus davlat pedagogika institutining oʻzbek adabiyoti kafedrasi professori, Qoraqalpogʻiston Respublikasi 

“Mehnat shuhrati” ordeni bilan

Abibullayeva Anife Ablyazizovna    -    Sirdaryo tumanidagi 1-umumiy oʻrta taʼlim maktabining 9-A sinf rahbari, matematika fani oʻqituvchisi, Sirdaryo viloyati 

Atayeva Matlyuba Yaxiyayevna    -    Buxoro shahridagi 24-koʻrish imkoniyati cheklangan bolalar uchun ixtisoslashtirilgan maktabi direktorining oʻquv ishlari boʻyicha oʻrinbosari, Buxoro viloyati     

Bulatov Saidaxbor Sobitovich    -    Toshkent davlat pedagogika universitetining tasviriy sanʼat kafedrasi professori 

Valiyeva Olmos Soliyevna    -    Qoʻqon shahridagi 12-Mehribonlik uyi tarbiyachisi, Fargʻona viloyati

Jamolova Mavjuda Jamilovna    -    Buxoro viloyati “Barkamol avlod” bolalar maktabi direktori

Jumaniyozova Umida Sadullayevna    -    Xiva shahridagi 121-koʻzi ojiz bolalar uchun ixtisoslashtirilgan maktab-internatining 6-A sinf rahbari, boshlangʻich sinf oʻqituvchisi, Xorazm viloyati 

Kadirov Amanulla Azizovich    -    Toshkent davlat texnika universiteti huzuridagi Strategik innovatsiyalar va informatizatsiya tarmoqlararo markazi direktori

Kayumova Gulchexra Muxammodjonovna    -    Toʻraqoʻrgʻon tumani Isʼhoqxon Ibrat nomidagi maktab-internati direktori, Namangan viloyati

Kudyarova Yelizaveta Savitovna    -    Qoraqalpogʻiston Respublikasi 10-koʻzi ojiz va zaif koʻruvchi bolalar uchun ixtisoslashtirilgan maktab-internatining rus tili fani oʻqituvchisi  

Lagutina Olga Vladimirovna    -    Uchquduq tumanidagi 3-umumiy oʻrta taʼlim maktabining 2-B sinf rahbari, boshlangʻich sinf oʻqituvchisi, Navoiy viloyati 

Mirzayeva Donoxon Madaminovna    -    Qoʻrgʻontepa tumanidagi “Muruvvat” nogironligi boʻlgan bolalar uchun internat uyi tarbiyachisi, Andijon viloyati

Mirzayeva Umida Mirraximovna    -    Olmazor tumanidagi 243-umumiy oʻrta taʼlim maktabining 5-B sinf rahbari, ona tili va adabiyot fani oʻqituvchisi, Toshkent shahri 

Muminova Nurxon Turgunovna    -    Yakkasaroy tumanidagi 89-umumiy oʻrta taʼlim maktabining jismoniy tarbiya fani oʻqituvchisi, Toshkent shahri 

Nasridinov Xolmamat Koʻziyevich    -    Qibray tumanidagi kasb-hunar maktabi katta ustasi, Toshkent viloyati

Nizomova Dilfuza Latifovna    -    Kattaqoʻrgʻon tumanidagi 15-umumiy oʻrta taʼlim maktabining 11-B sinf rahbari, biologiya fani oʻqituvchisi, Samarqand viloyati 

Raxmatov Abdusamat Nigmatovich    -    Shahrisabz tumanidagi 6-ixtisoslashtirilgan umumiy oʻrta taʼlim maktab-internatining 10-A sinf rahbari, matematika fani oʻqituvchisi, Qashqadaryo viloyati

Saidxodjayeva Nigora Ergashevna    -    Sergeli tumanidagi 300-ixtisoslashtirilgan umumiy oʻrta taʼlim maktabi direktori, Toshkent shahri

Suleymonova Zaynabxon Urinboyevna    -    Marhamat tumanidagi 3-ixtisoslashtirilgan umumiy oʻrta taʼlim maktab-internatining fizika fani oʻqituvchisi, Andijon viloyati 

Tilagov Axmadkul Abduazimovich    -    Jizzax shahridagi 3-umumiy oʻrta taʼlim maktabining 5-A sinf rahbari, matematika fani oʻqituvchisi, Jizzax viloyati 

Usmonov Aslonqul    -    Qarshi tumanidagi 19-umumiy oʻrta taʼlim maktabining rus tili fani oʻqituvchisi, Qashqadaryo viloyati 

Xojimurodova Dilfuza Eshboltayevna    -    Sherobod tumanidagi 37-umumiy oʻrta taʼlim maktabining 3-A sinf rahbari, biologiya fani oʻqituvchisi, Surxondaryo viloyati 

I darajali “Sogʻlom avlod uchun” ordeni bilan

Raximova Dildora Djurayevna    -    Karmana tumanidagi 1-maktabgacha taʼlim muassasasi mudiri, Navoiy viloyati

Tillayeva Zebo Yerbekovna    -    Toshkent davlat stomatologiya instituti akademik litseyining biologiya fani oʻqituvchisi 

II darajali “Sogʻlom avlod uchun” ordeni bilan

Abduraxmanova Nargiza Xikmatillayevna    -    Toshkent pediatriya tibbiyot instituti akademik litseyining biologiya fani oʻqituvchisi

Aminov Rufat Shavkatovich    -    Xiva shahridagi Prezident maktabi direktori, Xorazm viloyati

Axmedov Komil Yunusxanovich    -    Angren shahridagi ayrim fanlar chuqur oʻrganiladigan ixtisoslashtirilgan maktab-internati direktori, Toshkent viloyati

Ivanovskaya Alla Vladimirovna    -    Mirzo Ulugʻbek tumanidagi 71-umumiy oʻrta taʼlim maktabining fizika fani oʻqituvchisi, Toshkent shahri 

Kosherova Abadan Tnishbayevna    -    Moʻynoq tumanidagi 3-umumiy oʻrta taʼlim maktabining geografiya fani oʻqituvchisi, Qoraqalpogʻiston Respublikasi  

Mamatmurodova Oytuti Raxmonkulovna    -    Jomboy tumanidagi 2-maktabgacha taʼlim muassasasi tarbiyachisi, Samarqand viloyati

Masharipova Gulamdon Egamberganovna    -    Urganch shahridagi 5-umumiy oʻrta taʼlim maktabining boshlangʻich sinf oʻqituvchisi, Xorazm viloyati 

Murodova Novbahor Nematovna    -    Yakkabogʻ tumanidagi 3-maktabgacha taʼlim muassasasi mudiri, Qashqadaryo viloyati 

Nazarova Fatima Mustafakulovna    -    Guliston shahridagi 8-umumiy oʻrta taʼlim maktabining 6-G sinf rahbari, ona tili va adabiyot fani oʻqituvchisi, Sirdaryo viloyati 

Nurmatova Gulchexra Xamidullayevna    -    Mingbuloq tumanidagi 19-umumiy oʻrta taʼlim maktabining 3-A sinf rahbari, boshlangʻich sinf oʻqituvchisi, Namangan viloyati 

Panoyeva Sayyora Toʻrayevna    -    Buxoro shahridagi 32-Mehribonlik uyi tarbiyachisi, Buxoro viloyati 

Rasulov Xayat Zairovich (marhum)    -    Toshkent arxitektura-qurilish institutining gidrotexnika inshootlari, zamin va poydevorlar kafedrasi professori 

Raximov Oʻtkir Shakirjanovich    -    Uzun tumanidagi 4-umumiy oʻrta taʼlim maktabining jismoniy tarbiya fani oʻqituvchisi, Surxondaryo viloyati 

Rozikova Shoxidaxon Alijonovna    -    Andijon tumanidagi 25-umumiy oʻrta taʼlim maktabining boshlangʻich sinf oʻqituvchisi, Andijon viloyati 

Sodikova Roziya Joʻrayevna    -    Buxoro shahridagi 5-umumiy oʻrta taʼlim maktabining boshlangʻich sinf oʻqituvchisi, Buxoro viloyati  

Xasanov Olimjon Abdukaimovich    -    Sharof Rashidov tumanidagi 3-umumiy oʻrta taʼlim maktabining jismoniy tarbiya fani oʻqituvchisi, Jizzax viloyati 

Xudayberganov Gulmirza    -    Oʻzbekiston Milliy universitetining matematik analiz kafedrasi professori  

Yuldasheva Xakima Bafoxodjayevna    -    Oʻzbekiston tumanidagi 13-maktabgacha taʼlim muassasasi tarbiyachisi, Fargʻona viloyati

Yaxyoyev Nurullo Yakubovich    -    Navoiy shahridagi matematika, fizika va ingliz tili fanlariga ixtisoslashtirilgan maktab-internati direktori, Navoiy viloyati

“Doʻstlik” ordeni bilan

Abdirova Gulaim Charjauovna    -    Nukus shahridagi 1-ixtisoslashtirilgan  umumiy oʻrta taʼlim maktabi direktori, Qoraqalpogʻiston Respublikasi

Alimova Svetlana Alekseyevna    -    Ohangaron shahridagi 4-umumiy oʻrta taʼlim maktabining matematika fani oʻqituvchisi, Toshkent viloyati 

Bavend Yelena Baxramovna    -    Toshkent shahridagi “Competencies Development Centre” nodavlat taʼlim muassasasining matematika fani oʻqituvchisi  

Berdiyeva Mukarrama Anvarovna    -    Toshkent shahridagi Yodju texnika institutining rus tili kafedrasi mudiri 

Bokiyeva Roxatxon Saypiddinovna    -    Namangan shahridagi 26-Mehribonlik uyi tarbiyachisi, Namangan viloyati

Borozdina Larisa Loriyevna    -    Yunusobod tumanidagi 5-umumiy oʻrta taʼlim maktabining 11-A sinf rahbari, ingliz tili fani oʻqituvchisi, Toshkent shahri    

Gʻozibekova Matluba Davronovna    -    Boyovut tumanidagi 37-umumiy oʻrta taʼlim maktabining kimyo va biologiya fanlari oʻqituvchisi, Sirdaryo viloyati     

Davlanova Dilorom Axmadovna    -    Qoʻshrabot tumanidagi 81-umumiy oʻrta taʼlim maktabining ona tili va adabiyot fani oʻqituvchisi, Samarqand viloyati 

Djabborova Zamira Qudratovna    -    Koson tumanidagi 57-umumiy oʻrta taʼlim maktabining ingliz tili fani oʻqituvchisi, Qashqadaryo viloyati

Ibragimova Nasibaxon Rustamjonovna    -    Paxtaobod tumani maktabgacha taʼlim boʻlimi mudiri oʻrinbosari, Andijon viloyati 

Kalandarova Rayxan Amanovna    -    Amudaryo tumanidagi 36-umumiy oʻrta taʼlim maktabining 7-A sinf rahbari, kimyo fani oʻqituvchisi, Qoraqalpogʻiston Respublikasi 

Maksudov Ilxomjon Nishonboyevich    -    Kosonsoy tumanidagi 44-imkoniyati cheklangan bolalar uchun ixtisoslashtirilgan maktab tarbiyachisi, Namangan viloyati 

Mirzayeva Zulfiya Xolmatovna    -    Qarshi shahridagi “Muruvvat” nogironligi boʻlgan bolalar uchun internat uyi enagasi, Qashqadaryo viloyati

Mirsaidov Mirziyod    -    Toshkent irrigatsiya va qishloq xoʻjaligini mexanizatsiyalash muhandislari institutining nazariy va qurilish mexanikasi kafedrasi mudiri  

Moldabayeva Nasiba Kabulovna    -    Oʻrta Chirchiq tumanidagi 65-umumiy oʻrta taʼlim maktabining rus tili va adabiyoti fani oʻqituvchisi, Toshkent viloyati  

Muratova Alfiya Nazgatovna    -    Jarqoʻrgʻon tumanidagi 1-maktabgacha taʼlim muassasasi tarbiyachisi, Surxondaryo viloyati

Muxametshina Nuriya Magʻsumovna    -    Jizzax shahridagi 29-Mehribonlik uyi tarbiyachisi, Jizzax viloyati 

Novikova Irina Nikolayevna    -    Mirzo Ulugʻbek tumanidagi 105-imkoniyati cheklangan bolalar uchun ixtisoslashtirilgan maktab-internatining boshlangʻich sinf oʻqituvchisi, Toshkent shahri 

Ruziyeva Nargiza Irgashevna    -    Quvasoy shahridagi 90-kar bolalar uchun ixtisoslashtirilgan maktab-internatining ona tili va adabiyot fani oʻqituvchisi, Fargʻona viloyati

Sidikova Sayora Urazaliyevna    -    Tomdi tumanidagi tabiiy fanlarni chuqurlashtirib oʻqitishga ixtisoslashtirilgan maktab-internatining 11-A sinf rahbari, matematika fani oʻqituvchisi, Navoiy viloyati   

Sultonov Poʻlatjon Salimovich    -    Geologiya fanlari universitetining neft va gaz konlari geologiyasi fakulteti dekani

Taxmazov Chingiz Karam ogli    -    Zarafshon shahridagi “Alpomish” sport majmuasining sambo boʻyicha katta murabbiysi, Navoiy viloyati 

Toxtasimov Shuxrat Maxmutovich    -    Oʻzbekiston davlat xoreografiya akademiyasi rektori

Uzakov Akram Nurmuxamedovich    -    Ishtixon tumanidagi bolalar va oʻsmirlar sport maktabining boks boʻyicha murabbiysi, Samarqand viloyati 

Urayeva Darmon Saidaxmedovna    -    Buxoro davlat universitetining oʻzbek tili va adabiyoti kafedrasi professori, Buxoro viloyati  

Fattoyev Baxtiyor Jabborovich    -    Sariosiyo tumanidagi 9-umumiy oʻrta taʼlim maktabining fizika fani oʻqituvchisi, Surxondaryo viloyati 

Chen Yelena Leonidovna    -    Urganch shahridagi 10-umumiy oʻrta taʼlim maktabining informatika fani oʻqituvchisi, Xorazm viloyati 

Shodmanova Muxabbat Boyzaqovna    -    Jizzax viloyati koʻzi ojiz va zaif koʻruvchi bolalar uchun maxsus maktab-internatining matematika fani oʻqituvchisi 

Elmuratov Abdumannab Saparovich    -    Sardoba tumanidagi 14-umumiy oʻrta taʼlim maktabining fizika fani oʻqituvchisi, Sirdaryo viloyati 

“Sodiq xizmatlari uchun” medali bilan

Adizova Firuza Boboqulovna    -    Oʻzbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi Navoiy akademik litseyining tarix va huquq fanlari katta oʻqituvchisi, Navoiy viloyati

Axmedova Maxpirat Lapasovna    -    Samarqand davlat tibbiyot instituti akademik litseyining kimyo fani oʻqituvchisi, Samarqand viloyati 

Boynazarov Ravshanbek Rashidovich    -    Surxondaryo viloyati koʻzi ojiz va zaif koʻruvchi bolalarga ixtisoslashtirilgan 125-maktab- internatining matematika fani oʻqituvchisi 

Botirova Dilafruz Nosirovna    -    Zafarobod tumanidagi 3-umumiy oʻrta taʼlim maktabining 2-V sinf rahbari, boshlangʻich sinf oʻqituvchisi, Jizzax viloyati 

Boʻstonov Lutfidin Qoʻshaqovich    -    Oltinkoʻl tumanidagi 5-umumiy oʻrta taʼlim maktabining musiqa fani oʻqituvchisi, Andijon viloyati 

Gazibayeva Dinora Raxmatxodjayevna    -    Toshkent shahridagi imkoniyati cheklangan shaxslar uchun ixtisoslashtirilgan 1-kasb-hunar maktabi direktorining yoshlar bilan ishlash boʻyicha oʻrinbosari 

Dushaboyeva Fazilat Abdumoʻminovna    -    Boʻka tumanidagi 8-umumiy oʻrta taʼlim maktabining kimyo va biologiya fanlari oʻqituvchisi, Toshkent viloyati 

Jonibekova Nodira Sheraliyevna    -    Mirzachoʻl tumanidagi 14-umumiy oʻrta taʼlim maktabining fizika fani oʻqituvchisi, Jizzax viloyati 

Jumanov Farxod Karimovich    -    Chiroqchi tumani xalq taʼlimi boʻlimi mudiri, Qashqadaryo viloyati 

Jurayeva Feruza Xayrullayevna    -    Shofirkon qishloq xoʻjaligi mahsulotlari texnologiyasi texnikumining maxsus fan oʻqituvchisi, Buxoro viloyati 

Zakirova Zulfiya Turayevna    -    Sirdaryo viloyati 70-sanatoriy turidagi maktab-internati psixologi 

Ikromova Norgul Sharopovna    -    Mirobod tumanidagi 294-umumiy oʻrta taʼlim maktabining boshlangʻich sinf oʻqituvchisi, Toshkent shahri 

Inoyatov Islom Yusupovich    -    Toshkent “Temurbeklar maktabi” harbiy-akademik litseyining tarix fani bosh oʻqituvchisi 

Kojalepesova Indira Oralbayevna    -    Moʻynoq tumanidagi kasb-hunar maktabi direktori, Qoraqalpogʻiston Respublikasi

Qulmuratov Aybek Omirxanovich    -    Shumanay tumanidagi 1-umumiy oʻrta taʼlim maktabining tasviriy sanʼat va chizmachilik fanlari oʻqituvchisi, Qoraqalpogʻiston Respublikasi

Qurbaniyazov Dauitbay Qalbayevich    -    Qoraqalpogʻiston Respublikasi Joʻqorgʻi Kengesining Ijtimoiy-madaniy rivojlanish va jamoat birlashmalari masalalari qoʻmitasi raisi

Mamadaliyev Sobir Irgashevich    -    Chilonzor tumani xalq taʼlimi boʻlimi mudiri, Toshkent shahri

Mamatqulov Asqar Faxriddinovich    -    Olmaliq shahridagi 80-kar va zaif eshituvchi bolalar uchun ixtisoslashtirilgan maktab-internati direktori, Toshkent viloyati   

Mirzayeva Salimaxon Rayimjanovna    -    Andijon davlat universitetining oʻzbek adabiyotshunosligi kafedrasi professori, Andijon viloyati  

Roziqov Kamoliddin Usmonovich    -    Toshloq tumanidagi 6-umumiy oʻrta taʼlim maktabining biologiya fani oʻqituvchisi, Fargʻona viloyati 

Saidov Amin Halim oʻgʻli    -    Buxoro shahridagi 35-umumiy oʻrta taʼlim maktabining kimyo fani oʻqituvchisi, Buxoro viloyati    

Samadova Husnora Neʼmatovna    -    Nishon tumanidagi 18-umumiy oʻrta taʼlim maktabining ona tili va adabiyot fani oʻqituvchisi, Qashqadaryo viloyati 

Sapayeva Mukaddas Artikovna    -    Yangiariq tumanidagi 37-ixtisoslashtirilgan umumiy oʻrta taʼlim maktabining 11-A sinf rahbari, biologiya fani oʻqituvchisi, Xorazm viloyati    

Sodikov Alimardon Abduxolikovich    -    Dangʻara tumani xalq taʼlimi boʻlimi mudiri, Fargʻona viloyati

Sultonova Moxida Zaynidinovna    -    Yangiqoʻrgʻon tumanidagi 21-umumiy oʻrta taʼlim maktabining 7-Ye sinf rahbari, ona tili va adabiyot fani oʻqituvchisi, Namangan viloyati 

Turgunov Sherzod Moʻydinovich    -    Beshariq tumanidagi 3-ixtisoslashtirilgan umumiy oʻrta taʼlim maktabining 6-V sinf rahbari, informatika fani oʻqituvchisi, Fargʻona viloyati 

Xakimova Xulkar Abdusattarovna    -    Shoʻrchi tibbiyot kollejining maxsus fan oʻqituvchisi, Surxondaryo viloyati 

Xamdamov Karomat Haqberdiyevich    -    Buxoro davlat universiteti Qorakoʻl akademik litseyining fizika fani oʻqituvchisi, Buxoro viloyati 

Xudayberdiyeva Dilfuza Jakbarovna    -    Mingbuloq pedagogika kollejining maxsus fan oʻqituvchisi, Namangan viloyati

Xusanova Nigora Yaxshiboyevna    -    Paxtachi tumanidagi 24-umumiy oʻrta taʼlim maktabining ona tili va adabiyot fani oʻqituvchisi, Samarqand viloyati 

Eshniyazov Ergash Mahmudovich    -    Tuproqqalʼa tumanidagi xususiy oʻquv-tayyorlov kursi fizika va matematika fanlari oʻqituvchisi, Xorazm viloyati   

Yugay Aurika Innakentevna    -    Sirdaryo tumanidagi kasb-hunar maktabining tarix fani oʻqituvchisi, Sirdaryo viloyati  

Yuldashev Nosirjon Xaydarovich    -    Fargʻona politexnika institutining fizika kafedrasi professori, Fargʻona viloyati  

“Sogʻlom turmush” medali bilan

Atadjanova Sayyora Kutimovna    -    Sport oʻyinlari va yengil atletikaga ixtisoslashtirilgan bolalar va oʻsmirlar sport maktabining gandbol boʻyicha murabbiysi     
Matkarimov Farxod Kamilovich    -    Sportning qishki va murakkab texnik turlari boʻyicha respublika oliy sport mahorati maktabining bodibilding, fitnes va mas-restling boʻyicha murabbiysi 

“Kelajak bunyodkori” medali bilan

Abduvahitov Bozormurod    -    Jizzax davlat pedagogika instituti akademik litseyining biologiya fani oʻqituvchisi, Jizzax viloyati 

Boltayev Boburbek Matyoqub oʻgʻli    -    Abu Ali ibn Sino nomidagi ixtisoslashtirilgan maktabning kimyo fani oʻqituvchisi, Toshkent shahri 

Xaybatullayeva Sojidaxon Zaynatullayevna    -    Olmazor tumanidagi “Alixan kids” nodavlat maktabgacha taʼlim muassasasi rahbari, Toshkent shahri    

“Shuhrat” medali bilan

Abduazimova Surayyo Shodmonkulovna    -    Yangiyer shahridagi 9-umumiy oʻrta taʼlim maktabining ingliz tili fani oʻqituvchisi, Sirdaryo viloyati    

Abdukarimov Xafizilla Vaqqosovich    -    Chust tumanidagi 12-umumiy oʻrta taʼlim maktabining 8-B sinf rahbari, matematika va informatika fanlari oʻqituvchisi, Namangan viloyati 

Abdukarimova Gulbaxor Baxtiyarovna    -    Andijon shahridagi “Brilliant Education” nodavlat taʼlim muassasasi rahbari, Andijon viloyati

Abdullayeva Dilobar Dexqonovna    -    Toʻraqoʻrgʻon tumanidagi 22-umumiy oʻrta taʼlim maktabining 10-B sinf rahbari, fizika fani oʻqituvchisi, Namangan viloyati 

Abduraxmanova Dilnoza Abduraimovna    -    Qarshi shahridagi 17-imkoniyati cheklangan bolalar uchun ixtisoslashtirilgan taʼlim muassasasi defektologi, Qashqadaryo viloyati 

Abdusattarova Shaxnoza Baxtiyarovna    -    Toshkent tumanidagi 11-umumiy oʻrta taʼlim maktabining 7-V sinf rahbari, ingliz tili fani oʻqituvchisi, Toshkent viloyati 

Abrorova Nozila Sidiqxonovna    -    Pop tumanidagi 9-umumiy oʻrta taʼlim maktabining 11-A sinf rahbari, biologiya fani oʻqituvchisi, Namangan viloyati 

Ametov Salamat Muratbayevich    -    Kegeyli tumanidagi 14-umumiy oʻrta taʼlim maktabining fizika fani oʻqituvchisi, Qoraqalpogʻiston Respublikasi 

Atadjanov Azamat Bekchanovich    -    Urganch maqom sanʼatiga ixtisoslashtirilgan maktab-internati direktori, Xorazm viloyati

Ataniyazova Gulshat Seytniyazovna    -    Ibroyim Yusupov nomidagi ijod maktabining qoraqalpoq tili va adabiyoti fani oʻqituvchisi, Qoraqalpogʻiston Respublikasi 

Ashurov Farxod Toʻlqinovich    -    Dehqonobod tumanidagi 77-umumiy oʻrta taʼlim maktabining kimyo fani oʻqituvchisi, Qashqadaryo viloyati  

Ashurova Aziza Erkinovna    -    Termiz shahridagi 12-Mehribonlik uyi tarbiyachisi, Surxondaryo viloyati

Boymatova Oysanam Yuldoshovna    -    Denov tumanidagi “Kinderland-kids” nodavlat maktabgacha taʼlim muassasasi taʼsischisi, Surxondaryo viloyati

Gʻaybulloyeva Dildora Pulotovna    -    Qorovulbozor tumanidagi 9-maktabgacha taʼlim muassasasi tarbiyachisi, Buxoro viloyati

Dexkanova Dilnoza Tashpulatovna    -    Samarqand davlat chet tillar institutining ingliz tili filologiyasi kafedrasi katta oʻqituvchisi, Samarqand viloyati 

Djalalov Azamat Axrarovich    -    Muhammad Al-Xorazmiy nomidagi ixtisoslashtirilgan maktabning informatika fani oʻqituvchisi, Toshkent shahri   

Djumakulova Shaxlo Davlyatovna    -    Toshkent davlat texnika universiteti Termiz filiali akademik litseyining informatika fani oʻqituvchisi, Surxondaryo viloyati

Yodgorova Yoqutxon Avazxonovna    -    Uchkoʻprik tumanidagi 15-umumiy oʻrta taʼlim maktabining tarix fani oʻqituvchisi, Fargʻona viloyati 

Jumayeva Dilafroʻz Normurodovna    -    Navoiy shahridagi kasb-hunar maktabining informatika fani yetakchi oʻqituvchisi, Navoiy viloyati 

Zamonov Zokir Turgʻinovich    -    Oʻzbekiston davlat jahon tillari universitetining ijtimoiy fanlar kafedrasi katta oʻqituvchisi 

Imamxodjayeva Aziza Anvarovna    -    Xalq taʼlimi vazirligi tasarrufidagi filologiya fanlariga ixtisoslashtirilgan umumiy oʻrta taʼlim maktabining boshlangʻich sinf oʻqituvchisi 

Isamuxamedova Dilfuza Sadriddinovna    -    Toshkent shahridagi “Future Education” nodavlat taʼlim muassasasi direktori

Ismoilova Uringul Jaxongirovna    -    Navoiy shahridagi Mehribonlik uyi tarbiyachisi, Navoiy viloyati

Ishpulatova Umida Ubaydullayevna    -    Gʻallaorol tumanidagi 5-maktabgacha taʼlim muassasasi tarbiyachisi, Jizzax viloyati

Karimov Sodiq Sherboyevich    -    Muzrabot tumanidagi kasb-hunar maktabining informatika va axborot texnologiyalari fani oʻqituvchisi, Surxondaryo viloyati

Karimova Aysha Rozimbayevna    -    Ellikqalʼa tumanidagi 40-umumiy oʻrta taʼlim maktabining 4-A sinf rahbari, boshlangʻich sinf oʻqituvchisi, Qoraqalpogʻiston Respublikasi 

Karimova Joʻraxon Abduraximovna    -    Guliston shahridagi Bolalar shaharchasi psixologi, Sirdaryo viloyati

Kasimov Umidjon Ulmasovich    -    Urgut tumanidagi 34-umumiy oʻrta taʼlim maktabining boshlangʻich sinf oʻqituvchisi, Samarqand viloyati 

Kosimov Kodirjon Mamasadikovich    -    Rishton tumanidagi “Ibn Sino education” nodavlat taʼlim maktabi rahbari, Fargʻona viloyati

Qosimov Adham Baxriddinovich    -    Qamashi tumanidagi 38-umumiy oʻrta taʼlim maktabining ona tili va adabiyot fani oʻqituvchisi, Qashqadaryo viloyati 

Maxamatov Usmon Jumavayevich    -    Respublika olimpiya zaxiralari kollejining belbogʻli kurash boʻlimi katta murabbiysi 

Maxammatdinova Lola Maxammatdinovna    -    Oʻzbekiston davlat sanʼat va madaniyat instituti Nukus filialining baxshichilik yoʻnalishi oʻqituvchisi, Qoraqalpogʻiston Respublikasi 

Maxkamova Surayyo Anvarovna    -    Parkent tumanidagi 7-umumiy oʻrta taʼlim maktabining 8-A sinf rahbari, fizika fani oʻqituvchisi, Toshkent viloyati  

Maxmudova Madinabonu Latifovna    -    Navoiy viloyati koʻrish imkoniyati cheklangan bolalar uchun ixtisoslashtirilgan maktabining boshlangʻich sinf oʻqituvchisi 

Masharipov Ulugʻbek Zaripovich    -    Urganch xizmat koʻrsatish va servis texnikumining maxsus fan oʻqituvchisi, Xorazm viloyati 

Mexmanova Dilbarxon Noʻmanjanovna    -    Namangan tumanidagi 3-umumiy oʻrta taʼlim maktabining 11-B sinf rahbari, kimyo fani oʻqituvchisi, Namangan viloyati 

Muminova Gulmira Melikulovna    -    Oqdaryo tumanidagi 48-umumiy oʻrta taʼlim maktabining ona tili va adabiyot fani oʻqituvchisi, Samarqand viloyati    

Murodov Joʻrabek Norboyevich    -    Peshku tumanidagi 18-umumiy oʻrta taʼlim maktabining matematika fani oʻqituvchisi, Buxoro viloyati 

Normurodova Bibijamol Qudratovna    -    Angor tumanidagi 13-umumiy oʻrta taʼlim maktabining kimyo fani oʻqituvchisi, Surxondaryo viloyati 

Pirmatova Lola Azamovna    -    Boyovut tumanidagi 13-maktabgacha taʼlim muassasasi tarbiyachisi, Sirdaryo viloyati

Raximova Zubayda Allayorovna    -    Bogʻot tumanidagi 10-umumiy oʻrta taʼlim maktabining 7-Ye sinf rahbari, kimyo fani oʻqituvchisi, Xorazm viloyati 

Raximova Marhabo Avazovna    -    Oqdaryo tumanidagi 1-oilaviy bolalar uyi direktori, Samarqand viloyati

Raximova Firuza Geldiyevna    -    Muborak tumanidagi 28-ixtisoslashtirilgan umumiy oʻrta taʼlim maktabining boshlangʻich sinf oʻqituvchisi, Qashqadaryo viloyati 

Ruzikulova Zebo Aliqulovna    -    Navoiy shahridagi 11-ixtisoslashtirilgan umumiy oʻrta taʼlim maktabining biologiya fani oʻqituvchisi, Navoiy viloyati 

Ruziqulova Shoxista Anarbayevna    -    Payariq tumanidagi 44-umumiy oʻrta taʼlim maktabining 2-A sinf rahbari, kimyo fani oʻqituvchisi, Samarqand viloyati 

Saydazimova Iroda Alisherovna    -    Toshkent shahridagi “RIKS education” oʻquv markazi ingliz tili fani oʻqituvchisi   

Salixov Baxodir Rixsibayevich    -    Yuqori Chirchiq tumanidagi 3-umumiy oʻrta taʼlim maktabining tasviriy sanʼat va chizmachilik fanlari oʻqituvchisi, Toshkent viloyati 

Salomov Shernazar Bahodirovich    -    Qorakoʻl tumanidagi xalqaro matematika maktabining 7-A sinf rahbari, matematika fani oʻqituvchisi, Buxoro viloyati 

Samandarova Mavlyuda Abduvasiyevna    -    Buxoro maqom sanʼatiga ixtisoslashtirilgan maktab-internatining maqom yoʻnalishi oʻqituvchisi, Buxoro viloyati

Samatov Otabek Qaxramonovich    -    Shahrixon tumanidagi “SDK Group And” masʼuliyati cheklangan jamiyati bosh direktori, Andijon viloyati

Sannonova Dilfuza Arslonbekovna    -    Xoʻjaobod tumanidagi 4-imkoniyati cheklangan bolalar uchun ixtisoslashtirilgan taʼlim muassasasi logopedi, Andijon viloyati 

Sattarova Moxidil Arzimurotovna    -    Arnasoy tumanidagi 2-umumiy oʻrta taʼlim maktabining 9-A sinf rahbari, kimyo fani oʻqituvchisi, Jizzax viloyati 

Sulaymonova Saida Saydullayevna    -    Furqat tumanidagi 35-umumiy oʻrta taʼlim maktabining fizika fani oʻqituvchisi, Fargʻona viloyati 

Suleymanova Yulduz Erkinbayevna    -    Xonobod shahridagi 9-ixtisoslashtirilgan umumiy oʻrta taʼlim maktabi direktorining maʼnaviy-maʼrifiy ishlar boʻyicha oʻrinbosari, Andijon viloyati     

Sultonov Saidmaxmud Gʻulomovich    -    Buvayda tumanidagi “Vodiy avtomaishiy xizmat” masʼuliyati cheklangan jamiyati rahbari, Fargʻona viloyati

Suyarova Sanobar Zarfullayevna    -    Jizzax viloyati “Umid” ixtisoslashtirilgan umumiy oʻrta taʼlim maktab-internati direktori

Toshmirzayeva Iroda Ilxomovna    -    Baliqchi tumanidagi 35-umumiy oʻrta taʼlim maktabining ingliz tili fani oʻqituvchisi, Andijon viloyati 

Turdaliyeva Umida Kamilevna    -    Yunusobod tumanidagi 21-Mehribonlik uyi tarbiyachisi, Toshkent shahri

Turdibayeva Gulchexra Pirnazovna    -    Jizzax viloyati kar bolalar maxsus maktab-internatining ona tili va adabiyot fani oʻqituvchisi 

Ubaydullayeva Nargiza Kabulovna    -    Qoraqalpogʻiston Respublikasi 1-Mehribonlik uyi tarbiyachisi

Ubaydulloyev Alisher Nematilloyevich    -    Kogon tumanidagi kasb-hunar maktabining informatika fani oʻqituvchisi, Buxoro viloyati

Urinboyeva Marifatoy Xayitboyevna    -    Namangan muhandislik-texnologiya instituti akademik litseyining kimyo fani oʻqituvchisi, Namangan viloyati 

Usmanova Nigoraxon Ulugʻbekovna    -    Uychi tumanidagi 11-umumiy oʻrta taʼlim maktabining 7-V sinf rahbari, nemis tili fani oʻqituvchisi, Namangan viloyati 

Usmonxoʻjayeva Firuza Sabitjanovna    -    Yashnobod tumanidagi 30-Mehribonlik uyi direktori, Toshkent shahri

Xakimova Gulchexra Azimovna    -    Toʻrtkoʻl tumanidagi 40-umumiy oʻrta taʼlim maktabining 7-D sinf rahbari, ingliz tili fani oʻqituvchisi, Qoraqalpogʻiston Respublikasi 

Xaknazarov Abdusalom Abduraufovich    -    Kitob tumanidagi 1-oilaviy bolalar uyi direktori, Qashqadaryo viloyati

Xatamova Irodaxon Madaminxojayevna    -    Guliston tumanidagi 15-umumiy oʻrta taʼlim maktabining musiqa fani oʻqituvchisi, Sirdaryo viloyati 

Xojiyev Dilmurod Baxodirovich    -    Andijon davlat universiteti akademik litseyining matematika fani oʻqituvchisi, Andijon viloyati 

Xolikova Gulnora Muxammadovna    -    Ulugʻnor tumanidagi 20-umumiy oʻrta taʼlim maktabining 11-B sinf rahbari, kimyo va biologiya fanlari oʻqituvchisi, Andijon viloyati 

Sherov Daniyar Doschanovich    -    Qoʻshkoʻpir tumanidagi 4-ixtisoslashtirilgan umumiy oʻrta taʼlim maktabining 8-A sinf rahbari, matematika fani oʻqituvchisi, Xorazm viloyati  

Shodiyeva Zulayxo Vafoqulovna    -    Karmana tumanidagi 2-umumiy oʻrta taʼlim maktabining matematika va informatika fanlari oʻqituvchisi, Navoiy viloyati 

Shomatov Narimonjon Qayumovich    -    Qoʻqon davlat pedagogika instituti akademik litseyining matematika fani oʻqituvchisi, Fargʻona viloyati   

Erkayeva Gulmira Irnazarovna    -    Nurobod tumanidagi “Barkamol avlod” bolalar maktabining “Eko-dizayn” toʻgaragi rahbari, Samarqand viloyati 

Yuldasheva Moxidilxan Kamaldojonovna    -    Sergeli tumanidagi 6-ixtisoslashtirilgan umumiy oʻrta taʼlim maktabining 7-D sinf rahbari, fizika fani oʻqituvchisi, Toshkent shahri 

Yusupova Xayrniso Soqiboyevna    -    Baxmal tumanidagi 62-umumiy oʻrta taʼlim maktabining fransuz tili fani oʻqituvchisi, Jizzax viloyati 

Yarashova Shaxnoza Nasimovna    -    Termiz tumanidagi 12-ixtisoslashtirilgan umumiy oʻrta taʼlim maktabining ingliz tili fani oʻqituvchisi, Surxondaryo viloyati 

Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti                                          Sh.Mirziyoyev

Tavsiya etamiz

Izohlar

Hozircha hech kim fikr bildirmagan. Balki Siz birinchilardan bo'larsiz?