Koronavirus pandemiyasiga qarshi kurashishda fidoyilik koʻrsatgan yurtdoshlarimizdan bir guruhini mukofotlash toʻgʻrisida

22:52 23 Iyul 2020 Hujjatlar
1081 0

Koronavirus pandemiyasi tufayli yuzaga kelgan murakkab va sinovli kunlarda hayoti va sogʻligʻini xavf ostiga qoʻyib, mavjud xatarlarga qarshi kurashish, infeksiya keng tarqalishining oldini olish, yurtimizda sanitar-epidemiologik osoyishtalikni taʼminlash ishlariga qoʻshgan munosib hissasi, oʻzining matonati, bilim va salohiyati, professional mahoratini namoyon etib, aholi salomatligini muhofaza qilish, bemorlar hayotini asrash, ularga yuksak eʼtibor va gʻamxoʻrlik koʻrsatish borasidagi alohida xizmatlari, shuningdek, oʻz burchi va qasamyodiga sodiq qolib, zimmasiga yuklangan vazifalarni bajarish yoʻlidagi ulkan jasorati va fidoyiligi uchun bir guruh yurtdoshlarimiz faxriy unvon, orden va medallar bilan mukofotlansin:

“Oʻzbekiston Respublikasida xizmat koʻrsatgan sogʻliqni saqlash xodimi” faxriy unvoni bilan

Axunov Olimjon - Namangan viloyati sanitariya-epidemiologik osoyishtalik markazi bakteriolog shifokori

Alimov Anvar Valiyevich - Respublika ixtisoslashtirilgan endokrinologiya ilmiy-amaliy tibbiyot markazi direktori

Barotova Vinera Djurayevna - Toshkent shahar OITSga qarshi kurash markazi bosh shifokori

Liverko Irina Vladimirovna - Respublika ixtisoslashtirilgan ftiziatriya va pulmonologiya ilmiy amaliy tibbiyot markazi direktorining ilmiy ishlar boʻyicha oʻrinbosari

Musabayev Erkin Isakovich - Respublika virusologiya ilmiy tekshirish instituti direktori

“Fidokorona xizmatlari uchun” ordeni bilan

Akilov Xabibulla Ataullayevich - Toshkent vrachlar malakasini oshirish instituti rektori

Atabekov Nurmat Satiniyazovich - Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Sanitariya-epidemiologik nazorati davlat inspeksiyasi boshligʻi – Oʻzbekiston Respublikasi Bosh davlat sanitariya inspektori

Djapparova Gulsim Tanirbergenovna - Konimex tumani tibbiyot birlashmasi yuqumli kasalliklar boʻlimi infeksionist shifokori, Navoiy viloyati

Imamkulov Abdukayum Bazarovich - Jarqoʻrgʻon tumani tibbiyot birlashmasining yuqumli kasalliklar boʻlimi infeksionist shifokori, Surxondaryo viloyati

Matnazarov Ismoil Saidovich - Hazorasp tumani tibbiyot birlashmasining yuqumli kasalliklar boʻlimi shifokori, Xorazm viloyati

Mengliyev Zulfitdin Davronovich - Romitan tumani markaziy shifoxonasining reanimatsiya boʻlimi anesteziolog-reanimatologi, Buxoro viloyati

Mustafayev Xayrulla - Respublika virusologiya ilmiy tekshirish instituti bosh ilmiy xodimi

Novikova Natalya Borisovna - Mirobod tumani koʻp tarmoqli poliklinikasi infeksionisti, Toshkent shahri

Ruziyev Murot Samadovich - Gʻuzor tumani tibbiyot birlashmasi yuqumli kasalliklar shifoxonasi infeksionist shifokori, Qashqadaryo viloyati

Rustamova Dildora Abdumalikovna - Toshkent tibbiyot akademiyasining koʻp tarmoqli klinikasi bosh shifokori

Tuychiyev Laziz Nadirovich - Toshkent tibbiyot akademiyasi rektori

Xudaynazarov Odilbay Abdinaimovich - Qoraqalpogʻiston Respublikasi bolalar yuqumli kasalliklari shifoxonasi shifokori

I darajali “Salomatlik” ordeni bilan

Azimov Abduvaxid Vaxabjanovich - Oʻzbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligining tibbiy taʼminot boshqarmasi boshligʻi

Almardanov Shuxrat Qudratovich - Oʻzbekiston Respublikasi Sogʻliqni saqlash vazirligi Davolash-profilaktika yordamini tashkillashtirish bosh boshqarmasining birlamchi tibbiy-sanitariya yordamini tashkillashtirish boshqarmasi boshligʻi

Asilova Muxayyo Ubayevna - Respublika virusologiya ilmiy tekshirish instituti klinikasi bosh shifokori

Axmedjanova Umida Nizamovna - Respublika shoshilinch tibbiy yordam ilmiy markazining Toshkent shahar tez tibbiy yordam stansiyasi katta shifokori

Gʻofurova Umida Raximovna - Fargʻona viloyati yuqumli kasalliklar shifoxonasi infeksionist shifokori

Dadabayev Fayzullojon Abdukaxarovich - Namangan viloyati yuqumli kasalliklar shifoxonasi shifokor-bakteriologi

Jumaniyazov Davronbek Xusainboyevich - Samarqand viloyati sogʻliqni saqlash boshqarmasi boshligʻi

Qodirova Saida Niyozovna - Buxoro viloyati bolalar koʻp tarmoqli tibbiyot markazining reanimatsiya boʻlimi hamshirasi

Mirkasimova Xolida Xafizovna - Respublika virusologiya ilmiy tekshirish instituti laboratoriyasi virusologiya boʻlimi boshligʻi

Muminov Solijon Djalilovich - Namangan viloyat sogʻliqni saqlash boshqarmasi boshligʻi

Parpiyeva Nargiza Nusratovna - Respublika ixtisoslashtirilgan Ftiziatriya va pulmonologiya ilmiy-amaliy tibbiyot markazi direktori

Saydaliyev Saydimurat Saydiganiyevich - Respublika oʻlat, karantin va oʻta xavfli yuqumli kasalliklar muhofazasi markazi direktori

Saidgaziyeva Xushnura Saidsaliyevna - Respublika virusologiya ilmiy tekshirish instituti klinikasining bolalar oʻtkir gepatit kasalliklari boʻlimi mudiri

Salixbayeva Umida Saidovna - “Dori-darmon” aksiyadorlik kompaniyasi boshqaruvi raisi

Sattarov Xasan Ilxamovich - Respublika shoshilinch tibbiy yordam ilmiy markazi kardioterapevtik reanimatsiyasi boʻlimi mudiri

Tadjibayev Gafurdjan Xodjibayevich - Respublika oʻlat, karantin va oʻta xavfli yuqumli kasalliklar muhofazasi markazining oʻlat, epidemiologiya va bakteriologiya laboratoriyasi shifokori

Xashimova Xilola Nazrullayevna - Epidemiologiya, mikrobiologiya va yuqumli kasalliklar ilmiy tekshirish instituti klinikasi infeksionist shifokori

Xusainov Baxtiyor Raxmatovich - Kitob tumani yuqumli kasalliklar shifoxonasi shifokor-infeksionisti, Qashqadaryo viloyati

Sharipova Kalbike Jumagaliyevna - Qoraqalpogʻiston Respublikasi bolalar yuqumli kasalliklar shifoxonasi shifokori

Yuldasheva Zaripa Mirmaxmudovna - Respublika virusologiya ilmiy tekshirish instituti laboratoriyasi shifokor-laboranti

II darajali “Salomatlik” ordeni bilan

Akmirzoyeva Sayyora Toshtemirovna - Samarqand viloyati yuqumli kasalliklar klinik shifoxonasi kichik tibbiy xodimi

Alimov Saxibdjan Gapparovich - Epidemiologiya, mikrobilogiya va yuqumli kasalliklar ilmiy-tekshirish instituti klinikasi shifokor-reanimatologi

Alimova Baxrinisa Axmatovna - Epidemiologiya, mikrobiologiya va yuqumli kasalliklar ilmiy tekshirish instituti klinikasi kichik tibbiy xodimi

Axmedova Dilfuza Tajikulovna - Sirdaryo viloyati sanitariya-epidemiologik osoyishtalik markazining virusologiya laboratoriyasi mudiri

Axundadayeva Yokutxon Axmetovna - Namangan viloyati yuqumli kasalliklar shifoxonasining jonlantirish boʻlimi hamshirasi

Achilova Inobat Nutfilloyevna - Kogon tumani tibbiyot birlashmasi neonatologi, Buxoro viloyati

Boymurzayev Abdisodik Islomovich - Samarqand viloyati yuqumli kasalliklar klinik shifoxonasi infeksionist shifokori

Buvabekova Dilfuzaxon Madaminovna - Andijon tumani tibbiyot birlashmasining tez tibbiy yordam boʻlimi hamshirasi, Andijon viloyati

Valnazarova Zulfiya Qummijanovna - Xorazm viloyati yuqumli kasalliklar shifoxonasining reanimatsiya boʻlimi katta hamshirasi

Gafurdjanova Naiba Nigmatovna - Sirdaryo viloyati OITSga qarshi kurash markazi laboratoriyasining katta laboranti

Djumashev Alisher Nishanbayevich - Respublika shoshilinch tibbiy yordam ilmiy markazi Toshkent shahar tez tibbiy yordam stansiyasining 1-boʻlimi shifokori

Dugamatova Dinara Temir-Bulatovna - M.M.Fedorovich nomidagi klinik sanatoriyasining diagnostik laboratoriyasi mudiri

Yeshmuratova Raʼno Yendirbayevna - U.Xalmuratov nomidagi Qoraqalpogʻiston Respublikasi koʻp tarmoqli tibbiyot markazining gematologiya boʻlimi hamshirasi

Jumayeva Dilovar Turayevna - Qashqadaryo viloyati sanitariya-epidemiologik osoyishtalik markazining virusologiya laboratoriyasi laboranti

Zaretdinova Gulayim Tilegenovna - Nukus shahar tibbiyot birlashmasiga qarashli 8-oilaviy poliklinikasi otorinolaringolog shifokori, Qoraqalpogʻiston Respublikasi

Zuxurova Shaxodat Jalilovna - Zangiota tumani tibbiyot birlashmasi tez tibbiy yordam boʻlimi shifokori, Toshkent viloyati

Ibragimxodjayeva Aliya Shavkatovna - Respublika virusologiya ilmiy tekshirish instituti klinikasining biokimyo diagnostika laboratoriyasi shifokor-laboranti

Izimbetova Anargul Axmetovna - Qoraqalpogʻiston Respublikasi koʻp tarmoqli tibbiyot markazining reanimatsiya-anesteziologiya boʻlimi shifokori

Inagamova Gulmira Nuritdinovna - Toshkent shahridagi 1-klinik shifoxonasining allergologiya boʻlimi katta hamshirasi

Iskandarov Abduxalil Muzafarovich - Marhamat tumanidagi 31-qishloq oilaviy poliklinikasi shifokori, Andijon viloyati

Kudasheva Lyudmila Vladimirovna - Oʻzbekiston Respublikasi Sogʻliqni saqlash vazirligi huzuridagi sanitariya-epidemiologik osoyishtalik agentligi bosh mutaxassisi

Kurbanov Botirjon Jurabayevich - Oʻzbekiston Respublikasi Sogʻliqni saqlash vazirligi huzuridagi sanitariya-epidemiologik osoyishtalik agentligi direktorining birinchi oʻrinbosari

Kuchkarova Sevar Abdukaxarovna - Jizzax viloyati yuqumli kasalliklar shifoxonasi hamshirasi

Qutlimuratov Bahadir Baqitbayevich - Qoraqalpogʻiston Respublikasi davlat sanitariya-epidemiologik osoyishtalik markazi
bosh shifokori

Mamatqulova Fotima Tashbayevna - Surxondaryo viloyati sanitariya-epidemiologik osoyishtalik markazining virusologiya laboratoriyasi shifokori

Masharipov Ilhambay Davlatbayevich - Yangibozor tumani tibbiyot birlashmasining yuqumli kasalliklar boʻlimi shifokori, Xorazm viloyati

Mirzayeva Fayzilatxon Neʼmatovna - Andijon viloyati yuqumli kasalliklar shifoxonasining reanimatsiya boʻlimi hamshirasi

Norbutayev Odiljon Mamadaliyevich - Respublika shoshilinch tibbiy yordam ilmiy markazining Namangan filiali sanitariya havo yoʻllari va favqulodda vaziyatlarda tibbiy yordamni tashkil etish boʻlimi mudiri

Normamatova Feruza Karshibayevna - Qashqadaryo viloyati sanitariya-epidemiologik osoyishtalik markazining bakteriolog shifokori

Norova Malohat Mustafoyevna - Qiziltepa tumani sanitariya-epidemiologik osoyishtalik markazining bakteriologiya boʻlimi laboranti, Navoiy viloyati

Pulatov Abdurashid Qaxarjonovich - Oʻrta Chirchiq tumani Oʻrtasaroy karantin zonasi davlat korxonasi oshpazi, Toshkent viloyati

Pulatova Gulnora Batirovna - 1-Markaziy konsultativ-diagnostik poliklinikasining maxsus boʻlimi otolaringolog shifokori

Riskiyev Baxtiyor - Toshkent viloyati OITSga qarshi kurash markazi bosh shifokori

Sagatova Adolat Pattoxovna - Olmazor tumanidagi 17-oilaviy poliklinika shifokori, Toshkent shahri

Saribayeva Zamira Juranovna - Jizzax viloyati sanitariya-epidemiologik osoyishtalik markazi epidemiologik monitoring va profilaktik tadbirlarni tashkil etish boʻlimi – epidemiolog vrachi

Semina Yelena Aleksandrovna - Sergeli tumani tibbiyot birlashmasi onkolog-shifokori, Toshkent shahri

Sultonov Bozorboy Oltinovich - Respublika shoshilinch tibbiy yordam ilmiy markazi Fargʻona filialining bolalar reanimatsiya boʻlimi anesteziolog-reanimatologi

Oʻrolov Oybek Absalomovich - Respublika virusologiya ilmiy tekshirish instituti klinikasi jonlantirish boʻlimi shifokori

Xamrakulov Kodirjon Akramjonovich - Paxtaobod tumani tibbiyot birlashmasining yuqumli kasalliklar boʻlimi shifokori, Andijon viloyati

Xamraqulov Uktam Xolbutayevich - Jizzax viloyati yuqumli kasalliklar shifoxonasining reanimatsiya boʻlimi mudiri

Xashimova Saodat Sakidjonovna - Epidemiologiya, mikrobiologiya va yuqumli kasalliklar ilmiy tekshirish instituti klinikasi hamshirasi

Xodjayeva Aziza Shabatovna - Toshkent shahri “De-factum laboratories” klinikasi shifokori

Xodjiyev Akmaljon Anvar oʻgʻli - 1-Markaziy konsultativ-diagnostik poliklinikasining tez tibbiy yordam boʻlimi katta feldsheri

Xomidov Faxriddin Mirzoumarovich - Sirdaryo viloyati yuqumli kasalliklar shifoxonasining reanimatsiya boʻlimi reanimator-anesteziologi

Xusanov Anvar Mirzakbarovich - 1-Respublika klinik shifoxonasi bosh shifokori

Hamroyeva Zebiniso Asrorovna - Samarqand viloyati yuqumli kasalliklar klinik shifoxonasi hamshirasi

Choriyeva Ramila Gaybullayevna - Mirishkor tumani Jeynov shifoxonasi umumiy amaliyot shifokori, Qashqadaryo viloyati

Shayimov Ravshan Yuldashovich - Angor tumani tibbiyot birlashmasiga qarashli yuqumli kasalliklar boʻlimi mudiri, Surxondaryo viloyati

Yunusova Uzeynaxon Yaxyaxonovna - Fargʻona viloyati yuqumli kasalliklar shifoxonasi hamshirasi

Yakubov Axmadjon - Fargʻona viloyat sanitariya-epidemiologik osoyishtalik markazi bosh shifokori

“Jasorat” medali bilan

Djumaniyazova Zulfiya Yuldashovna (marhum) - Respublika shoshilinch tibbiy yordam ilmiy markazi Qoraqalpogʻiston filiali nevrologiya boʻlimi katta hamshirasi

Nafasov Shavkat Nasirovich (marhum) - Ichki ishlar vazirligi Migratsiya va fuqarolikni rasmiylashtirish bosh boshqarmasining boʻlim boshligʻi

Tuxtayeva Feruza Askarovna (marhum) - Olmazor tumanidagi 18-oilaviy poliklinikasi katta hamshirasi, Toshkent shahri

Uralov Alisher Tashkuvatovich (marhum) - Yakkasaroy tumanidagi markaziy poliklinikasi ultratovush tashxisi shifokori, Toshkent shahri

Xamraqulov Botir Jabborovich (marhum) - Respublika shoshilinch tibbiy yordam ilmiy markazi Jizzax filiali direktorining davolash ishlari boʻyicha oʻrinbosari

Shamaxmudov Aʼloxon Abzalovich (marhum) - Toshkent shahar Ichki ishlar bosh boshqarmasi Moliya va moddiy-texnika taʼminoti boshqarmasi boʻlim boshligʻining oʻrinbosari

“Sodiq xizmatlari uchun” medali bilan

Abdullayev Anvar Abduraxmanovich - Xorazm viloyati Favqulodda vaziyatlar boshqarmasi radiatsion, kimyoviy va tibbiy – biologik muhofazani tashkil etish boʻlimi boshligʻi

Abdullayev Odiljon Axmadovich - Andijon viloyati yuqumli kasalliklar shifoxonasi 7-boʻlim shifokori

Azadyan Georgiy Djivanshirovich - Samarqand shahar tibbiyot birlashmasi tez tibbiy yordam boʻlimi haydovchisi, Samarqand viloyati

Akramov Odil Rustamovich - Gʻijduvon tumani tibbiyot birlashmasi tez tibbiy yordam boʻlimi feldsheri, Buxoro viloyati

Allamurodov Gʻayrat - Qashqadaryo viloyati Qamashi tumani tibbiyot birlashmasining tez tibbiy yordam boʻlimi feldsheri

Axmedov Rafael Madraximovich - Oʻzbekiston Respublikasi Qurolli Quchlari Bosh shtabi radiatsion, kimyoviy, biologik muhofaza qoʻshinlari boʻlimi boshligʻining oʻrinbosari

Axmedov Xasanboy Arabovich - Andijon tumani tibbiyot birlashmasi tez tibbiy yordam boʻlimi haydovchisi, Andijon viloyati

Axmedova Nilufar Adiljonovna - Namangan viloyati sanitariya-epidemiologik osoyishtalik markazi virusolog shifokori

Ashirmatov Isomitdin Yuldashovich - Jizzax shahar tibbiyot birlashmasi boshligʻi, Jizzax viloyati

Bazarova Shaxsanam Kamildjanovna - Xorazm viloyati endokrinologiya dispanserining biokimyo laboratoriyasi laboranti

Boboyev Toʻra Joʻrayevich - Buxoro viloyati yuqumli kasalliklar shifoxonasi tibbiy feldsheri

Dolimov Toxirbek Kenjabek oʻgʻli - Epidemiologiya, mikrobiologiya va yuqumli kasalliklar ilmiy-tekshirish instituti klinikasi boʻlim mudiri

Zaitov Iskander Ravilyevich - Respublika virusologiya ilmiy tekshirish instituti laboratoriyasi virusolog shifokori

Zokirova Xolidaxon Abduvaxitovna - Yashnobod tumani sanitariya-epidemiologik osoyishtalik markazi epidemiologik monitoring va profilaktika tadbirlarini tashkil etish boʻlimi laboranti, Toshkent shahri

Ziyneshov Rinatdin Kutlimuratovich - Qoraqalpogʻiston Respublikasi Favqulodda vaziyatlar boshqarmasi Nukus shahar boʻlimi instruktor-qutqaruvchisi

Ibragimov Nematjon Komiljonovich - Toshkent tibbiyot akademiyasining anesteziologiya va reanimatologiya kafedrasi mudiri

Ibragimov Turakul Xakberdiyevich - Sirdaryo viloyati sogʻliqni saqlash boshqarmasi avtoxoʻjaligi haydovchisi

Imamnazarova Mashkura Yegamnazarovna - Oʻzbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi sanitariya–epidemiologiya nazorati markazi bakteriologiya boʻlinmasi boshligʻi

Imamov Otabek Sunnatovich - Toshkent viloyati teri-tanosil kasalliklari dispanseri bosh shifokori

Irgasheva Zebiniso Dilmuradovna - Qashqadaryo viloyati yuqumli kasalliklar shifoxonasi reanimatsiya boʻlimi hamshirasi

Irgashov Akram Akbarovich - Respublika ixtisoslashtirilgan Ftiziatriya va pulmonologiya ilmiy-amaliy tibbiyot markazining oʻpka sili diagnostika boʻlimi mudiri

Islamov Alisher Sadriddinovich - Toshkent shahri “Akfa medline” xususiy klinikasi yetakchi mutaxassisi

Kamalov Bekzod Nigmatbekovich - Toshkent viloyati Ichki ishlar bosh boshqarmasi 22-sonli jazoni ijro etish koloniyasi boʻlim boshligʻi

Karaboyev Nurali Jurakulovich - Oʻzbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism radiatsion, kimyoviy, biologik muhofaza guruhining maxsus ishlov berish seksiyasi komandiri

Karimov Feruz Farxadovich - Oʻrta Chirchiq tumani Oʻrtasaroy karantin zonasi davlat korxonasi direktori, Toshkent viloyati

Kasimov Jaloliddin Sadreddinovich - Namangan viloyati yuqumli kasalliklar shifoxonasi anesteziolog-reanimatologi

Kuziyev Baxtiyor Raximovich - Respublika shoshilinch tibbiy yordam ilmiy markazi Toshkent shahar tez tibbiy yordam stansiyasi katta shifokori

Kuljanova Malika Mirxosilovna - Respublika ixtisoslashtirilgan akusherlik va ginekologiya ilmiy-amaliy tibbiyot markazining chaqaloqlar patologiyasi boʻlimi katta hamshirasi

Kurbanov Begali Turdaliyevich - Oʻzbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi Transportda xavfsizlikni taʼminlash bosh boshqarmasi muhim topshiriqlar boʻyicha inspektori

Qahhorov Axmad Azimovich - Buxoro viloyati Buxoro tumani IIB huquqbuzarliklar profilaktikasi boʻlinmasi tayanch punktlari profilaktika katta inspektori

Madaliyev Saloxiddin Umaraliyevich - Oʻzbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi Fargʻona viloyati boʻyicha boshqarmasining harbiy qism guruh mutaxassisi

Mamatxakimov Tajimurot Xayitovich - Shoʻrchi tumani yuqumli kasalliklar shifoxonasi infeksionist shifokori, Surxondaryo viloyati

Maxmudova Nasiba Ishmuradovna - Respublika shoshilinch tibbiy yordam ilmiy markazi Toshkent shahar tez tibbiy yordam stansiyasi boʻlim boshligʻi

Mirzaliyev Mirtemir Niyazovich - Epidemiologiya, mikrobiologiya va yuqumli kasalliklar ilmiy tekshirish instituti klinikasi elektrigi

Nasretdinov Umid - Respublika shoshilinch tibbiy yordam ilmiy markazi Toshkent shahar tez tibbiy yordam stansiyasi bosh shifokori oʻrinbosari

Paluaniyazov Muratbay Kudaybergenovich - Qoraqalpogʻiston Respublikasi Sogʻliqni saqlash vazirligining Maxsus va tibbiy yordam avtokorxonasi haydovchisi

Pankratova Natalya Aleksandrovna - M.M.Fedorovich nomidagi klinik sanatoriyasining diagnostik laboratoriyasi katta hamshirasi

Pardayeva Dilfuza Achilovna - Sirdaryo viloyati yuqumli kasalliklar shifoxonasi jonlantirish boʻlimi kichik tibbiy xodimi

Radjapov Jasurbek Bazarbayevich - Oʻzbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi Markaziy harbiy okrugining radiatsion, kimyoviy, biologik muhofaza xizmati boshligʻi

Razzakov Nazirjon Mutalibovich - Andijon viloyati Favqulodda vaziyatlar boshqarmasi radiatsion, kimyoviy va tibbiy – biologik muhofazani tashkil etish boʻlimi katta ofitseri

Rasulov Bahodir Qahramonovich - Respublika shoshilinch tibbiy yordam ilmiy markazining Uchtepa tumani tez tibbiy yordam 4-boʻlim boshligʻi, Toshkent shahri

Raxmanov Xusniddin Sharipovich - Chilonzor tibbiyot kolleji direktori, Toshkent shahri

Samiyev Kaxramon Abdukaxxorovich - Oʻzbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi vzvodining maxsus ishlov berish seksiyasi komandiri

Soxibnazarov Mudarisjon Matlabjonovich - Samarqand viloyati Favqulodda vaziyatlar boshqarmasi radiatsion, kimyoviy va tibbiy-biologik muhofazani tashkil etish boʻlimi texnigi

Tadjiyev Botir Mirxashimovich - Epidemiologiya, mikrobiologiya va yuqumli kasalliklar ilmiy-tekshirish instituti direktori

Tirkashev Murodjon Mamurovich - Fargʻona viloyati Ichki ishlar boshqarmasi patrul-post xizmati va jamoat tartibini saqlash boshqarmasi boʻlinma komandiri 

Toshxojayev Xamidullo Xabibullayevich - Oʻzbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi Fargʻona viloyati qoʻriqlash boshqarmasi guruh safdor-xodimi

Turgunov Ixtiyor Baxtiyorovich - Oʻzbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi Toshkent shahar qoʻriqlash boshqarmasining Yashnobod tumani boʻyicha sektor safdor-xodimi

Urunbayev Ruslan Maxmudjonovich - Oʻzbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi Sirdaryo viloyati qoʻriqlash boshqarmasi guruh katta mutaxassisi

Usmonov Baxtiyor Shermirzayevich - Andijon shahri boʻyicha Ichki ishlar organlari faoliyatini muvofiqlashtirish boshqarmasi Jinoyat qidiruv boʻlimi tezkor vakili

Fayzullayev Xayrullo Norkulovich - Virusologiya ilmiy tekshirish instituti klinikasi jonlantirish boʻlimi mudiri

Xaliqova Roziya Djabarovna - Surxondaryo viloyati yuqumli kasalliklar shifoxonasi reanimatsiya boʻlimi hamshirasi

Xaritonov Aleksey Sergeyevich - 1-Markaziy konsultativ-diagnostik poliklinikasining tez tibbiy yordam boʻlimi mudiri

Xudaykulov Ulugbek Parmonovich - Navoiy viloyati Xatirchi tumani ichki ishlar boʻlimi huquqbuzarliklar profilaktikasi boʻlimi profilaktika katta inspektori

Say Svetlana Afanasiyevna - Oʻzbekiston Respublikasi Sogʻliqni saqlash vazirligi huzuridagi sanitariya-epidemiologik osoyishtalik agentligi shifokori

Sherov Baxodir Narziqulovich - Buxoro viloyati yuqumli kasalliklar shifoxonasi reanimatsiya boʻlimi boshligʻi

Shirinbayev Narzulla Shukurboyevich - Oʻzbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi Markaziy harbiy klinik gospitali katta ordinatori

Eshnazarov Sulton Ermatovich - Tibbiyot bosh boshqarmasining snitariya-epidemiologiya nazorati boshqarmasi bakteriologiya laboratoriyasi mudir

“Sogʻlom turmush” medali bilan

Axmedova Shaxnoza Xayrullayevna - Respublika virusologiya ilmiy tekshirish instituti shifokor-laboranti

Boboxanova Dildora Ismoiljonovna - Asaka tumani sanitariya-epidemiologiya osoyishtalik markazining bakteriologiya laboratoriyasi laboranti, Andijon viloyati

Gulyamova Moxira Ravshanovna - Epidemiologiya, mikrobiologiya va yuqumli kasalliklar ilmiy tekshirish instituti klinikasi hamshirasi

Jamolov Mexriddin Muyidinovich - Buxoro viloyati koʻp tarmoqli tibbiyot markazining reanimatsiya boʻlimi anesteziolog- reanimatologi

Joʻrayev Baxtiyor Choriyevich - Respublika shoshilinch tibbiy yordam ilmiy markazi Surxondaryo filiali tez tibbiy yordam boʻlimi feldsheri

Ibragimov Gʻofirjon Zokirovich - Andijon viloyati yuqumli kasalliklar shifoxonasi infeksionist shifokori

Ibragimova Tursunoy Vaxobovna - Yozyovon tumani tibbiyot birlashmasi yuqumli kasalliklar boʻlimi hamshirasi, Fargʻona viloyati

Ikramova Yokut Saloxitdinovna - Namangan viloyati yuqumli kasalliklar shifoxonasi kichik tibbiyot xodimi

Imomnazarova Djamilya Tursunbayevna - Angren shahar tibbiyot birlashmasining yuqumli kasalliklar boʻlimi kichik tibbiy xodimi, Toshkent viloyati

Ismoilov Umed Yusupovich - Virusologiya ilmiy tekshirish instituti ambulator poliklinika, diagnostika - Gepatologiya markazi infeksionist shifokori

Ismoilov Shuxrat Mirzoravshanovich - Kitob tumani tibbiyot birlashmasining yuqumli kasalliklar shifoxonasi infeksionist shifokori, Qashqadaryo viloyati

Itolmasova Guljohon Murodillayevna - Qashqadaryo viloyati yuqumli kasalliklar shifoxonasining reanimatsiya boʻlimi kichik tibbiy xodimi

Kurbanova Bernara Gafurovna - Respublika ixtisoslashtirilgan kardiologiya ilmiy-amaliy tibbiyot markazining rentgenologiya boʻlimi shifokori

Kutibayeva Gulfiya Menlibayevna - Respublika shoshilinch tibbiy yordam ilmiy markazi Qoraqalpogʻiston filialining reanimatsiya boʻlimi shifokori

Lukmonova Gulchiroy Kilichevna - Samarqand viloyati yuqumli kasalliklar klinik shifoxonasi reanimatologi

Madaminov Alisher Xakimboyevich - Qoraqalpogʻiston Respublikasi bolalar yuqumli kasalliklar shifoxonasi shifokori

Mamayusupova Mamlakat Arzikulovna - Jizzax viloyati sanitariya-epidemiologiya osoyishtalik markazi virusologiya laboratoriyasi kichik tibbiy xodimi

Mamutova Abadan Iskenderovna - Respublika shoshilinch tibbiy yordam ilmiy markazi Qoraqalpogʻiston filiali tez tibbiy yordam boʻlimi shifokori

Matkarimov Matkarim Roʻzimbayevich - Toshkent shahar 2-bolalar jarrohlik klinik shifoxonasi reanimatsiya va anesteziologiya boʻlimi reanimatolog-anesteziologi

Matnazarova Muxabbat Karimovna - Yangiariq tumani tibbiyot birlashmasining yuqumli kasalliklar boʻlimi hamshirasi, Xorazm viloyati

Mirzayeva Dilshoda Zakirjonovna - Jalaquduq tumani sanitariya-epidemiologiya osoyishtalik markazi dezinstruktori, Andijon viloyati

Mirzakulova Xolida Xidirnazarovna - Sirdaryo viloyati sanitariya-epidemiologiya osoyishtalik markazining virusologiya laboratoriyasi shifokor virusologi

Mustakimova Mohira Raxmatbekovna - Epidemiologiya, mikrobiologiya va yuqumli kasalliklar ilmiy tekshirish instituti klinikasi kichik tibbiy xodimi

Nazarova Raʼno Rashidovna - Qarshi shahar koʻp tarmoqli markaziy poliklinikasi yuqumli kasalliklar shifokori, Qashqadaryo viloyati

Narziyeva Sarat Istamovna - Respublika shoshilinch tibbiy yordam ilmiy markazi Navoiy filialining shoshilinch xirurgiya boʻlimi kichik tibbiy xodimi

Patxullayeva Mukaddas Tulanovna - Bektemir tumani sanitariya-epidemiologiya osoyishtalik markazining bakteriologiya laboratoriyasi laboranti, Toshkent shahri

Raimjonova Gulnora - Respublika shoshilinch tibbiy yordam ilmiy markazi Toshkent shahar tez tibbiy yordam stansiyasi katta hamshirasi

Saydullayeva Dilafruz Sirojidinovna - Respublika shoshilinch tibbiy yordam ilmiy markazi Toshkent viloyati filiali bosh hamshirasi

Saparova Muxabbat Yerdashevna - Toshkent viloyati OITSga qarshi kurashish markazi epidemiolog shifokori

Solijonova Moxira Gʻofurjonovna - Fargʻona viloyati yuqumli kasalliklar shifoxonasining virusli gepatitlar boʻlimi kichik tibbiy xodimi

Toshboltayeva Bozorgul Yusupovna - Surxondaryo viloyati yuqumli kasalliklar shifoxonasining biokimyo laboratoriyasi boʻlimi boshligʻi

Turadjanova Xulkar Adildjanovna - Namangan viloyati sanitariya-epidemiologiya osoyishtalik markazi laboranti

Umarova Maloxat Djurayevna - Qibray tumanidagi 24-qishloq oilaviy poliklinikasi hamshirasi, Toshkent viloyati

Xakimova Umida Rixsibayevna - Toshkent shahar tez tibbiy yordam stansiyasi 1-boʻlimi hamshirasi

Xamrayeva Marina Nikolayevna - Sergeli tumani tibbiyot birlashmasi rentgenolog-shifokori, Toshkent shahri

Xolikov Kayum Sobirovich - Samarqand viloyati yuqumli kasalliklar shifoxonasi infeksianist-reanimatologi

Xolmuratov Erkinjon Suyundiqovich - Jizzax viloyati sanitariya-epidemiologik osoyishtalik markazining oʻta xavfli yuqumli kasalliklar laboratoriyasi laboranti

Chorshayeva Tamara Achilovna - Surxondaryo viloyati koʻp tarmoqli tibbiyot markazining anesteziologiya-reanimatsiya va intensiv terapiya boʻlimi hamshirasi

Esanova Zarifa Eshmamatovna - Respublika ixtisoslashgan onkologiya va radiologiya ilmiy-amaliy tibbiyot markazi Navoiy filiali onkolog shifokori, Navoiy viloyati

Eshchanov Ikrom Dushamovich - Shovot tumani tibbiyot birlashmasi yuqumli kasalliklar boʻlimi shifokori, Xorazm viloyati

Yusupov Tangribergan Jabbargonovich - Respublika shoshilinch tibbiy yordam ilmiy markazi Samarqand filiali neyroreanimatsiya boʻlimi shifokori

“Shuhrat” medali bilan

Abduqaxorova Nasiba Durisaliyevna - Boʻka tumani 8-qishloq oilaviy poliklinikasi patronaj hamshirasi, Toshkent viloyati

Abduxoliqov Xusniddin Rustam oʻgʻli - Sirdaryo viloyati Ichki ishlar boshqarmasi Patrul-post xizmati va jamoat tartibini saqlash boshqarmasi boʻlinma komandiri 

Abrayeva Nilufar Umarovna - Qashqadaryo viloyati Ichki ishlar boshqarmasi tibbiyot boʻlimi sanitariya-epidemiologiya nazorat markazi katta shifokor-epidemiologi

Aribjanov Sardor Odilovich - Jizzax viloyat Ichki ishlar boshqarmasi Patrul-post xizmati va jamoat tartibini saqlash boshqarmasi guruh komandiri

Axroriy Manuchexr Abdumuxammadzoda - Soʻx tumani sanitariya-epidemiologik osoyishtalik markazi bosh shifokori, Fargʻona viloyati

Bayotov Botirjon Nuʼmonjonovich - Namangan viloyati Yangiqoʻrgʻon tumani ichki ishlar boʻlimi huquqbuzarliklar profilaktikasi boʻlinmasi boshligʻi

Beknazarov Alisher Latifovich - Oʻzbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi Jizzax viloyati qoʻriqlash boshqarmasining alohida batalyoni guruh komandiri

Boranbayev Azat Tlepbayevich - Qoraqalpogʻiston Respublikasi Nukus shahar ichki ishlar organlari faoliyatini muvofiqlashtirish boshqarmasi profilaktika katta inspektori

Butaboyev Abdulaziz Abdullajanovich - Oʻzbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism kimyogar-haydovchisi

Gareyev Ramil Faridovich - Respublika virusologiya ilmiy tekshirish instituti referens laboratoriyasi shifokor-laboranti

Gʻafforova Durdona Ilxomjonovna - Samarqand viloyati yuqumli kasalliklar shifoxonasi hamshirasi

Gulboyev Roʻzimat Maxmadali oʻgʻli - Angren shahar 4-oilaviy poliklinikasi umumiy amaliyot shifokori, Toshkent viloyati

Djabbarova Durdona Sarabekovna - Respublika shoshilinch tibbiy yordam ilmiy markazi Jizzax filiali tez tibbiy yordam boʻlimi shifokori

Djanayev Gʻayrat Yusupovich - Toshkent tibbiyot akademiyasi farmakologiya kafedrasi assisenti

Jurayev Xayotjon Xomidjon oʻgʻli - Oʻzbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi Harbiy-texnik instituti qoʻriqlash va taʼminlash batalyoni komandirining oʻrinbosari

Yoʻldoshev Alimardon Ulugʻbek oʻgʻli - Xorazm viloyati Ichki ishlar boshqarmasi yoʻl harakati xavfsizligi boshqarmasi yoʻl-patrul xizmati otryadi guruh komandiri 

Kudratullayev Dostonbek Shuxratilla oʻgʻli - Toshkent shahar Ichki ishlar bosh boshqarmasi patrul-post xizmati va jamoat tartibini saqlash boshqarmasi otryad haydovchisi

Qaxorov Zoxidjon Eminovich - Oʻzbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi Qashqadaryo viloyati boʻyicha boshqarmasining harbiy qismi guruh mutaxassisi

Qodirova Gavharxon Obidovna - Namangan viloyati sanitariya-epidemiologik osoyishtalik markazi bakteriologiya laboratoriyasi kichik tibbiy xodimi

Mavlonov Yarash Ergashevich - Navoiy viloyati Favqulodda vaziyatlar boshqarmasi radiatsion, kimyoviy va tibbiy-biologik muxofaza tashkil etish boʻlimi katta ofitseri

Mayliyeva Irodaxon Shonazarovna - Xorazm viloyati yuqumli kasalliklar shifoxonasining jonlantirish boʻlimi laboranti

Matkarimova Xilola Joʻraboyevna - Namangan viloyati sanitariya-epidemiologiya osoyishtalik markazi shifokor-bakteriologi

Matyakubova Gulnara Jabbarbergenovna - Qoraqalpogʻiston Respublikasi bolalar yuqumli kasalliklar shifoxonasi hamshirasi

Nurmonova Raxima Abduganiyevna - Samarqand viloyat yukumli kasalliklar klinik shifoxonasi xona bekasi

Omonov Soxib Kaxramonovich - Buxoro viloyati OITSga qarshi kurash markazi laboratoriyasi shifokor-laboranti

Panjiyeva Maʼrifat Maxmarajabovna - Dehqonobod tumani tibbiyot birlashmasining yuqumli kasalliklar boʻlimi hamshirasi, Qashqadaryo viloyati

Poʻlatov Zokir Poyonovich - Uchtepa tumani tibbiyot birlashmasining tez yordam stansiyasi haydovchisi, Toshkent shahri

Pulatova Nodira Kodiraliyevna - Respublika virusologiya ilmiy tekshirish institutining jonlantirish boʻlimi shifokori

Ravshanov Lochinbek Ashurovich - Oʻzbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism seksiya komandiri

Raxmatullayeva Umida Baxtiyarovna - Yuqori Chirchiq tumani tibbiyot birlashmasining shoshilinch tez tibbiy yordam boʻlimi kichik tibbiy xodimi, Toshkent viloyati

Raxmatulloyev Jasur Mamasoliyevich - Samarqand viloyati Toyloq tumani ichki ishlar boʻlimi huquqbuzarliklar profilaktikasi boʻlinmasi tayanch punktlari profilaktika katta inspektori

Rahmatov Bahodir Baxtiyor oʻgʻli - Qashqadaryo viloyati yuqumli kasalliklar shifoxonasi infeksionist shifokori

Rovshanov Bunyod Utkirovich - Tibbiyot bosh boshqarmasi Sanitariya-epidemiologiya nazorati boshqarmasining epidemiologiya boʻlimi mudiri

Rozimuratov Alisher Nurmuratovich - Toshkent shahar Ichki ishlar bosh boshqarmasi yoʻl harakati xavfsizligi boshqarmasining guruh katta inspektori

Saytov Aral Umbetbayevich - Nukus shahar tibbiyot birlashmasi kardiologi, Qoraqalpogʻiston Respublikasi

Sidikov Aʼzamxon Boymirzayevich - Namangan viloyati sogʻliqni saqlash boshqarmasi avtokorxonasining tez tibbiy yordam boʻlimi haydovchisi

Sodikov Saidkamol Saidmuratovich - Ichki ishlar vazirligi Transportda xavfsizlikni taʼminlash bosh boshqarmasi boʻlim kichik inspektori

Solijonov Shukrilla Ergashboyevich - Andijon viloyat yuqumli kasalliklar shifoxonasi bosh shifokori oʻrinbosari

Tulebayev Erk Alimjanovich - Toshkent viloyati sogʻliqni saqlash boshqarmasi ixtisoslashtirilgan avtobazasining Oʻrta Chirchiq tumani tibbiy xizmat haydovchisi

Umarov Farid Nusiratovich - Surxondaryo viloyati yuqumli kasalliklar shifoxonasi infeksionist shifokori

Umrbekov Gʻolibjon Gʻayratbekovich - Namangan viloyati Favqulodda vaziyatlar boshqarmasi radiatsion kimyoviy va tibbiy-biologik muhofazani tashkil etish boʻlimi boshligʻi

Urazbayev Oybek Aminbayevich - Buxoro viloyati Favqulodda vaziyatlar boshqarmasi radiatsion, kimyoviy va tibbiy-biologik muhofazani tashkil etish boʻlimi boshligʻi

Usmanova Zuxra Abdubasitovna - Oʻzbekiston Respublikasi Sogʻliqni saqlash vazirligi huzuridagi sanitariya-epidemiologik osoyishtalik agentligi yetakchi mutaxassisi

Usmonov Oybek Toʻrayevich - Qorakoʻl tumanidagi “Yo.Safarov” qishloq vrachlik punkti umumiy amaliyot shifokori, Buxoro viloyati

Xabibullayev Sanjar Murodilla oʻgʻli - Namangan viloyati sanitariya-epidemiologiya osoyishtalik markazi shifokor virusologi

Xajiyev Oybek Nuraddin oʻgʻli - Yangiariq tumani tibbiyot birlashmasi tez yordam boʻlimi haydovchisi, Xorazm viloyati

Xakimova Oʻgʻiloy Maxamatshokirovna - Izboskan tumani sanitariya-epidemiologiya osoyishtalik markazining bakteriologiya laboratoriyasi laboranti, Andijon viloyati

Xaldarov Gʻayratjon Kudrat oʻgʻli - Oʻzbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi harbiy qism maxsus operatsiyalar guruhi ofitseri

Hojimurodov Davlat Istamovich - Buxoro viloyati sogʻliqni saqlash boshqarmasi avtoxoʻjaligi haydovchisi

Xolmatova Mavluda Obidovna - Andijon viloyati yuqumli kasalliklar shifoxonasi hamshirasi

Xomidov Boʻriboy Imomali oʻgʻli - Oʻzbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi Qoraqalpogʻiston Respublikasi boʻyicha boshqarmasi guruh komandiri

Xosilova Muqaddas Qobilovna - Zangiota tumani tibbiyot birlashmasining “Nazarbek” yuqumli kasalliklar shifoxonasi hamshirasi, Toshkent viloyati

Xoʻjaqulova Muqaddas Xushiyevna - Oʻzbekiston Respublikasi Sogʻliqni saqlash vazirligi huzuridagi sanitariya-epidemiologik osoyishtalik agentligi boʻlim mudiri

Xujaxmedov Jamoliddin Djalolovich - Toshkent shahri “Genotexnogiya” masʼuliyati cheklangan jamiyati direktori

Xurramov Isroil Shananovich - Surxondaryo viloyati Ichki ishlar boshqarmasi yoʻl harakati xavfsizligi boshqarmasi guruh katta inspektori

Hamroyev Farrux Ravshan oʻgʻli - Respublika OITS ga qarshi kurash markazining epidemiologik monitoring boʻlimi shifokor epidemiologi

Choriyeva Oʻgʻilshod Xujayor qizi - Surxondaryo viloyati yuqumli kasalliklar shifoxonasining havo-tomchi boʻlimi hamshirasi

Chorshanbiyev Xoliqberdi Panjiyevich - Surxondaryo viloyati sogʻliqni saqlash boshqarmasining maxsus va tez tibbiy yordam avtokorxonasi haydovchisi

Shadjalilov Aziz Baxtiyorovich - Oʻzbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism aviatsiya eskadrilyasi komandiri

Shafayziyev Ravshan Shamansurovich - Respublika shoshilinch tibbiy yordam ilmiy markazining Toshkent shahar tez tibbiy yordam stansiyasi anesteziologiya va reanimatsiya koʻchma brigada feldsheri

Shektibayeva Dinara Temirxanovna - Zarafshon shahar tibbiyot birlashmasi xoʻjalik bekasi, Navoiy viloyati

Shomurodov Umidjon Salimovich - Sirdaryo viloyati Favqulodda vaziyatlar boshqarmasi radiatsion, kimyoviy va tibbiy-biologik muhofazani tashkil etish boʻlimi katta ofitseri

Ergasheva Sevara Tulkinjonovna - Samarqand viloyati yuqumli kasalliklar shifoxonasi hamshirasi

Yuldashev Davlatbek Abdulxoshim oʻgʻli - Respublika shoshilinch tibbiy yordam ilmiy markazining Toshkent shahar tez tibbiy yordam stansiyasi katta shifokori

Yusupov Kabir Xusanovich - Olmaliq shahar tibbiyot birlashmasining shoshilinch tibbiy yordam boʻlimi shifokori, Toshkent viloyati

Yarbekov Dilmurod Ulugʻmuratovich - Zangiota tumani IIB 6-ichki ishlar boʻlimi profilaktika inspektori, Toshkent viloyati

Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Sh. Mirziyoyev

Tavsiya etamiz

Izohlar

Hozircha hech kim fikr bildirmagan. Balki Siz birinchilardan bo'larsiz?