Ўқитувчи ва мураббийлар куни муносабати билан таълим-тарбия тизимида алоҳида ўрнак кўрсатган ходимлардан бир гуруҳини мукофотлаш тўғрисида
  • 28 Сентябрь 2017

Ўқитувчи ва мураббийлар куни муносабати билан таълим-тарбия тизимида алоҳида ўрнак кўрсатган ходимлардан бир гуруҳини мукофотлаш тўғрисида

Ўзбекистон Республикаси Президентининг Фармони

Мамлакатимизда ёш авлоднинг интеллектуал ва маънавий салоҳиятини юксалтириш, таълим тизимини замон талаблари асосида такомиллаштириш, соҳага доир ислоҳотларни муваффақиятли амалга ошириш ишларига қўшган салмоқли ҳиссаси, ёшларга илм-фан асослари ва замонавий касб-ҳунарларни ўргатиш, уларни она Ватанга муҳаббат, истиқлол ғояларига садоқат руҳида тарбиялаш борасидаги кўп йиллик фидокорона хизматлари ҳамда ижтимоий ҳаётдаги фаол иштироки учун қуйидагиларга фахрий унвонлар берилсин:

«Ўзбекистон Республикаси халқ ўқитувчиси»

Вохидова Назокат Шариповна — Шаҳрисабз туманидаги 78-умумий ўрта таълим мактабининг бошланғич синф ўқитувчиси, Қашқадарё вилояти

Гафарова Фируза Джалаловна — Самарқанд шаҳридаги 6-умумий ўрта таълим мактабининг математика фани ўқитувчиси, Самарқанд вилояти

«Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган халқ таълими ходими»

Марахимов Икрамжон Абдурахимович — Тошлоқ туманидаги 1-ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактаб-интернатининг физика фани ўқитувчиси, Фарғона вилояти

Шапулатов Зиядулла Ишкулович — Ангор туманидаги 8-умумий ўрта таълим мактабининг она тили ва адабиёт фани ўқитувчиси, Сурхондарё вилояти

«Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган ёшлар мураббийси»

Акрамова Дилоромхон — Наманган шаҳридаги «Обод» маҳалла фуқаролар йиғинининг диний маърифат ва маънавий-ахлоқий тарбия масалалари бўйича маслаҳатчиси, Наманган вилояти

Ахунов Уктамжон — «Нуроний» жамғармасининг Андижон вилояти бўлими раиси

Кенжабоев Мирза Тўйчиевич (Мирзо Кенжабек) — Ўзбекистон Ёзувчилар уюшмаси аъзоси, шоир, таржимон

Литвинова Ольга Ивановна — Яшнобод туманидаги 166-умумий ўрта таълим мактаби директори, Тошкент шаҳри

Пак Ларина Михайловна — Зомин туманидаги 60-умумий ўрта таълим мактабининг инглиз тили фани ўқитувчиси, Жиззах вилояти

Уватов Убайдулла — Имом Термизий халқаро илмий-тадқиқот маркази директори

«Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган спорт устози»

Тангрибергенов Хамид Эркинович — Республика олий спорт маҳорати мактабининг бокс бўйича мураббийи

Юртимизда таълим соҳасини ривожлантириш, ўқув жараёнига илғор педагогик ва ахборот-коммуникацион технологияларни кенг жорий этиш, чуқур билим ва замонавий касб-ҳунарга эга малакали кадрларни тайёрлаш ишларига қўшган муносиб ҳиссаси, мустақил фикрлайдиган, замон билан ҳамнафас, иқтидорли, соғлом ва баркамол авлодни вояга етказиш, уларни ватанпарварлик, миллий ва умуминсоний қадриятларга ҳурмат руҳида тарбиялашдаги катта хизматлари учун қуйидагилар мукофотлансин:

«Фидокорона хизматлари учун» ордени билан

Базарова Дилором Маматқуловна — Жомбой туманидаги 23-умумий ўрта таълим мактабининг она тили ва адабиёт фани ўқитувчиси, Самарқанд вилояти

Нурллаева Гулчехра Атабаевна — Хива туризм касб-ҳунар коллежининг махсус фан ўқитувчиси, Хоразм вилояти

Эшанкулова Зоя Эрмановна — Оҳангарон туманидаги 10-умумий ўрта таълим мактабининг математика фани ўқитувчиси, Тошкент вилояти

«Меҳнат шуҳрати» ордени билан

Абдуллаев Мухтор Саъдуллаевич — Янгиариқ туманидаги 9-умумий ўрта таълим мактабининг кимё фани ўқитувчиси, Хоразм вилояти

Абдуллаева Малика Эркиновна — Учтепа туманидаги 14-умумий ўрта таълим мактабининг инглиз тили фани ўқитувчиси, Тошкент шаҳри

Арзуова Несибели Жандуллаевна — Нукус политехника касб-ҳунар коллежининг махсус фан ўқитувчиси, Қорақалпоғистон Республикаси

Зиядуллаева Малохат Эгамбердиевна — Бахмал туманидаги 5-умумий ўрта таълим мактабининг физика фани ўқитувчиси, Жиззах вилояти

Соатова Бувалма Умирзаковна — Мирзаобод туманидаги 21-умумий ўрта таълим мактаби директорининг ўқув-тарбиявий ишлар бўйича ўринбосари, Сирдарё вилояти

Султанова Насиба Мухамаджановна — Поп туманидаги 11-ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактаб-интернатининг она тили ва адабиёт фани ўқитувчиси, Наманган вилояти

Тўраев Баҳодиржон Қурбанович — Ўзбекистон агросаноат касб-ҳунар коллежининг махсус фан ўқитувчиси, Фарғона вилояти

Турдиева Зулфия Султановна — Олмалиқ шаҳридаги 22-умумий ўрта таълим мактабининг математика фани ўқитувчиси, Тошкент вилояти

Халилова Мамлакат Камоловна — Бухоро туризм коллежининг махсус фан ўқитувчиси, Бухоро вилояти

Хасанова Мухтарам Урушовна — Боёвут туманидаги 19-умумий ўрта таълим мактаби директори, Сирдарё вилояти

Холжигитов Турғун Абдуназарович — Булунғур қишлоқ хўжалиги касб-ҳунар коллежининг махсус фан ўқитувчиси, Самарқанд вилояти

Цой Галина Тимофеевна — Бўз туманидаги 26-ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактаб-интернати директори, Андижон вилояти

Чоршамиев Хасан Оманович —- Олтинсой туманидаги 13-умумий ўрта таълим мактабининг тарих фани ўқитувчиси, Сурхондарё вилояти

Эшимов Бахтиёр Рахматуллаевич — Навоий давлат педагогика институти қошидаги академик лицейнинг кимё фани ўқитувчиси, Навоий вилояти

Юсупова Хилола Жураевна — Касби туманидаги 16-умумий ўрта таълим мактабининг биология фани ўқитувчиси, Қашқадарё вилояти

II даражали «Соғлом авлод учун» ордени билан

Калимбетов Бахадир Уразханович — Қорақалпоғистон Республикасидаги ихтисослаштирилган болалар ва ўсмирлар спорт мактабининг эркин кураш бўйича мураббийи

Мўминова Наргизахон Абдуназаровна — Қўрғонтепа туманидаги 3-умумий ўрта таълим мактабининг бошланғич синф ўқитувчиси, Андижон вилояти

Холмуминова Мохира Тошмуратовна — Қарши шаҳридаги «Мурувват» ногирон болалар учун интернат уйи тарбиячиси, Қашқадарё вилояти

«Дўстлик» ордени билан

Бекниязов Рустембай Исакович — Кегейли туманидаги 34-умумий ўрта таълим мактабининг физика фани ўқитувчиси, Қорақалпоғистон Республикаси

Бозорова Шоира Рамазоновна — Ромитан туманидаги 1-умумий ўрта таълим мактабининг инглиз тили фани ўқитувчиси, Бухоро вилояти

Боймуродов Абдусодиқ Уралович — Зомин туманидаги 75-ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактабининг математика фани ўқитувчиси, Жиззах вилояти

Давлетжанова Ойгул Кадамовна — Урганч туманидаги 38-умумий ўрта таълим мактабининг бошланғич синф ўқитувчиси, Хоразм вилояти

Закирова Барчиной Ташпулатовна — Асака педагогика ва дизайн касб-ҳунар коллежининг махсус фан ўқитувчиси, Андижон вилояти

Каримова Лайло Саидовна — Навоий шаҳридаги Меҳрибонлик уйи тарбиячиси, Навоий вилояти

Кириллова Елена Николаевна — Ургут туманидаги 54-умумий ўрта таълим мактабининг рус тили ва адабиёти фани ўқитувчиси, Самарқанд вилояти

Мелибоева Гулнорахон Исмоиловна — Данғара туманидаги 38-умумий ўрта таълим мактабининг инглиз тили фани ўқитувчиси, Фарғона вилояти

Саибова Наргул Мамараимовна — Шўрчи туманидаги 2-мактабгача таълим муассасаси тарбиячиси, Сурхондарё вилояти

Солиева Умида Толибжановна — Наманган туманидаги 25-умумий ўрта таълим мактабининг бошланғич синф ўқитувчиси, Наманган вилояти

Тен Елена Хакесовна — Юқори Чирчиқ туманидаги 7-умумий ўрта таълим мактабининг бошланғич синф ўқитувчиси, Тошкент вилояти

Халикулов Пардабой — Ховос туманидаги Гулбаҳор қишлоқ хўжалиги касб-ҳунар коллежининг махсус фан ўқитувчиси, Сирдарё вилояти

Шибакина Любовь Александровна — Чилонзор туманидаги 280-умумий ўрта таълим мактабининг рус тили ва адабиёти фани ўқитувчиси, Тошкент шаҳри

Юлдашева Гуландом Қудратовна — Яккабоғ туманидаги 50-умумий ўрта таълим мактабининг она тили ва адабиёт фани ўқитувчиси, Қашқадарё вилояти

«Шуҳрат» медали билан

Абдиев Рустам Аблакулович — Навоий шаҳридаги 11-ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактабининг география фани ўқитувчиси, Навоий вилояти

Абдиева Музафара — Пастдарғом туманидаги 28-ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактаб-интернати директори, Самарқанд вилояти

Абдуллаев Бехзод Нигматуллаевич — В.Успенский номидаги Республика ихтисослаштирилган мусиқа академик лицейининг ўзбек халқ чолғулари бўлими махсус фан ўқитувчиси, Тошкент шаҳри

Абидов Мирюсуп Мирхайдарович — Яшнобод темир йўл касб-ҳунар коллежининг ишлаб чиқариш таълими устаси, Тошкент шаҳри

Алиева Дилбар Эркиновна — Янгибозор туманидаги 2-умумий ўрта таълим мактабининг тасвирий санъат ва чизмачилик фани ўқитувчиси, Хоразм вилояти

Асқаров Котибхон Асрорович — Тўрақўрғон қишлоқ хўжалиги касб-ҳунар коллежининг махсус фан ўқитувчиси, Наманган вилояти

Астанакулова Лола Нартажиевна — Термиз туманидаги 16-умумий ўрта таълим мактабининг бошланғич синф ўқитувчиси, Сурхондарё вилояти

Ахадова Дилором Тошпўлатовна — Шофиркон туманидаги 55-ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактабининг кимё фани ўқитувчиси, Бухоро вилояти

Ахмадалиева Мукарамхон Шукуралиевна — Бағдод туманидаги 3-ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактаб-интернатининг кимё фани ўқитувчиси, Фарғона вилояти

Ахмедова Замира Шириновна — Бухоро шаҳридаги 2-умумий ўрта таълим мактаби директори, Бухоро вилояти

Баирбекова Ханифа Гаибназаровна — Гулистон туманидаги 6-умумий ўрта таълим мактабининг биология фани ўқитувчиси, Сирдарё вилояти

Бегибоев Мираҳмад Раҳманович — Ғаллаорол туманидаги 87-ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактабининг кимё фани ўқитувчиси, Жиззах вилояти

Бозоров Юсуф Беҳбудович — Жондор туманидаги 2-ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактаб-интернатининг физика фани ўқитувчиси, Бухоро вилояти

Бозорова Замира Қосимовна — Қарши шаҳридаги 34-умумий ўрта таълим мактабининг миллий истиқлол ғояси ва маънавият асослари фани ўқитувчиси, Қашқадарё вилояти

Валиева Табасумхон Собировна — Избоскан туманидаги 42-мактабгача таълим муассасаси тарбиячиси, Андижон вилояти

Есимбетова Гулмира Абатбаевна — Хўжайли транспорт касб-ҳунар коллежининг физика фани ўқитувчиси, Қорақалпоғистон Республикаси

Жаманқулова Феруза Эсиргаповна — Иштихон туманидаги 46-умумий ўрта таълим мактабининг кимё фани ўқитувчиси, Самарқанд вилояти

Жугинисова Ҳапиза Исаевна — Қораўзак туманидаги 22-умумий ўрта таълим мактабининг қорақалпоқ тили ва адабиёти фани ўқитувчиси, Қорақалпоғистон Республикаси

Игамов Бахтиёр Джураевич — Термиз шаҳридаги 4-ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактаб-интернатининг физика фани ўқитувчиси, Сурхондарё вилояти

Имомова Зилола Ортиқовна — Бувайда туманидаги 42-умумий ўрта таълим мактабининг бошланғич синф ўқитувчиси, Фарғона вилояти

Ишонқулова Фароғат Элмуродовна — Китоб туманидаги 18-умумий ўрта таълим мактабининг инглиз тили фани ўқитувчиси, Қашқадарё вилояти

Каримова Шахло Ахатовна — Мирзо Улуғбек туманидаги 105-махсус мактаб-интернатининг она тили ва адабиёт фани ўқитувчиси, Тошкент шаҳри

Мардиева Валерия Шамилевна — Ўрта Чирчиқ туманидаги 12-болалар мусиқа ва санъат мактаби директори, Тошкент вилояти

Матжанов Халбай Айтимбетович — Тўрткўл туманидаги 3-болалар мусиқа ва санъат мактабининг қашқар рубоби синфи ўқитувчиси, Қорақалпоғистон Республикаси

Матмуратова Тазахан Бегдуллаевна — Мўйноқ туманидаги 3-умумий ўрта таълим мактабининг математика фани ўқитувчиси, Қорақалпоғистон Республикаси

Матназарова Интизор Саъдуллаевна — Боғот туманидаги 15-умумий ўрта таълим мактабининг физика фани ўқитувчиси, Хоразм вилояти

Муллабоева Тожибар Нурматовна — Шаҳрихон туманидаги 59-умумий ўрта таълим мактабининг математика ва информатика фанлари ўқитувчиси, Андижон вилояти

Мўминов Машад Аламанович — Косон туманидаги 69-умумий ўрта таълим мактабининг меҳнат таълими фани ўқитувчиси, Қашқадарё вилояти

Мусурмонов Сунатулла Маматқулович — Шароф Рашидов туманидаги 17-умумий ўрта таълим мактабининг информатика фани ўқитувчиси, Жиззах вилояти

Мухторова Раъно Мўминжоновна — Пискент туманидаги 6-умумий ўрта таълим мактабининг информатика фани ўқитувчиси, Тошкент вилояти

Назарова Иродахон Зайниддиновна — Олтиариқ туманидаги 37-умумий ўрта таълим мактабининг мусиқа фани ўқитувчиси, Фарғона вилояти

Нишонов Шухратжон Холдаралиевич — Мингбулоқ туманидаги 32-умумий ўрта таълим мактабининг жисмоний тарбия фани ўқитувчиси, Наманган вилояти

Нуриддинова Мархабо Собировна — Уйчи туманидаги 5-умумий ўрта таълим мактабининг иқтисодий билим асослари фани ўқитувчиси, Наманган вилояти

Отаева Махфурат Музафаровна — Ғиждувон туманидаги 17-умумий ўрта таълим мактабининг она тили ва адабиёт фани ўқитувчиси, Бухоро вилояти

Пулатова Зулфия Расуловна — Кармана туманидаги 1-умумий ўрта таълим мактабининг бошланғич синф ўқитувчиси, Навоий вилояти

Рахимова Гавхар Исмоиловна — Наманган шаҳридаги 2-ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактаб-интернатининг инглиз тили фани ўқитувчиси, Наманган вилояти

Ризаева Шохиста Абдушукуровна — Сергели туманидаги 300-ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактабининг кимё фани ўқитувчиси, Тошкент шаҳри

Рўзиева Гавхар Валижоновна — Сайхунобод туманидаги 1-умумий ўрта таълим мактабининг физика фани ўқитувчиси, Сирдарё вилояти

Сапарниязов Абай Сабурович — Нукус шаҳридаги 11-ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактабининг информатика фани ўқитувчиси, Қорақалпоғистон Республикаси

Сарваров Хусниддин Анварович — Тошкент ахборот технологиялари касб-ҳунар коллежининг ишлаб чиқариш таълими устаси, Тошкент шаҳри

Сатторов Олимжон Назарович — Қумқўрғон нефть ва газ саноати касб-ҳунар коллежининг махсус фан ўқитувчиси, Сурхондарё вилояти

Таджибаев Абдувохид Мамасидиқович — Фарғона шаҳридаги Қиргули электротехника касб-ҳунар коллежининг махсус фан ўқитувчиси, Фарғона вилояти

Умаров Ғулом — Зангиота туманидаги болалар ва ўсмирлар спорт мактабининг эркин кураш бўйича мураббийи, Тошкент вилояти

Утаганов Хусан Арзимуратович — Пайариқ маиший хизмат касб-ҳунар коллежининг махсус фан ўқитувчиси, Самарқанд вилояти

Файзуллаева Баҳринисо Неъматиллаевна — Денов туманидаги 2-ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактаб-интернатининг математика фани ўқитувчиси, Сурхондарё вилояти

Хамраева Феруза Собитовна — Шайхонтоҳур туманидаги 39-умумий ўрта таълим мактабининг физика фани ўқитувчиси, Тошкент шаҳри

Ходжаев Махмуд Абдукаликович — Тошкент вилоятидаги ихтисослаштирилган болалар ва ўсмирлар спорт мактабининг бокс бўйича мураббийи

Хусанов Нуриддин Рахматалиевич — Балиқчи туманидаги 38-ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактаб-интернатининг физика фани ўқитувчиси, Андижон вилояти

Ҳайитов Усмон Номозович — Деҳқонобод туманидаги 7-умумий ўрта таълим мактабининг кимё фани ўқитувчиси, Қашқадарё вилояти

Шакасимова Сурайё Гапирджановна — Олмазор туманидаги 185-умумий ўрта таълим мактабининг биология фани ўқитувчиси, Тошкент шаҳри

Шукурова Раъно Баходировна — Каттақўрғон шаҳридаги 14-умумий ўрта таълим мактабининг биология фани ўқитувчиси, Самарқанд вилояти

Якушева Олеся Владимировна — Бекобод шаҳридаги 7-умумий ўрта таълим мактабининг инглиз тили фани ўқитувчиси, Тошкент вилояти

Ян Игорь Моисеевич — Фарғона шаҳридаги 40-ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактабининг математика фани ўқитувчиси, Фарғона вилояти

Ўзбекистон Республикаси Президенти                                    Ш.МИРЗИЁЕВ

Тошкент шаҳри, 2017 йил 27 сентябрь

Мақолани дўстларингиз билан бўлишинг!

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn