Yangi saylangan senatorlar hammasi bir roʻyxatda

19:24 17 Yanvar 2020 Siyosat
2326 0

16-17-yanvar kunlari Qoraqalpogʻiston Respublikasi, viloyatlar va Toshkent shahrida Oʻzbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati aʼzolarini saylash boʻyicha qoʻshma majlislar boʻlib oʻtdi.

Ularda quyidagilari Oliy Majli Senati aʼzolari etib saylandi:

Qoraqalpogʻiston Respublikasi

Muso Yerniyazov— Qoraqalpogʻiston Respublikasi Joʻqorgʻi Kengesi raisi

Guliston Annaqilicheva — “Qoraqalpogʻiston adabiyoti” gazetasi bosh muharriri 

Oral Ataniyazova — Toshkent pediatriya tibbiyot instituti Nukus filiali direktori

Abad Daniyarov — Oʻzbekiston yoshlar ittifoqi Qoraqalpogʻiston Respublikasi kengashi raisi

Botir Matmuratov — Oʻzbekiston Respublikasi Oliy Majlisi qoʻmita raisi

Sharof Usnatdinov — “Nuroniy” jamgʻarmasi Qoraqalpogʻiston Respublikasi boʻlimi rahbari

Andijon viloyati

1. Abdurahmonov Shuhratbek Qoʻshaqbayevich — Andijon viloyati hokimi.

2. Alimov Ravshanbek Azadbekovich — Oʻzbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligining MDH davlatlari bilan ishlash boshqarmasi boshligʻi.

3. Gʻaniyeva Matluba Mahamajanovna — Andijon tumani Orol mahalla fuqarolar yigʻini raisi.

4. Iminov Odiljon Karimovich — Oʻzbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati Agrar, suv xoʻjaligi masalalari va ekologiya qoʻmitasi raisining oʻrinbosari.

5. Madumarov Tolibjon Abdumalikovich — Oʻzbekiston Respublikasi Oliy majlisi Senati Qonunchilik va sud-huquq masalalari qoʻmitasi raisining oʻrinbosari.

6. Gʻaniyev Akrom Toʻlqinovich — “Nil-granit” masʼuliyati cheklangan jamiyati ishlab chiqarish boʻyicha direktor oʻrinbosari.

 

Buxoro viloyati

1. Oʻktam Isoyevich Barnoyev — Buxoro viloyati hokimi

2. Abera Amanovna Huseynova — Respublika “Oila” ilmiy- amaliy tadqiqot markazining Buxoro viloyati boshqarmasi boshligʻi

3. Nurmuxamed Nurullayevich Achilov — Olot tumanidagi “Parvoz Humo Ravnaq Trans” MCHJ taʼsischisi

4. Erkin Fayziyevich — Gadoyev Moliya vazirligi departamenti direktorining birinchi oʻrinbosari

5. Murtazo Ahmedovich Rahmatov — “Buxoro Kotton Tekstil Klaster” paxta-toʻqimachilik klasteri taʼsischisi

6. Shuhrat Asqarovich Choʻlliyev — Oliy Majlisi Senatining Sud-huquq masalalari va korrupsiyaga qarshi kurashish qoʻmitasi raisining oʻrinbosari

 

Jizzax viloyati

1.Ergash Saliyev — Jizzax viloyat hokimi

2.Nazira Muxtorova — Viloyat hokimi oʻrinbosari — viloyat xotin-qizlar qoʻmitasi raisi

3.Xolida Alimova — Viloyat bolalar koʻp tarmoqli shifoxonasi Bosh vrachi

4.Nusratullo Pardayev — Kasaba uyushmalari viloyat kengashi raisi

5.Risqul Siddiqov — Don va dukkakli ekinlar ilmiy-tadqiqot institutining Gʻallaorol ilmiy-tajriba stansiyasi direktori

6.Sanobar Suyarova —“Umid” maktab-internati direktori.

 

Navoiy viloyati

1. Tursunov Kobul Beknazarovich, Navoiyviloyati hokimi;

2. Xodjayev Jamshid Baxtiyorovich, Oʻzbekiston yoshlar ittifoqi Navoiy viloyati Kengashi raisi;

3. Tulekova Ziba Tolibekovna, Tomdi tumani hokimi oʻrinbosari, Xotin-qizlar qoʻmitasi raisi;

4. Sharipov Baxodir Mavlonovich, “Navoiyazot” aksiyadorlik jamiyati boshqaruv raisi;

5. Orziyeva Dilbar Adizovna, Navoiy shahar “Mehribonlik uyi” direktori;

6. Fayziyev Ulugʻbek Ganiyevich, Navoiy shahri “Zarafshon Golden Grup” masʼuliyati cheklangan jamiyati taʼsischisi.

 

Namangan viloti

1.Bozorov Xayrullo — Namangan viloyati hokimi

2.AbdullaxonovNosirbek— Namangan shahridagi “Anamed” diagnostika markazi rahbari

3.Dobrix Anna — Namangan shahridagi “Iftixor kiyim sanoat” MCHJ rahbari

4.Najmiddinov Ikromxon — Oʻzbekiston Faxriylarini qoʻllab-quvvatlash“Nuroniy”jamgʻarmasiviloyat boʻlimi raisi

5.Parpiyev Mahmudjon — “Namangan haqiqati”viloyat gazetasi bosh muharriri

6.Umarov Baxtiyor — “Istiqlol tekstil dizayn” MCHJ direktori.

Samarqand viloyati

1.Erkinjon Turdimov — Samarqand viloyati hokimi

2.Rustam Xolmurodov — Samarqand davlat universiteti rektori

3.Gavhar Alimova — viloyat hokimining oʻrinbosari — xotin-qizlar qoʻmitasi raisi

4.Hasan Normurodov — “Nuroniy” jamgʻarmasi Samarqand viloyat boʻlimi raisi, Oʻzbekiston Qahramoni

5.Farmon Toshev — “Zarafshon“ va “Samarkandskiy vestnik“ gazetalari birlashgan tahririyati bosh muharriri

6.Shavkat Jalolov — “Agromir group” direktorlar assotsiatsiyasi Kengashi raisi.

 

Sirdaryo viloyati

1. Mirzayev Gʻofurjon Gʻaniyevich — Sirdaryo viloyati hokimi.

2. Ortiqboyeva Hayotxon — Oʻzbekiston Yozuvchilar uyushmasi Sirdaryo viloyati boʻlimirahbari.

3. Tuychiyev Anvar Mirzaaxmedovich — Fuqarolarni oʻzini oʻzi boshqarish organlari faoliyatini muvofiqlashtirish boʻyicha Sirdaryo viloyati Kengashi raisining birinchi oʻrinbosari.

4. Sotiboldiyev Ulugʻbek Norxojayevich — Mirzaobod tumanidagi “BEK Sluster” masʼuliyati cheklangan jamiyati qoʻshma korxonasi bosh direktori.

5. Boqiyev Farhod Esanovich — Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasi huzuridagi Axborot va ommaviy kommunikatsiyalar agentligining Sirdaryo viloyati boshqarmasi boshligʻi.

6. Oʻrolova Dilfuza Jumanovna — Sirdaryo viloyati hokimi oʻrinbosari, viloyat xotin-qizlar qoʻmitasi raisi.

Surxondaryo viloyati

1. Bobolov Toʻra Abdiyevich, Surxondaryo viloyati hokimi.

2. Boʻtayeva Baxtigul Abdurahmatovna, Qiziriq tumanidagi 17- umumiy oʻrta taʼlim maktabi direktori.

3. Qodirov Bahodir Toʻxtayevich, “Surxon sanoat qurilish” kompaniyasi boshqaruvi raisi.

4. Sanginov Abdugʻani Abdurahmonovich, “Oʻzbekgidroenergiya” AJ boshqaruvi raisi.

5. Soatov Arziqul Chorshanbiyevich, FOʻOʻBOFMB Surxondaryo viloyati kengashi raisining keksalar va faxriylar bilan ishlash boʻyicha oʻrinbosari.

6. Toshqulov Abduqodir Hamidovich, Termiz davlat universiteti rektori.

 

Toshkent viloyati

1. Xolmatov Rustam Qurbonnazarovich — Toshkent viloyati hokimi

2. Xursanov Abdullo Xalmuradovich — Olmaliq kon-metallurgiya kombinati AJ boshqaruvi raisi—Bosh direktori

3. Toirov Maxmudjon (Mahmud Toir) —Oʻzbekiston yozuvchilari uyushmasi Toshkent viloyati boʻlimi rahbari, Oʻzbekiston xalq shoiri

4. Nizamxodjayev Zayniddin Maxamatovich — Oʻzbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senatining Fan, taʼlim, madaniyat va sport masalalari qoʻmitasi raisi

5. Burxanov Kutbidin Nukritdinovich — Oʻzbekiston Respublikasi Adliya vazirligi qoshidagi yuristlar malakasini oshirish markazi direktori

6. Kadirxanova Malika Akbarovna — “Tadbirkor ayol” uyushmasining Toshkent viloyati boʻlimi raisi

Fargʻona viloyati:

1. Shuhrat Madaminovich Gʻaniyev — Fargʻona viloyati hokimi

2. Lola Neʼmatovna Murotova — “Nurli Obod” fermer xoʻjaligi rahbari, Oʻzbekiston Qahramoni

3. Robaxon Anvarovna Mahmudova — Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining Fargʻona viloyati Xalq qabulxonasimudiri

4. Ibrohimjon Ashiraliyevich Sultonov — “Ibrohimjon gilamlari” xususiy ishlab chiqarish korxonasi rahbari

5. Topvoldi Xoldorov — Oʻzbekiston faxriylari faoliyatini ijtimoiy qoʻllab-quvvatlash “Nuroniy” jamgʻarmasi Fargʻona viloyati boʻlimi raisi

6. Enaxon Siddiqova — Oʻzbekiston Yozuvchilar uyushmasi Fargʻona viloyati boʻlimi raisi

Xorazm viloyati

1. Ermanov Farxod Urazboyevich — Xorazm viloyati hokimi

2. Durdiyeva Gavhar Salayevna —OʻzR Fanlar akademiyasi mintaqaviy boʻlimi – Xorazm Maʼmun akademiyasi ilmiy ishlar boʻyicha rais muovini

3. Kurbanov Ravshanbek Davletovich — Respublika ixtisoslashtirilgan kardiologiya markazi aksiyadorlik jamiyati direktori

4. Sadullayeva Faraxat Aminovna — “Urganch milliy tikuvchilik” oilaviy korxonasi rahbari

5. Tajiyev Baxadir Sadullayevich— Oʻzbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati Agrar, suv xoʻjaligi va ekologiya masalalari qoʻmitasi raisi

6. Sharipov Umarbek Kuronbayevich — Urganch tumani “Tillo domor” xususiy korxonasi rahbari

Qashqadaryo viloyati

1. Mirzayev Zoyir Toirovich – Qashqadaryo viloyati hokimi;

2. Irkayev Abduraxim Pandjiyevich – Qarshi davlat universiteti milliy gʻoya va maʼnaviyat asoslari kafedrasi dotsenti;

3. Fozilov Xurshid Gʻayratovich – Respublika ixtisoslashtirilgan kardiologiya markazi Qarshi filiali direktori;

4. Eshmatova Feruza Farxodovna – Oliy Majlis Qonunchilik Palatasi Xalqaro ishlar va parlamentlararo masalalari Qoʻmitasi raisi oʻrinbosari.

5. Shamsiyev Shermat Joʻraqulovich – “Muborak gazni qayta ishlash zavodi” masʼuliyati cheklangan jamiyati direktori;

6. Kurbanov Ilxam Uzakovich – “Amu-Qashqadaryo” ITXB boshligʻi;

Toshkent shahri

1. Jahongir Artikxodjayev — Toshkent shahar hokimi

2. Tanzila Norboyeva — Oʻzbekiston Respublikasi Oliy Majlis Senat Raisi

3. Dilorom Toshmuhammedova — “Oila” ilmiy-amaliy markazi direktori

4. Rustam Kalonov — “Nuroniy” jamgʻarmasi Toshkent shahar Kengashi raisi

5. Azamat Ziyo — OʻzFA Tarix instituti direktori

6. Shomansur Sagdullayev — OʻzFA Oʻsimlik moddalari kimyosi instituti direktori


Izohlar

Hozircha hech kim fikr bildirmagan. Balki Siz birinchilardan bo'larsiz?